R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Panterka
2008-05-14, 09:04
7 tysięcy dowodów do wymiany
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2007-03-12, 21:55   7 tysięcy dowodów do wymiany

Cytat:
Jeszcze do końca tego roku powinny zostać wymienione tzw. książeczkowe dowody osobiste wydane w latach 1996 - 2000. Właścicieli starych dokumentów na terenie gminy Wieluń pozostało nie mało, bo około 7 tysięcy. Niezwłocznej wymianie podlegają bowiem i te dowody, które pomimo ustalonego harmonogramu nie zostały wymienione w latach ubiegłych.

"Do wniosku - jak informuje Arkadiusz Skupień - naczelnik wydziału spraw obywatelskich w Urzędzie Miejskim w Wieluniu - należy dołączyć 2 aktualne fotografie, opłatę w wysokości 30 złotych, ewentualnie skrócony odpis aktu urodzenia bądź skrócony odpis aktu małżeństwa, jednakże dotyczy to tylko tych osób, których te akty nie zostały sporządzone w USC w Wieluniu".

Aby usprawnić pracę urzędu wprowadzono alternatywne rozwiązania. Zwrócono się do sołtysów o rozpowszechnienie w poszczególnych miejscowościach gminy Wieluń harmonogramu wymiany dowodów. I tak np. od 12 - 30 marca dowody mogą wymieniać mieszkańcy Borowca, Małyszyna, Masłowic i Starzenic.ó
"Ta propozycja nie obejmuje mieszkańców Wielunia, którzy dowody mogą wymieniać każdego dnia" - dodaje naczelnik Skupień.

Źródło: http://www.radiozw.com.pl
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-12, 22:15   

no tak ja mam jeszce stary. musze zmienić
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
anita
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-12, 22:30   

A ja mam nowy i nie muszę zmieniać. Chyba że mi sie stan zmieni. :D
Ale to raczej mało prawdopodobne. :D :D
 
   
Lukasz_C747 
Czytał o Wieluniu
Lama



Wiek: 36
Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 43
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-13, 14:17   

anita: Jeśli się nie mylę, unijne przepisy wymagają trochę innego dowodu, więc wymiana nas tak czy siak czeka, ale rząd z tym trochę poczeka bo znowu wymiana odbędzie się za "symboliczną" opłatą i w "ekspresowym" tempie...
_________________
Na wojnie nie ma zasad. Są tylko cele.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-22, 11:08   

A ja uważam wymianę dowodów na koszt obywateli za absurd.
Jeśli komuś zależy na tym, żebym miał nowy dowód, to niech mi go sfinansuje. Jawne okradanie obywateli. Dlaczego za coś co jest obowiązkowe musimy płacić? Zaraz ktoś pewnie napisze, że OC przy samochodzie jest obowiązkowe, ale wcale nie jest - nie mam auta, nie płacę OC.
Do tego zauważyłem, że na osiedlach powstają tabliczki z nazwami osiedlowych uliczek. Za chwilę okaże się, że będzie konieczna kolejna wymiana dowodów, bo nasi urzędnicy dostaną odgórny prikaz zmiany adresów pod dane uliczki, a nie jak było do tej pory - do numerów bloków.
Dla mnie to paranoja. Tak samo jak z prawem jazdy. Najpierw z papierowych na plastikowe zwykłe, za chwilę jakiś cymbał się obudził, że jednak unijne.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-22, 11:18   

Zgadza się. Totalny absurd. Tym bardziej że państwo ma wszystkie potrzebne dane, aby przeprowadzić wymianę dowodów i ograniczyć wizytę obywatela do jednej w urzędzie.
A obowiązkowe OC to też absurd - tylko trochę innej natury :-)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-08-22, 12:30   

A ja chcę tu pominąć fakt, czy cała ta wymiana dowodów ma sens, czy nie, czy powinniśmy za to płacić czy koszty powinno ponieść państwo, tak czy owak to i tak płacilibyśmy my. Nie o to chodzi.
Fakt jest taki, że zostało coś uchwalone, coś co obligowało naród polski do przestrzegania owej decyzji. I co się okazuje? Ustawa swoje, a sprytny Polak swoje, do końca 2007 należy wymienić dowody osobiste, po tej dacie wszystkie w formie książeczkowej tracą swą moc. A tu się okazuje, że 8 milionów obywateli nie dostosowuje się do wymogów formalnych, ustalonych dla wszystkich i mających statut ścisłego przestrzegania tego zarządzenia.
Trochę to dziwne, bo tylko wymagać umiemy ale jak trzeba respektować prawo to już wydaje nam się że nie dla nas ono jest. Dziwi mnie też fakt że obecne władze, chcą przedłużenia ważności terminu, choć przed ewentualnymi wyborami, odbieram to jako przejaw „wazeliniarstwa” w stosunku do sporej, bo ośmiomilionowej rzeszy wyborców.
Najlepiej jest spakować walizki i powiedzieć, „uciekamy bo tu się nie daje żyć ”, ale wcześniej czy później, każdy naród połapie się w naszej polskiej mentalności, czyli do „lekceważenia wszystkiego i wszystkich”.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-22, 12:41   

miko 005, i tutaj się z Tobą nie zgodzę. Otóż mój zielony, książeczkowy dowód osobisty nie stracił swojej ważności. Został bowiem wydany bezterminowo. I nigdzie nie było napisane że jak się komuś przywidzi to ja będę musiał ten dokument zmieniać i to jeszcze sporo dopłacając do tej wymiany. Skoro więc dokument był ważny, a państwo z jakichś powodów chce go zmienić to to samo państwo powinno pokryć koszty tej wymiany i uczynić ją bardziej przyjazną dla obywatela. Oczywiście sam fakt pokrycia kosztów przez państwo niczego teoretycznie nie zmienia, w końcu i tak poszłoby to z podatków, ale z dużym prawdopodobieństwem nie zwiększono by podatków z powodu wymiany dowodów, a więc przesunięte byłyby z innej puli z dużym prawdopodobieństwem całkowicie niepotrzebnych wydatków.

A już zupełnie inna kwestą jest zasadność samych dowodów osobistych i sens ich istnienia. Nie jest to bowiem dokument niezbędny - co można zaobserwować na przykładnie niektórych krajów w których taki dokument nie istnieje, a ludzie żyją, biorą kredyty, podpisują umowy itd itp (to wszystko czym straszy nas państwo w razie nie wymienienia dowodu)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Milunia 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 13 Sie 2007
Posty: 91
Skąd: z bliska ;)
Wysłany: 2007-08-22, 12:48   

Najnowsze wiadomości:
Cytat:
Prezydent chce przesunięcia terminu wymiany dowodów osobistych
Prezydent Lech Kaczyński skierował do Sejmu projekt ustawy, przedłużającej ważność "książeczkowych" dowodów osobistych o 3 miesiące. Zgodnie z prezydenckim projektem, dowody takie miałyby być ważne do 31 marca 2008 r., a nie - zgodnie z obowiązującą ustawą - do końca 2007 roku.
We wtorek szef MSWiA Władysław Stasiak zapowiedział, że zaproponuje przesunięcie o trzy miesiące terminu wymiany dowodów. Z informacji MSWiA wynika, że wymiany dokumentu nie dokonało dotąd ok. 8 milionów Polaków.

Stasiak mówił, że być może przy "maksimum wysiłków i maksimum usprawnień" udałoby się wymienić dowody osobiste do końca roku. "Rolą administracji publicznej jest jednak dołożenie wszelkich starań, by dać obywatelom jakiś margines bezpieczeństwa" - podkreślał minister.
źródło: Onet.pl

Maruderzy będą mieli więcej czasu na wymianę dowodów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-22, 12:48   

ourson napisał/a:
Otóż mój zielony, książeczkowy dowód osobisty nie stracił swojej ważności. Został bowiem wydany bezterminowo.

Dokładnie. Miałem ten argument podać jako najważniejszy ale mi umknęło. Dlaczego mam płacić za chore widzimisię polityków?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-08-22, 12:53   

;) ourson , przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni post, tylko uważnie i przeanalizuj jeszcze raz, o co mi chodzi. :P

PS. to samo dotyczy Ferbika :lol:

Panowie, może się i zgadzam z Wami, ale czy uważacie że w takim razie nie należy respektować tego co zarządzono?
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-22, 12:55   

miko 005 napisał/a:
Panowie, może się i zgadzam z Wami, ale czy uważacie że w takim razie nie należy respektować tego co zarządzono?

miko, ale ja na nich nie głosowałem.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-22, 13:03   

miko 005, a czy ja gdzieś napisałem że należy bojkotować wymianę dowodów? Ja tylko piszę o tym, że jest skandalem, że państwo które najpierw wydaje dokument ważny bezterminowo potem z powodu własnego widzimisię unieważnia ten dokument, każe wyrobić mi nowy i jeszcze za to zapłacić.

Oczywiście zrobiłem to bo nie mam innego wyjścia. Niestety wskutek totalitarnych zapędów naszych władz (każdych bez względu na opcję rządzącą) z jakichś powodów coś co mogłoby bez szkody dla obywateli nie istnieć jest najświętszym dokumentem bez którego trudno jest normalnie funkcjonować.

Ferbik napisał/a:
miko, ale ja na nich nie głosowałem.


to akurat nie ma najmniejszego znaczenia. Być może się mylę, ale za wyjątkiem UPR nikt nie neguje działań władz w tym zakresie :-)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-08-22, 13:15   

Ferbik napisał/a:
miko, ale ja na nich nie głosowałem.


:D Ferbik, ja też nie mam żadnego wpływu na to, kto pełni funkcję administratora na tym forum, a jednak przestrzegam tego co jest przez Nich ustalone (przynajmniej się staram) ;) , tak że powyższe stwierdzenie nie jest usprawiedliwieniem tej kwestii.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-22, 13:20   

miko 005, ale teraz pierdoły wypisujesz. Jesteś tutaj z własnej woli, z własnej i NIEPRZYMUSZONEJ WOLI akceptujesz regulamin i zasady panujące tutaj. Napisałeś to trochę uszczypliwie i zgryźliwie, ale nijak to się ma do wymiany dowodów.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW