R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: glizda
2007-11-04, 14:04
Walka z ciążą wśród nastolatek
Autor Wiadomość
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-22, 08:46   Walka z ciążą wśród nastolatek

W ramach programu zamierzonego na obniżenie odsetka ciężarnych nastolatek, uczniowie szkół średnich w meksykańskim stanie Chihuahua opiekują się elektronicznymi lalkami, które doskonale naśladują zachowanie niemowląt - podała agencja Reutera.
Pary nastolatków w wieku od 13 do 17 lat muszą spędzić kilka dni opiekując się skomputeryzowanymi lalkami, zaprogramowanymi tak, aby wiernie symulowały zachowanie niemowląt. Przykładowo, lalki budzą się w nocy i nie przestają płakać, póki się ich nie ukołysze.

- Lalkom trzeba zmieniać pieluszki, klepać je w plecy po jedzeniu, kołysać do snu - wyjaśnia nadzorujący program Pilar Huidobro. Niektóre z nich można zaprogramować tak, aby przejawiały symptomy głodu narkotykowego lub alkoholowego, charakterystyczne dla dzieci, których matki były w trakcie ciąży uzależnione od tych substancji.

Celem przedsięwzięcia jest uświadomienie nastolatkom obowiązków i zagrożeń związanych z posiadaniem dziecka w tak młodym wieku. W północno-meksykańskim stanie Chihuahua aż 20 proc. dzieci rodzą matki 19-letnie i młodsze.

Huidobro ocenia wstępnie, że nastolatki prawidłowo reagują na program. Na ogół są przerażone nakładem pracy, jakiego wymaga opieka nad dzieckiem. Chętnie też przyznają, że jeszcze nie nadeszła odpowiednia pora na podjęcie takiej odpowiedzialności.

źródło:onet.pl

Podoba mi się ten pomysł. U nas można by do szkół coś takiego wprowadzić.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-22, 09:16   

Nie wiem czy opieka nad lalką-robotem,którą te dzieciaki traktują pewnie jak zabawe uchroni je przed niechcianą ciążą.Aż tak sie wystraszą?Nie jestem ani za ani przeciw ale nie wydaje mi sie to skuteczną metodą.Chociaż lalki to lepszy pomysł niż (nie wiem teraz gdzie), wprowadzono mniej więcej ten sam program,ale z prawdziwymi niemowlakami i dziećmi!
glizda napisał/a:
Podoba mi się ten pomysł. U nas można by do szkół coś takiego wprowadzić.

No co ty,przecież u nas nie ma takiego problemu :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-22, 09:43   

Ecomarta napisał/a:
Nie wiem czy opieka nad lalką-robotem,którą te dzieciaki traktują pewnie jak zabawe uchroni je przed niechcianą ciążą.Aż tak sie wystraszą?Nie jestem ani za ani przeciw ale nie wydaje mi sie to skuteczną metodą.


też masz mieszane uczucia, wydaje mi się ze lepszym sposobem byłoby przeprowadzanie rozmów z uczniami, zaopatrywanie ich w środki antykoncepcyjne, bo jak ktoś zamierza się z kimś przespać, to żadna lalka mu w tym nie przeszkodzi, bo raczej nie myśli się wtedy o płaczącym dziecku, a za pieniądze wydane zamiast na ten projekt można by kupić na tyle środków antykoncepcyjnych, żeby zaopatrzyć w nie nastolatków, bo jak już będą mieli to ich użyją, a tak... wiadomo, że dzieci-nastolatkowie krępują się zakupić taki środek, wiec po prostu trzeba im je dać 8) nie zabroni sie dzieciom uprawiać sexu, wiec niech to chociaż robią bezpiecznie :wink:
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-22, 09:52   

Basia napisał/a:
wiadomo, że dzieci-nastolatkowie krępują się zakupić taki środek


Domyślam się,że chodzi Ci o prezerwatywy?? Bo wiadomo, ze jeśli chodzi o pigułki to najpierw nastolatka powinna się udać do lekarza.

Wydaje mi się,że nawet rozmowy o antykoncepcji nie pomogą,zawsze chłopak powie: ja na tym panuje.
A taka lalka to byłby przedsmak tego co by ich czekało,w wypadku zajścia w ciąże. Może uświadomiło by im to,że zabawa w mamę i tatę ma też drugą stronę medalu.
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-22, 10:01   

Ale w uświadamianiu chodzi między innymi o to,że jak on powie:ja nad tym panuje,to dziewczyna mu powie:ja też i da prezerwatywe :D To wszystko fajnie sie pisze,ale te nastolatki mają tak mgliste pojęcie o antykoncepcji i wierzą w takie brednie,że aż ręce opadają. Mam nadzieje,że czy mi sie podoba czy nie, ten program pomoże.Myślicie,że w Polsce byłby możliwy do zrealizowania z obecnym Panem Ministrem Edukacji :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-22, 11:32   

Ecomarta napisał/a:
Ale w uświadamianiu chodzi między innymi o to,że jak on powie:ja nad tym panuje,to dziewczyna mu powie:ja też i da prezerwatywe


dokładnie o to chodzi.

Ecomarta napisał/a:
To wszystko fajnie sie pisze,ale te nastolatki mają tak mgliste pojęcie o antykoncepcji i wierzą w takie brednie,że aż ręce opadają


to tez fakt, wiec być może rozmowy (oczywiście chłopcy i dziewczyny osobno) powinny się odbywać nie tylko w związku z antykoncepcją, a również z bardziej osobistymi problemami, wiadomo jak to jest, dziewczyna sie zakocha, a chłopak ja wykorzysta, chociaż mówi innaczej. a może właśnie przed tym powinny najbardziej być przestrzegane nastolatki, tylko jak to zrobić, jak młodzież coraz bardziej pragnie wydorośleć zbyt wcześnie :?: Stereotypów się nie zmieni :?

projekt "dzieci-lalki" może i słuszny, ale przede wszystkim trzeba by wprowadzić projekt "rozmowa-wychowanie" :roll:
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Silvo 
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 876
Piwa: 11/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-22, 11:39   

Ecomarta, z naszym ministrem edukacji na pewno!! Wprowadzilby stalowe pasy cnoty dla dziewczat i chlopczykow do lat 17 :P Moim zdaniem malolaty do lat 17 nie powinny wcale uprawiac sexu - to najlepszy srodek anty! Buahahahahahahaha :twisted:
_________________
Carpie diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-22, 11:44   

Silvo napisał/a:
Moim zdaniem malolaty do lat 17 nie powinny wcale uprawiac sexu - to najlepszy srodek anty!


Ale niestety uprawiają :sad:
Rodzą coraz młodsze dziewczyny.


Basia napisał/a:
dziewczyna się zakocha, a chłopak ja wykorzysta


Bo to jest tak: chłopak mówi dziewczynie: jak mnie kochasz to daj mi dowód milości, a dziewczyna młodziutka,zakochana oddaje mu się :evil:
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-22, 13:54   

glizda napisał/a:
Basia napisał/a:
dziewczyna się zakocha, a chłopak ja wykorzysta


Bo to jest tak: chłopak mówi dziewczynie: jak mnie kochasz to daj mi dowód milości, a dziewczyna młodziutka,zakochana oddaje mu się Evil or Very Mad


Faceci to świnie :evil:


Silvo napisał/a:
Ecomarta, z naszym ministrem edukacji na pewno!! Wprowadzilby stalowe pasy cnoty dla dziewczat i chlopczykow do lat 17 n Moim zdaniem malolaty do lat 17 nie powinny wcale uprawiac sexu - to najlepszy srodek anty! Buahahahahahahaha Twisted Evil


widze, że Cię to bawi, a to poważny problem młodzieży, obyś się nie obudził jako młody dziadek, któremu w przyszłości 16-sto letni syn bądź córka przyprowadzą dzidziusia do domu.
Lepiej dmuchać na zimne, teraz się to oleje, to za parę lat, wróci to z dwukrotną siła przy wychowaniu naszych dzieci. I wtedy? nie zamknie się nikogo przed światem :roll:
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
raulmanka 
Ma stragan na targu



Pomogła: 8 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 08 Gru 2006
Posty: 727
Skąd: z 1038:D
Wysłany: 2007-02-22, 14:00   

Basia napisał/a:
Faceci to świnie Evil or Very Mad

ha:) zgadzam sie :P

wydaje mi sie ze lalki nic tu nie pomoga, uprawiajac seks malo kto mysli o jego konsekwencjach, przeciez 'dzieci rodzace dzieci' nie planuja ciazy...;/
poza tym przeciez kazdy mowi ze 'wie co robi'...zadne gadanie tu nie pomoze, po raz kolejny chyba trzeba odwolac sie do zdrowego rozsadku...
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-02-22, 16:49   

a ja tam dałabym szansę laleczkom, może i nie powstrzymają kogoś przed pójściem do łóżka, ale są dobrą formą treningu,

pogadanki w szkole odpadają zupełnie, żaden nastolatek nie patrzy poważnie na nauczyciela w pewnym wieku, który ględzi o motylkach i ptaszkach,


a co do prezerwatywy to sami nich sobie kupują - są dostatecznie duzi na seks to i gumkę sobie potrafią kupić
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2007-02-22, 16:53   

U mnie w szkole pani pedagog pokazala amerykanski film o dziewczynach które w wieku 12-18 urodziły dzieci i komentarz o dziewczynie z naszej szkoły która pare lat temu urodziła w 3 klasie gim. i powiedziała ze uczniowie niechcą rozmawiać na te tematy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
raulmanka 
Ma stragan na targu



Pomogła: 8 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 08 Gru 2006
Posty: 727
Skąd: z 1038:D
Wysłany: 2007-02-22, 17:03   

no bo nie chca rozmawiac.. zreszta malo kto chce rozmawiac na te tematy... a nawet jesli juz to przeciez 'ja i tak wiem lepiej', 'mnie to nie dotyczy' itp... bo to jest czas buntu i tyle, a jesli dorosli mowia 'nie rob tego zmarnujesz sobie zycie blablabla' to nastolatek pomysli 'a wlasnie ze zrobie i udowodnie ze juz jestem dorosly/dorosla'... 'zanim ruszysz reka, noga rusz czlowieku glowa'- zasada stara jak swiat..ale naprawde warta uwagi
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-22, 17:07   

tez uważam, że laleczki miałyby szanse powodzenia. pamiętam siebie jak miałam 18 lat, w tym wieku nie dopuszcza sie do siebie myśli, że 'mnie sie to może przytrafić' jak sie ma naście lat to sie nie myśli o konsekwencjach tylko o przyjemności, a takie ćwiczenie mogłoby wiele młodym uświadomić.
takie jest moje zdanie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-22, 18:10   

akirus napisał/a:
pogadanki w szkole odpadają zupełnie, żaden nastolatek nie patrzy poważnie na nauczyciela w pewnym wieku, który ględzi o motylkach i ptaszkach


ale czemu to musi być sztywny pedagog :?:


Marek92 napisał/a:
U mnie w szkole pani pedagog pokazala amerykanski film o dziewczynach które w wieku 12-18 urodziły dzieci i komentarz o dziewczynie z naszej szkoły która pare lat temu urodziła w 3 klasie gim.


w właśnie takie osoby powinny uświadamiać młodych, te które to przeżyły, bo wiecie "mądry Polak po szkodzie", poza tym rówieśnicy słuchają się wzajemnie..
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW