R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: glizda
2007-11-04, 14:04
Nadchodzą ogromne zmiany na polskim rynku pracy
Autor Wiadomość
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-02-19, 12:50   Nadchodzą ogromne zmiany na polskim rynku pracy

Nadchodzą ogromne zmiany na polskim rynku pracy
(IAR, pb/19.02.2007)

Nadchodzi prawdziwa rewolucja na polskim rynku pracy - zapowiada "Dziennik". Jeszcze w tym półroczu zatrudnienie obywatela Ukrainy stanie się dziecinnie proste, a koszt uzyskania przez niego zgody na pracę dziesięciokrotnie niższy.

Po naszym wejściu do Unii Europejskiej za granicę wyemigrowało ponad milion Polaków i zaczęło dramatycznie brakować rąk do pracy. Ceny niektórych usług wzrosły przez to o 40 procent. Wiele firm budowlanych zostało zmuszonych do rezygnowania z kontraktów lub płacenia wysokich kar za niedotrzymywanie terminów. To właśnie dlatego przedsiębiorcy zaczęli poszukiwać pracowników na Wschodzie - szczególnie Ukraińców.

Jednak - przypomina "Dziennik" - procedura sprowadzenia pracownika z Ukrainy była do tej pory bardzo kosztowna i uciążliwa. Niektórzy z polskich pracodawców woleli więc zatrudniać osoby ze Wschodu nielegalnie. Ocenia się, że we wszystkich branżach może obecnie pracować nielegalnie 300 tysięcy Ukraińców.

Ma to zmienić specjalny protokół wykonawczy do umowy dwustronnej z Ukrainą, który przygotowała strona polska. Pozwoli on uzyskać zgodę na pracę obywatela tego kraju nawet w ciągu 2-3 tygodni. Podstawą ma być dwujęzyczny formularz, który wypełni szukający pracownika przedsiębiorca. Dokument będzie jednocześnie ofertą pracy, która trafi na Ukrainę.

Gdy przedsiębiorca znajdzie pracownika, obie strony podpiszą deklaracje: o chęci podjęcia pracy i o zatrudnieniu. Pracodawca zapłaci zaledwie około 100 złotych, a obywatel Ukrainy automatycznie dostanie wizę, ze zgodą na podjęcie pracy w Polsce - tłumaczy "Dziennikowi" Janusz Grzyb, dyrektor departamentu migracji zarobkowej w Ministerstwie Pracy.



i znaleźli na nas sposób :roll:
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Lesiu 
Wieluniaczek


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1562
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2007-02-19, 15:56   

jak tak dalej pójdzie to Polacy zrobią sobie Polske w Anglii, a u ukraincy w Polsce Ukraine .. :roll:

Brak pracy to źle , brak pracowników to jeszcze gorzej ... :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-02-19, 17:16   

Lesiu napisał/a:
Brak pracy to źle , brak pracowników to jeszcze gorzej ...


A najgorszy jest brak logiki w kierowaniu krajem, zwanym Polska.

Co ja piszę, przecież tym krajem nikt nie zarządza, a skutki takiego stanu rzeczy odczujemy szybciej niż mogłoby nam się wydawać.

Zwróćcie uwagę na pewien fakt, jak My wyjeżdżamy na zachód to i tak zarabiamy mniej niż rdzenni mieszkańcy danego państwa, no i przede wszystkim wykonujemy niestety najbrudniejszą robotę. U nas będzie zgoła inaczej, pracodawcy skrzętnie wykorzystają zatrudnianie Ukraińców czy nawet pozostałego "wschodu", jako kartę przetargową w naszych staraniach o odpowiednie zarobki. Obym się mylił, ale jak od samego początku śledzę naszą dziką demokracje, to śmie twierdzić że stanie się tak jak piszę i to z dużym prawdopodobieństwem. I jeszcze raz, obym się mylił. :!:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-02-19, 17:59   

Narzekają ,że młodzi wyjeżdzają ,a wolą dać zarobić ukraińcom niz podnieść stawki młodym Polakom... :evil:
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2007-02-19, 20:18   

bardzo dobry pomysł - niech Ukraińcy sobie zarobią. Myślę, że to rozwiąże problem wielu Polskich firm, którym brakuje obecnie "rąk do pracy".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-20, 10:25   

majk-el napisał/a:
bardzo dobry pomysł - niech Ukraińcy sobie zarobią.



Na krótką metę może i dobrze, ale patrząc z perspektywy czasu, to źle to wszytko widzę...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-20, 16:09   

majk-el napisał/a:
bardzo dobry pomysł - niech Ukraińcy sobie zarobią. Myślę, że to rozwiąże problem wielu Polskich firm, którym brakuje obecnie "rąk do pracy".

Jassssne niech sobie zarobią. A Twój pracodawca zamiast dać Tobie zarobić to weźmie sobie Ukraińca za półowę Twoich zarobków.
Ciekawe jak będziesz wtedy mówił...
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2007-02-20, 16:19   

gregg napisał/a:
Jassssne niech sobie zarobią. A Twój pracodawca zamiast dać Tobie zarobić to weźmie sobie Ukraińca za półowę Twoich zarobków.
Ciekawe jak będziesz wtedy mówił...



skoro nam dają zarobić na "zachodzie" to dlaczego u nas nie mogą zarabiać ludzie z Ukrainy?

Powinniśmy tym bardziej dać przykład "zaufania" dla Ukraińców aby wszystkie kraje UE otworzyły dla nas rynki pracy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-02-20, 16:31   

Rozmawiałam ze znajomym który pracuje w Rumunii,tam żyją normalni pracujący ludzie jak u nas,a ci którzy pokazywani są na zdjęciach to cyganie rumuńscy,to oni żebrzą i psuja opinię ...
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-20, 16:35   

majk-el napisał/a:
Powinniśmy tym bardziej dać przykład "zaufania" dla Ukraińców aby wszystkie kraje UE otworzyły dla nas rynki pracy.

A pomyślałeś o tych którzy nie chcą stąd wyjeżdżać???
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2007-02-20, 19:30   

gregg napisał/a:
A pomyślałeś o tych którzy nie chcą stąd wyjeżdżać???


a pomyślałeś o firmach, którym grozi upadek bo nie mają pracowników. Upadak jak upadek ale brak siły roboczej ogranicza w dużym stopniu rozwój biznesu.

Ostatnio czytałem, że w Polsce jest zarejestrowanych kilkaset tysięcy bezrobotnych budowlańców natomiast firmom z tej branży brakuje chętnych do pracy.

Pozatym sądzę, że Ukraińcy będą wykonywać w Polsce podobne prace jakie Polacy wykonują na "zachodzie" - czyli zazwyczaj jest to praca fizyczna nie wymagająca wysokich kwalifikacji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-20, 20:02   

majk-el napisał/a:
a pomyślałeś o firmach, którym grozi upadek bo nie mają pracowników. Upadak jak upadek ale brak siły roboczej ogranicza w dużym stopniu rozwój biznesu.

Tak, pomyślałem o tych firmach w których szefostwo rozbija sie furami za kilkaset tysiecy PLN, firmie grozi upadek, a oni dają ogłoszenia za najniższą krajową i myślą że bedą mieli las rąk do pracy.

majk-el napisał/a:
Ostatnio czytałem, że w Polsce jest zarejestrowanych kilkaset tysięcy bezrobotnych budowlańców natomiast firmom z tej branży brakuje chętnych do pracy.

Pozatym sądzę, że Ukraińcy będą wykonywać w Polsce podobne prace jakie Polacy wykonują na "zachodzie" - czyli zazwyczaj jest to praca fizyczna nie wymagająca wysokich kwalifikacji.


Ja również jestem budowlańcem ale nie pracuję w branży ponieważ stawki jakie są proponowane są poniżej krytyki.
Pracodawcy chcieliby mieć pracowników dyspozycyjnych 24h/dobę, wykształconych, młodych, z doświadczeniem, ze znajomością obsługi komputera, dwóch języków obcych itd...ale za najniższą krajową. Niech zaczna płacić uczciwie za pracę to ludzie nie bedą wyjeżdżać i bedą ręce do pracy.
I nie chodzi mi tylko o pracę fizyczną. Bo są ludzie którzy chętnie by taką podjęli ale za godziwe pieniadze... skoro moga wyjechać za granicę i tam "zamiatać ulice" równie dobrze robiliby to w kraju.
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2007-02-20, 22:40   

gregg napisał/a:
Tak, pomyślałem o tych firmach w których szefostwo rozbija sie furami za kilkaset tysiecy PLN, firmie grozi upadek, a oni dają ogłoszenia za najniższą krajową i myślą że bedą mieli las rąk do pracy.


polityka płacowa w firmie jest zazwyczaj taka jaką dyktuje rynek. Szczególnie na najniższych stanowiskach - nikt nie zapłaci nikomu więcej ponieważ zawsze można znaleźć innego pracownika za te same pieniądze. Mimo, że pracownik ma kilkuletnie doświadczenie to i tak będzie zarabiał 1300 brutto bo na danym stanowisku więcej nie można mu zaoferować a awans jest niemożliwy z różnych powodów.

gregg napisał/a:
Ja również jestem budowlańcem ale nie pracuję w branży ponieważ stawki jakie są proponowane są poniżej krytyki.
Pracodawcy chcieliby mieć pracowników dyspozycyjnych 24h/dobę, wykształconych, młodych, z doświadczeniem, ze znajomością obsługi komputera, dwóch języków obcych itd...ale za najniższą krajową. Niech zaczna płacić uczciwie za pracę to ludzie nie bedą wyjeżdżać i bedą ręce do pracy.


to ciekawe co piszesz bo z wszelkich analiz które przeglądam wynika, że zarobki w branży budowlanej bardzo skoczyły w ostatnim roku.

Żaden pracodawca nie martwi się, że ludzie wyjeżdżają. Za to martwi się gdy przegrywa z konkurencją.

Z tymi wymaganiami to przesadzasz. Zasada jest następująca: im więcej umiem/większe mam doświadczenie - tym chcę więcej zarabiać. Tak działają normalne firmy i normalni pracownicy. Chociaż patrząc na Wieluń to raczej liczą się znajomości niż wiedza i doświadczenie.

Apropo wysokości wynagrodzeń - wszystkie firmy "zachodnie" inwestujące w naszym kraju zazwyczaj czynią to z jednego powodu - ponieważ mamy tanią siłę roboczą. Wobec tego nie łudźmy się, że będą nam podnosić pensje - prędzej przerzucą biznes na Ukraine lub do Rosji niż zatwierdzą podwyżki (w którymś z tematów już poruszałem ten wątek).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-20, 23:38   

majk-el napisał/a:
Mimo, że pracownik ma kilkuletnie doświadczenie to i tak będzie zarabiał 1300 brutto bo na danym stanowisku więcej nie można mu zaoferować

DLACZEGO NIE MOŻNA MU WIĘCEJ ZAOFEROWAĆ??? Lepiej zwolnić i przyjąc nowego który nic nie bedzie umiał ale bedzie mu mozna mniej zapłacić??? To jest właśnie mentalność rodzimych pracodawców która niejednokrotnie jest prawdziwą przyczyną braku rąk do pracy.
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2007-02-21, 07:50   

gregg napisał/a:
DLACZEGO NIE MOŻNA MU WIĘCEJ ZAOFEROWAĆ???


myślę o stanowiskach raczej nie wymagających wysokich kwalifikacji i wielu szkoleń.

Przepraszam, że 3 razy wrzuciłem ten sam post - proszę adminów o usunięcie dwóch kopii.


Zrobione
Jaro
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW