R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Nawet 10 tys. nauczycieli straci pracę

Czy nauczyciele, którzy nie podnoszą kwalifikacji powinni tracić pracę?
Tak
100%
 100%  [ 11 ]
Nie
0%
 0%  [ 0 ]
Nie wiem
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 11
Wszystkich Głosów: 11

Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2006-08-14, 11:14   Nawet 10 tys. nauczycieli straci pracę

"Dziennik": Nawet 10 tysięcy nauczycieli nie ma po co wracać do szkoły po wakacjach. Wszystko dlatego, że nie podnieśli kwalifikacji. Teraz stracą pracę. Część z nich być może nadal będzie uczyć, ale za znacznie mniejsze pieniądze.

W kwietniu 2000 r. nowelizacja Karty Nauczyciela zaostrzyła wymogi wykształcenia. Teraz nauczyciel może uczyć tylko tego przedmiotu, z którego ma wyższe wykształcenie. Ci, którzy otrzymali awans przed wejściem w życie nowych przepisów, dostali sześc lat, by podnieść kwalifikacje. Termin upływa 31 sierpnia.

Z danych Centralnego Ośrodka Kształcenia Nauczycieli wynika, ze aż 10 tysięcy pedagogów zignorowało ten obowiązek. Teraz albo stracą pracę, albo nie będą mogli uczyć tych przemiotów, do których nie mają odpowiedniego wykształcenia.

Do tej pory nagminnie zdarzało się, że nauczyciele, aby mieć obowiązkowe 18 godzin lekcyjnych, uczyli przedmiotów, do których nie mieli kwalifikacji.

Związek Nauczycielstwa Polskiego chce, aby przedłużono termin podnoszenia kwalifikacji. Jednak - zdaniem MEN - sześć lat to wystarczający czas. Także samorządy chcą odwoływania niewykwalifikowanych nauczycieli, gdyż wypłacana samorządom subwencja oświatowa zależy od liczby uczniów. Jeżeli jest ich mniej, a nauczycieli wciąż tyle samo, to samorządy muszą różnicę dokładać z własnej kasy.

Źródło: onet.pl
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-14, 12:02   

Jaro napisał/a:
Do tej pory nagminnie zdarzało się, że nauczyciele, aby mieć obowiązkowe 18 godzin lekcyjnych, uczyli przedmiotów, do których nie mieli kwalifikacji.



Taak, pani która uczyła mnie w 5 klasie podstawówki historii (oczywiście nie ma wykształcenia w tym kierunku) w 3 klasie gimnazjum uczyła mnie WF-u (tylko po jakimś szkoleniu w tym kierunku). A uczennice tzn. ja i jeszcze 2 dziewczyny pokazywały jak trzeba poszczególne ćwiczenia robić, bo pani albo nie umiała, albo by się przepracowała.. :|
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-14, 22:42   

Jaro napisał/a:
Teraz nauczyciel może uczyć tylko tego przedmiotu, z którego ma wyższe wykształcenie.



i bardzo dobrze :)

powinni nam jeszcze robic egzaminy co kilka lat,
poznalam kiedys pania od nauczania poczatkowego, ktora pytala mnie sie jaka jest kolejnosc wykonywania dzialan: czy pierwsze mnozenie czy dodawanie :twisted: i ona dzieci uczy....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dj arq 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 45
Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 210
Skąd: Gana
Wysłany: 2006-09-07, 16:10   

Dla mnie normalne - jak czegoś nie umiesz to kogoś nie nauczysz, nie ma przebacz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2006-10-09, 15:23   

w pewnej wielunskiej szkole uczy nauczyciel 2 przedmiotow z jednego jestt chyba mgr. a z drugiego jest na nizszym poziomie niz uczen:) Jak uczniowie chodzacy do pewnej placowki gdzie sie doszkalaja i zadaja jej pytanie z podstaw tego przedmiotu to ona odpowiada ze niewie- "ja sie w tym kierunku nieksztalce" no to poprostu idzie padnac ze smiechu. Albo ktos sie zapytal o rzecz ktora jest w ksiazce i ona tez niewiedziala co to jest. "Jak wychodzil z tych szpitali a tak właściwie to był tylko w jednym" to jest zdanie ktore najbardziej zapamietałem JA JESTEM ZA WYWALANIEM NAUCZYCIELI KTORZY TAK POSTEPUJA!!! WOGULE POWINNI STRACIC PRAWA DO UCZENIA !!!



Proszę dostosować się do zasad ortografii oraz wyłączyć klawisz CapsLock.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Fides 
Przejeżdżał przez Wieluń
Ad Gloriam



Wiek: 47
Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 68
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-09, 16:37   

Marek92 napisał/a:
JA JESTEM ZA WYWALANIEM NAUCZYCIELI KTORZY TAK POSTEPUJA!!! WOGULE POWINNI STRACIC PRAWA DO UCZENIA !!!



Whooo spokojnie!
Rozumiem twoje oburzenie, ale nie można od razu pozbawiać "tej" osoby prawa do nauczania.... w końcu ma wiedzę z innej dziedziny ...
Oczywiscie zgadzam sie z tym, że powinno się takiego nauczyciela odsunąć od prowadzenia lekcji z przedmiotów, na które nie ma "bladego pojęcia"! bo może on zrobić wiecej szkody niż pożytku!
Przecież, weszła w życie ustawa mówiąca, że nauczyciel może uczyć tylko tych przedmiotów, które są zgodne z jego wyksztyałceniem.
I tego punktu - dyrektorzy szkół - powinni się trzymać! Korzysci jakie by to przyniosło, byłyby bardzo istotne, zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli, którzy nie mają pracy (tak jak, Ja)

Ale obawiam się, że to jest - niestety - walka z wiatrakami.
Pozdrawiam

P.S.
A jak by to był nauczyciel, który ukończył studia polonistyczne i uczy Języka polskiego, a na dodatkek uczy młodzież historii i Ty być go wywalił. To kto by ciebie nauczył poprawnej pisowni :
Cytat:
WOGULE
:)

Pozdrawiam
_________________
Absit dicto invidia. - Niechaj słowo wolne będzie od nienawiści
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
AnnBlue 
Mieszka pod Wieluniem



Pomogła: 10 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 18 Wrz 2006
Posty: 918
Skąd: W-n/prawie Wieluń
Wysłany: 2006-10-09, 17:34   

Zgadzam się z Fidesem. Nie można zwalniać tych nauczycieli a jedynie odsunąć ich od prowadzenia przedmiotów nie będących ich mocną stroną. Mnie uczyła kiedyś polonistka, która język polski wykładała rewelacyjnie :) Uczyła mnie też geografii i z tego przedmiotu była kompletna noga :D Z językiem polskim nigdy nie miałam problemów i jestem jej do dzisiaj za to wdzięczna. A geografia? Trochę własnej pracy i też jakoś poszło. :D
_________________
Nic nie jest tak silne jak delikatność; nic tak delikatne jak prawdziwa siła...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW