R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Panterka
2008-05-14, 09:04
7 tysięcy dowodów do wymiany
Autor Wiadomość
jenusia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 18 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 03 Lut 2006
Posty: 1016
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-22, 13:27   

Ferbik napisał/a:
[ Jesteś tutaj z własnej woli, z własnej i NIEPRZYMUSZONEJ WOLI akceptujesz regulamin i zasady panujące tutaj. Napisałeś to trochę uszczypliwie i zgryźliwie, ale nijak to się ma do wymiany dowodów.

A tutaj ja sie z tym nie zgodzę. W Polsce kto chce to idzie na wybory zagłosować a kto nie. Nie ma żadnego przymusu. I niezależnie od tego czy głosowałeś czy nie musisz przestrzegać tego co ustalone " z góry". Podobnie jak na forum czy jesteś zarejestrowany czy nie jeżeli tu wchodzisz to musisz akceptować regulamin stworzony przez adminów.
_________________
W naturze człowieka leży rozsądne myślenie i nierozsądne działanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-22, 13:33   

jenusia, mylisz fakty. Proste porównanie: czy płacisz za udział w forum?
Kończę tą dyskusję, bo widzę że coraz bardziej kiepskie porównania zaczynacie wypisywać...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
jenusia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 18 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 03 Lut 2006
Posty: 1016
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-22, 13:47   

hmm podam Ci prosty przykład. Ostatnio nie podobało mi się moje zdjęcie ze spotka, które umieściłeś na forum, odesłałeś mnie do regulaminy. Musiałam sie podporządkować i zaakceptować to. tak samo Ty musisz zaakceptować to, że z każą Ci płacić za wymianę dowodu (co sądzę, że również jest głupotą ) chociaż to Ci się w ogóle nie podoba. Twój sprzeciw nic tu nie pomoże. Żyjemy w takim kraju
_________________
W naturze człowieka leży rozsądne myślenie i nierozsądne działanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-22, 13:50   

jenusia napisał/a:
hmm podam Ci prosty przykład. Ostatnio nie podobało mi się moje zdjęcie ze spotka, które umieściłeś na forum, odesłałeś mnie do regulaminy. Musiałam sie podporządkować i zaakceptować to.

Nie musiałaś niczego akceptować, ale o tym niżej. Jeśli już zaakceptowałaś regulamin nie czytając go to wychodzi tutaj tylko i wyłącznie Twoje lenistwo.

jenusia, jezu... czy Ty nadal nie widzisz różnicy i tylko coraz bardziej się pogrążasz pisząc coraz większe farmazony? Regulaminu nie akceptujesz podczas pisania postów, tylko podczas rejestracji! I jest to nieprzymusowe! Jeśli Ci on nie odpowiada, to po prostu się nie rejestrujesz! Regulamin musiałaś zaakceptować na początku a nie w momencie zobaczenia swojego zdjęcia. Wychodzi na to, że nie czytałaś naszego regulaminu i próbujesz mi tu oczy zmydlić. Więcej logicznego myślenia na przyszłość życzę.

I jeszcze jedno. Nie musisz akceptować regulaminu nie będąc zarejstrowanym... jeszcze raz proszę o uważniejsze zapoznanie się z tematem.

Co do wymiany dowodów - nie napisałem, że wnoszę sprzeciw, tylko że jest to dla mnie idiotyczne. Bo wymienić będę musiał.
Znowu brak czytania ze zrozumieniem.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-22, 14:18   

te ż się musze jeszcze we sierpniu udać ze zmnianą dowodu. czy ktoś wie jak to tam wygląda ?
urząd bardzo obciążony czy jeszcze nie tak bardzo z tą wymianą ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-08-22, 14:52   

Miałam już problemy z dowodem ,rząd dobrze wie co robi ,celowo by ciągle z nas zdzierać,kiedyś jaka zmiana by nie była np.zameldowanie czy stan cywilny był wpis i tyle teraz za każdym razem nowy dowód ,z każdą pierdołą np zmiana nr mieszkania z 3 na 5 :evil: A ponieważ społeczeństwo jest poniekąd zmuszone do zmiany powinno być to zwolnione z opłat jakichkolwiek.Ale nie będzie bo musimy robić na tych cwaniaczków pierdzących w stołki :evil:
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-22, 14:55   

yampress napisał/a:
te ż się musze jeszcze we sierpniu udać ze zmnianą dowodu. czy ktoś wie jak to tam wygląda ?
urząd bardzo obciążony czy jeszcze nie tak bardzo z tą wymianą ?

A więc tak:
z tego co się orientuję, pieniądze możesz wpłacać w kasie Urzędu do 13:30 w dni robocze, same wnioski zaś można składać do 14:30. Najlepiej iść z pół godziny przed zamknięciem, bo wtedy jest mało ludzi.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-08-22, 16:35   

Przeczytałem na innym forum:Jak czarni nie płacą podatków to niech zapłacą za nowy dowód.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2007-08-22, 18:37   

yampress napisał/a:
te ż się musze jeszcze we sierpniu udać ze zmnianą dowodu. czy ktoś wie jak to tam wygląda ?
urząd bardzo obciążony czy jeszcze nie tak bardzo z tą wymianą ?

Bardzo, codziennie są kolejki i zdarza się, że się urzędasy ociągają, już nie mówiąc o "życzliwości" innych czekających w kolejce... Aż się przypominają filmy z PRLu i teksty "pan tu nie stał!"
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-27, 09:40   Dowody osobiste powinny być za darmo

Cytat:
"Życie Warszawy": Za wymianę lub wydanie dowodu osobistego trzeba zapłacić 30 złotych. Z tego tytułu do budżetu wpłynęło już 828 mln zł. Nawet MSWiA przyznaje, że dokument powinien być wydawany za darmo.

Posiadania dowodu osobistego jest obowiązkiem, który na każdego obywatela nakłada ustawa o ewidencji ludności. - Dlatego wydanie tego dokumentu powinno być darmowe. A jeśli mamy już za niego płacić, to jakąś symboliczna kwotę - uważa Piotr Piętak, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, który nadzoruje wymianę dowodów osobistych. Podobnego zdania są również parlamentarzyści, z którymi rozmawiało "ŻW". - Skoro państwo wymaga, to powinno za to płacić - przyznają.

Płacenie za wymianę lub wydanie dowodu osobistego bulwersuje Grzegorza Dolniaka (PO), szefa sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych i Administracji. - Zapewniam, że tą sprawą zajmie się moja komisja. Chciałbym wiedzieć czy kwota 30 złotych za wydanie dowodu jest rzeczywistym kosztem jego produkcji - mówi Dolniak.

Podobnego zdanie jest Waldy Dzikowski (PO). - Ale nie wyobrażam sobie, aby ta opłata została zniesiona w trakcie trwającej wymiany starych dowodów na nowe - dodaje Dzikowski. Jego zdaniem byłoby to nieuczciwe w stosunku do osób, które już zapłaciły za wymianę.

Jak sprawdziło "ŻW", pieniądze wpłacane za wydanie dowodów osobistych traktowane są jako dochody państwa. Od 2001 roku, w którym rozpoczęła się wymiana dowodów osobistych wydano ich już 27,6 mln sztuk. Tym samym do budżetu państwa wpłynęła kwota około 828 mln złotych. Ile faktycznie kosztowała produkcja dokumentów, a ile zarobił na tym budżet?

- Tego nie można ustalić, ale zapewniam, że to spora suma. Opłata za dowód to forma ukrytego podatku, na którym zyskuje państwo - mówi wiceminister Piętak.

Źródło: onet.pl



Skoro nawet resort MSWiA uważa, że dowód powinien być wydawany za darmo, to dlaczego stało się inaczej... :?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
KubaWinter 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 285
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-27, 10:09   

yampress napisał/a:
te ż się musze jeszcze we sierpniu udać ze zmnianą dowodu. czy ktoś wie jak to tam wygląda ?
urząd bardzo obciążony czy jeszcze nie tak bardzo z tą wymianą ?

Ja złożyłem wniosek 23 lipca, do dzisiaj nie mam dowodu. Pani powiedziała mi, że może we wrześniu. I oczywiście miała pretensje o to, że przyszedłem i jej przeszkodziłem i jeszcze zapytałem czemu nie ma dowodu, skoro miałbyć już wczoraj (poszedłem dzień później). Tak samo przy składaniu wniosku. Pani miała gdzieś, że przed nią siedzę. Zaparzyła sobie herbatkę, pogadała z koleżankami, poflirtowała z jakimś Michasiem przez telefon. Super. Dobrze, że mam paszport, to przynajmniej egzamin na prawo jazdy będę miał pod koniec października a nie na początku stycznia.
_________________
Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłke, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo.
Jean de Gribaldy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-27, 11:10   

Zauważmy również ile zarobiły zakłady fotograficzne ;-) To wszystko powinno być robione na koszt państwa, choć jak już wcześniej pisałem i tak na nasz koszt. Ale przynajkmniej jakaś satysfakcja że nie musimy dodatkowych 30 zł dopłacać ;-)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
renia 
Przyjeżdża na zakupy
blondynka ;)



Pomogła: 6 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2006
Posty: 419
Skąd: Wielun
Wysłany: 2007-08-29, 21:44   

KubaWinter napisał/a:
yampress napisał/a:
te ż się musze jeszcze we sierpniu udać ze zmnianą dowodu. czy ktoś wie jak to tam wygląda ?
urząd bardzo obciążony czy jeszcze nie tak bardzo z tą wymianą ?

Ja złożyłem wniosek 23 lipca, do dzisiaj nie mam dowodu. Pani powiedziała mi, że może we wrześniu. I oczywiście miała pretensje o to, że przyszedłem i jej przeszkodziłem i jeszcze zapytałem czemu nie ma dowodu, skoro miałbyć już wczoraj (poszedłem dzień później). Tak samo przy składaniu wniosku. Pani miała gdzieś, że przed nią siedzę. Zaparzyła sobie herbatkę, pogadała z koleżankami, poflirtowała z jakimś Michasiem przez telefon. Super. Dobrze, że mam paszport, to przynajmniej egzamin na prawo jazdy będę miał pod koniec października a nie na początku stycznia.

Ja złozyłam wnosek 20 lipca. Termin odbioru miał byc 20 sierpnia. Niestety dowodu jeszcze nie mam. Od pani słyszałam tylko to ze Warszawa opoznia sie w ich wydawaniu i te osoby, ktore złozyły wniosek 6 lipca jeszcze dowodu nie otrzymały :(
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ewka87 
Przyjeżdża na zakupy


Pomogła: 7 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 14 Kwi 2007
Posty: 399
Skąd: Wieluń/ Częstochowa
Wysłany: 2007-08-29, 22:13   

Moja mama wniosek o wymiane złożyła 9 lipca, a dowód odebrała 20 sierpnia.....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2007-08-29, 23:40   

Sami jako ogół jesteśmy sobie winni bo czekamy na ostatnią chwilę (pomijając osoby które wyrabiają po raz pierwszy) :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW