R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Rowerem po szlaku Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej
Autor Wiadomość
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-06-20, 22:12   Rowerem po szlaku Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej

30 czerwca w trakcie trwania Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej odbędzie się rajd rowerowy na którego trasie będą miejsca koncertów. Organizatorem jest Forumowy Klub Rowerowy "wielun.biz".
Ruszamy o godz. 16.00 spod klasztoru sióstr Bernardynek po zakończeniu koncertu. Punktem docelowym jest Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie. Trasę zakończymy przy klasztorze Franciszkanów. Trasa przejazdu zależy od uczestników. Szczegółowy program i tempo jazdy będzie zależne od uczestników.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-06-24, 21:57   

Mrówek! Pomysł przedni, jednakowoż ja żałuję, bo raczej nie będę mógł uczestniczyć. Chyba, że pokłócę się z żoną :DDD Ale na razie się na to nie zanosi :D Mimo wszystko będę wspierać.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-06-24, 22:07   

Ten Rajd jest oficjalnie w ramach programu Dni Wielunia z aprobatą burmistrza, ale ze względu na to, że nie może znaleźć się na żadnym z plakatów (Filharmonia organizuje sobotę a Radio organizuje niedzielę) proszę o promowanie za pomocą przekazu słowno-pisanego :) Wieluńskie media również proszę o wsparcie.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-06-25, 22:10   

Plakat promujący akcję

W ramach programu:
- wejście do wiatraka w Kocilewie, dworku w Ożarowie i ogrodów "Franciszkańskich"

rajd 55.jpg
Plik ściągnięto 165 raz(y) 135,88 KB

_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-06-29, 15:51   

Do Ożarowa lecimy ma Mokrsko, czy trasą na Praszkę?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-06-29, 15:53   

Trasę ustalimy na starcie. Będzie ona zależna od osób, które wezmą udział w rajdzie. Ponieważ wycieczka jest otwarta na każdą osobę, dostosujemy ją do wszystkich.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-06-29, 17:16   

Jeszcze raz.
Mnie niestety jednak nie będzie, jest mi z tego powodu przykro, niemniej jednak Mrówek pomysł świetny i mam nadzieję na dobrą frekwencję!
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
fotoaparatka 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 14 Lis 2011
Posty: 146
Postawił 9 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-06-29, 18:56   

Na jutro szykuje mi się zwariowany dzień, więc jak uda mi się wyrobić będę , ale obiecać nie mogę :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-06-29, 19:05   

Przypominam, że osoby z forum zakładają forumowe koszulki. To raczej oczywista oczywistość. To jest także rajd promujący forum.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-06-29, 21:57   

Prawdopodobnie Glizdowaci będą :D
Mozliwe że zabiorę moją siostrzenice, ktora ma chęć z nami jeździć :) trzeba sprawdzić swieżonkę :DD
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-06-30, 21:54   

Jak jakiś mod coś z tym zrobi, będzie tu mapka. Bowiem coś html mnie olewa.

Ostatnio zmieniony przez Ferbik 2012-06-30, 23:55, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-06-30, 23:57   

Żaden mod na siły admina nie jest w stanie sięz mierzyć, więc zrobiłem mapkę widoczną :)
Co do samego rajdu - fajnie, super, ale i tak nie odpuszczę za to że być nie mogłem.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-07-01, 00:03   

A, i co by tamtego nie edytować, wyszło niecałe 30km. Reszta będzie w relacji Mrówka :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-07-01, 01:49   

Dotarłem :D
Wielkie dzięki za udział w naszym rajdzie. Z jednej strony szkoda, że na tak świetną trasę przybyło mniej osób niż ustawa przewiduje, a z drugiej żałujcie, że Was nie było.
W kościele Bernardynek o godz. 15.00 rozpoczął się pierwszy koncert. Muzyka bardzo przyjemna, którą słuchało ok.30 osób. Od ok. 15.40 już zaczęliśmy się zbierać. Udzieliliśmy wywiadów dla TVK WSM oraz Radia ZW. Duże zainteresowanie również było rajdem krakowko-wieluńskim. Po wspólnym ustaleniu trasy, bo do Ożarowa można dotrzeć na co najmniej 3 sposoby, wyruszyliśmy na Nowy Świat mijając na Częstochowskiej konnego podróżnika, ze Wzgórza Koni. Na szutrówce za Fawidem niestety, ale tacie Glizdy spadło trochę powietrza, więc przystąpiliśmy do reanimacji. W między czasie przejechał jakiś dzik pozostawiając w nas pytanie "pali się?". Okazało się, że to tylko kurz. Przejechaliśmy przez Rychłowice odbijając nie potrzebnie na Gaszyn. W Kadłubie był postój przy sklepie. Jak zwykle zdziwienie, politowanie, współczucie i szacun za to, że przy tak nie wygodnej pogodzie jeździmy. Jadąc dalej główną, odbiliśmy na cmentarną drogę bo tak prowadzi szlak EWI. Zamiast przejechać ładnie pięknie przez Józefinę to wypadło, że ponownie znaleźliśmy się na głównej trasie, którą dojechaliśmy do przystanku autobusowego przy drodze do wiatraka. Wjeżdżając na tą piękną, nową asfaltowaną drogę spotkaliśmy wężyk weselny. Chcieliśmy ich zatrzymać jednak nie przyjęli nas zbyt gościnnie, trąbiąc na nas. Więc obeszliśmy się smakiem i przejechaliśmy dalej. Tata Glizdy znów wyczuł zbyt miękką dętkę, za sprawą mniejszej ilości powietrza. W czasie reanimacji dętki, przejechał wolno samochód z dwoma jegomościami, którzy za to, że nie dostaliśmy pół litra wódki od weselnych, chcieli nam dać swoją butelkę. Musieliśmy obejść się smakiem, ze względów bezpieczeństwa i innych. Dotarliśmy do wiatraka w Kocilewie. Przewodnik oprowadził nas po całym obiekcie, wytłumaczył każdy element wyposażenia. Do czasu naszej wizyty, było tam w ten dzień już ok. 60 osób.
Dotarliśmy do dworku w Ożarowie. Dużo ludzi, dużo obcych rejestracji głównie łódzkich. Jak się okazuje, projekt był bardzo mocno rozpromowany i przybyło wielu prawdziwych melomanów. Po wysłuchaniu kilku utworów, musieliśmy już wyjeżdżać by zdążyć na koncert do oo. Franciszkanów. Po krótkiej rozmowie z panią będącą od strony organizatora, dowiedzieliśmy się, że chętnie by z nami jeździła po naszych terenach pomimo, że jest z Łodzi. Jesteśmy w kontakcie.
Droga do Wielunia to nasza ulubiona trasa z górki, pod górkę, widok na okolice i piękny zjazd do Krzyworzeki. Stamtąd jechaliśmy główną trasą do granicy miasta na której wysiadła część grupy. Z Kitorem udaliśmy się do centrum na rundkę honorową i do klasztoru oo. Franciszkanów. Jednak zanim klasztor to jeszcze mamy przecież ogrody do obejrzenia a raczej posmakowania potraw tam się znajdujących. Była tam okazja do zjedzenia np. tradycyjnego oscypka góralskiego z nad Bałtyku. Po szybkim posiłku mogliśmy wejść by posłuchać trochę muzyki. Na ostatnim koncercie w tym kościele było ok. 200 osób. Podobnie jak w Ożarowie było bardzo wiele obcych tablic rejestracyjnych głównie z łódzkiego, ale również opolskiego i dolnośląskiego. Na tym koncercie był także burmistrz Janusz Antczak, wicemarszałek województwa Dorota Ryl oraz dyrektor Filaharmonii Łódzkiej.
Spotkaliśmy się z panią pracującą przy projekcie Wędrownego Festiwalu, która ponownie pogratulowała pomysłu organizacji rajdu (wcześniej drogą mailową) i podziękowała za zaangażowanie się w tą imprezę.

Kto był to widział, kto nie był... Średnio lubię tego typu muzykę, ale jeżeli jest w takim wykonaniu, osób o międzynarodowych doświadczeniach to na prawdę zaszczyt, że Wieluń gościł takie sławy. Uważam, że w przyszłym roku powinny być tego typu koncerty równocześnie ze sceną zespołów wieluńskich. Jedno i drugie jest w naszym mieście bardzo potrzebne.

Do zobaczenia na Sadowej :)
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-07-01, 12:28   

Moim skromnym zdaniem rajdzik udany mimo że byla nas tylko piątka :D
Śmiejemy się z tatą, że Glizdowaci uratowali honor forum :D byla z nami moja siostrzenica ktora naprawde bardzo dobrze dałaa sobie radę mimo pierwszego razu :)
Bardzo byłam zadowolona, że mogłam w środku obejrzeć wiatrak w Kocilewie. Tyle razy obok sie przejeżdżało i właściwie tylko z zewnątrz można było go obejrzeć.
W Ozarowie z przyjemnością wysluchałam koncertu mimo że nie jestem fanka takiej muzyki ale od czasu do czasu miło się odchamić że tak powiem :DD
No więc podsumowując rajd zaliczam do udanych :D
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW