R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
67. rocznica wybuchu II wojny światowej
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2006-08-29, 10:18   67. rocznica wybuchu II wojny światowej

Wieluń miastem pokoju i pojednania. W imieniu komitetu organizacyjnego zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy i powiatu do wzięcia udziału w uroczystościach rocznicowych 1 września.


Honorowy patronat nad obchodami 67. rocznicy wybuchu II wojny światowej objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej - Lech Kaczyński oraz ostatni Prezydent RP na uchodźctwie - Ryszard Kaczorowski, który będzie gościł w Wieluniu przez 3 dni. Osobisty udział w uroczystościach zapowiedział również Marszałek Sejmu Marek Jurek.

Tegoroczne obchody mają nieco odmienny charakter niż poprzednie - jest to przede wszystkim manifestacja młodości, wspólnego spojrzenia w przyszłość. Chcemy aby to spotkanie młodzieży z różnych państw zapoczątkowało kolejne coroczne spotkania i współpracę międzynarodową młodych ludzi.

Kolejnym elementem tych obchodów będzie promocja ideii pomnika "WIECZNA MIŁOŚĆ" autorstwa Wojtka Siudmaka. Przygotowaliśmy również wspaniałe dwuczęściowe widowisko multimedialne, podczas którego widzowie będą mogli odczuć wydarzenia sprzed 67 lat. Na zakończenie uroczystości w koncercie galowym wystąpi orkiestra symfoniczna i soliści Teatru Wielkiego w Łodzi, którzy wykonają m.in. arie St. Moniuszki i J. Straussa i E. Kalmana.

Program uroczystych obchodów 67. rocznicy wybuchu II wojny światowej:

1 września 2006 roku

godz. 4.40 - złożenie kwiatów w miejscach pamięci

godz. 11.00 - Początek uroczystości inauguracyjnych roku szkolnego 2006/2007 w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Wieluniu przy ul. Wojska Polskiego

godz. 16.30 - RUINY WIELUŃSKIEJ FARY - Msza Św. w intencji Ojczyzny oraz poległych i pomordowanych w czasie II wojny światowej, celebrowana przez J.E. Księdza Arcybiskupa Stanisława Nowaka - Metropolitę Częstochowskiego

Po Mszy św. pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Śląskiego Okręgu Wojskowego na placu Kazimierza Wielkiego.

godz. 18.30 - Skwer między siedzibami władz miasta i powiatu - Oficjalne odsłonięcie makiety pomnika "Wieczna Miłość" autorstwa Wojtka Siudmaka

godz. 19.00
- Plac Legionów - rozpoczęcie uroczystości obchodów, powitanie przez Burmistrza Wielunia zaproszonych gości, wystąpienie Starosty Wieluńskiego, ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych kombatantom, wystąpienia okolicznościowe gości, ceremonia wygłoszenia Przesłania Pokoju przez delegacje zaproszonej młodzieży, prezentacja idei pomnika "WIECZNA MIŁOŚĆ" połączona ze spektaklem słowo - światło - dźwięk, koncert galowy w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego w Łodzi, zakończenie uroczystości.

Źródło: http://www.tvk.wsm.wielun.pl
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-29, 14:48   

Jaro napisał/a:
Tegoroczne obchody mają nieco odmienny charakter niż poprzednie - jest to przede wszystkim manifestacja młodości, wspólnego spojrzenia w przyszłość.

świetnie, zapowiada się ze bedzie ciekawie. Tamte wydarzenia na pewno były wielką tragedią, ale podoba mi się uczczenie tej rocznicy własnie takim optymistycznym przesłaniem.
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2006-08-29, 16:14   

czy Ktoś się orientuje jaki jest koszt tej imprezy?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-29, 20:03   

Na pewno wybiorę się na musztrę :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MATRIX
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-30, 09:46   

Moje zdanie jest takie że powinno być więcej imprez promujących Wieluń i naszą historie
I to jest zadanie dla nowego burmistrza, tylko czy on będzie takiego samego zdania :?:
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-08-30, 11:17   

majk-el napisał/a:
czy Ktoś się orientuje jaki jest koszt tej imprezy?



Nie jestem pewny, czy pytasz o cenę w kontekście ironii ?
Bo jeśli tak, to takie pytanie może trochę obrażać pamięć Tych, dla których dzień 1 września 1939r. był ostatnim dniem Ich życia. A jak się orientujesz, była to śmierć podstępna, z zaskoczenia i po prostu nieludzka.

Następstwem tego dnia, było kolejne pięć lat; mordów, gwałtów i zatracania człowieczeństwa.

I dobrze byłoby, o takich haniebnych wyczynach pamiętać po wsze czasy.

Moim skromnym zdaniem, nie da się przeliczyć, albo trochę nie na miejscu jest przeliczanie pamięci naszych; pradziadów, dziadów czy ojców na pieniądze.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-30, 11:20   

miko 005, czemu wszystkie posty odbierasz jako ironię, atak albo dyskryminację? Wyluzuj trochę pośladki, będziesz zdrowszy.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-08-30, 11:42   

Ferbik napisał/a:
miko 005, czemu wszystkie posty odbierasz jako ironię, atak albo dyskryminację? Wyluzuj trochę pośladki, będziesz zdrowszy.


Gdzie jak gdzie, ale w tym temacie nie powinno być miejsca na rozluźnianie pośladków. Powaga zagadnienia by o tym świadczyła. :sad: :oops:

A tak na marginesie, przecież ja się nikogo nie czepiam; tylko pytam, analizuję, wyciągam wnioski i delikatnie dzielę się nimi z pozostałymi. ;)
Ja mam trochę inne spojrzenie na świat, niestety. Ale chyba to dobrze co ? Jest i będzie w takiej sytuacji ciekawiej. :grin:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2006-08-30, 13:37   

miko 005 - interesowała mnie odpowiedź na postawione konkretnie pytanie a nie Twój komentarz. Dlaczego od razu dorobiłeś spiskową teorię do mojego pytania? Ja tylko zadałem pytanie a Ty posądzasz mnie, że obrażam pamięć ofiar. Tym samym obraziłeś mnie.

PS Skorzystaj z rady Ferbika.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2006-08-30, 20:00   

Kiedyś już było z wielką pompą , w następnym roku o Wieluniu zapomnieli.Teraz znów przypomnieli w przyszłym ...itd ,pewnie dobrze ze coś takiego się organizuje choćby właśnie przez pamięć o innych.Tylko ze ostatnimi czasy wszystko co zwiazane z kaczkami ,kaczorami i kwakaniem zle się ludziom kojaży i jakoś coraz mniej jest patriotów, oczywiście nie chcę nikogo oceniać każdy wierzy w to co wierzy ,mi już wystarczy ja wysiadam ...ale gdzieś daleko poza Polską ......
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-08-30, 23:36   

majk-el napisał/a:
Tym samym obraziłeś mnie.



Jeśli mogę coś zasugerować, to było po prostu pytanie, nie jestem Nostradamusem żeby z góry przewidzieć pewne rzeczy, takie jak np. Twoje pytanie. Nie wiedziałem czy pytasz bo naprawdę jesteś zainteresowany kosztami rzeczywistymi, czy miała to być ironia do państwowych, gminnych a może jakichkolwiek rozrzutności.

A już na pewno, post mój nie był celowym zamiarem obrażenia Ciebie.

Jeśli jednak czujesz się urażony zaistniałą sytuacją, to publicznie na tym forum


Przepraszam majk-el :zgoda:


Co do kosztów, niewątpliwie będą duże, warte jednak zachodu. Ku czci pomordowanym.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2006-08-31, 01:45   

Nie wiem, czy tu zagladaja organizatorzy, ale w kazdym badz razie pozdrawiam i zycze polamania nog przy ustawianiu krzeselek dla "warzniakow" z Warszawy ;-)
beda budzic o 4 rano? :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-31, 11:03   

Dominika napisał/a:
beda budzic o 4 rano?



Syreny na pewno będą wyć, jak co roku :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2006-08-31, 11:18   

miko 005 napisał/a:
Co do kosztów, niewątpliwie będą duże, warte jednak zachodu. Ku czci pomordowanym.


W żadnym wypadku nie było moim celem odbieranie czci komukolwiek.
Lecz jako podatnik chciałbym wiedzieć jaki jest to rząd wielkości. I tyle....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-31, 14:38   

Marta napisał/a:
Syreny na pewno będą wyć, jak co roku

mnie wtedy aż ciarki chodzą po plecach... i myślę przede wszystkim o mojej ukochanej babci, która wtedy miała 16 lat, próbuję sobie wyobrazić co się czuła, jak bardzo się bała...
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW