R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy będą kolejki w biurach ARiMR??
Autor Wiadomość
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-13, 13:07   Czy będą kolejki w biurach ARiMR??

Cytat:
Czy w tym roku podczas składnia wniosków o dopłaty bezpośrednie uda się uniknąć kolejek w powiatowych biurach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa? "Szanse na to są niewielkie" - mówi Jan Jesionek - kierownik biura powiatowego Agencji w Wieluniu.

"Większość rolników jeszcze dokumentów nie otrzymało, bo ich druk dopiero niedawno się rozpoczął i Agencja na pewno spóźni się z ich dostarczeniem. Zawsze jednak było tak, że na początku marca tylko niewielki odsetek (około 10%) rolników składał wnioski. Te ostatnie - jak zaznacza kierownik Jesionek - dotrą do rolników wraz załącznikami graficznymi. Wszystkie te załączniki muszą zostać wpisane. Brak jednego z nich może spowodować, że trzeba będzie dokonać ich korekty i przyjechać specjalnie w tym celu do Agencji Restrukturyzacji."


Tegoroczne wnioski będą o wiele bardziej skomplikowane. Wprowadzono do nich tzw. grupy upraw. Agencji nie będzie interesowało czy jest to żyto czy pszenica. Producent zadeklaruje, że jest to grupa upraw zbożowych i o taką płatność będzie występował.

Kolejną niemiłą niespodzianką dla rolników będzie fakt, iż za pomoc w wypełnieniu wniosku w ośrodku doradztwa rolniczego będą musieli zapłacić i nie otrzymają z tego tytułu zwrotu kosztów związanych z indywidualnym doradztwem. Taki zapis pojawił się w ustawie o doradztwie. A taka usługa może - jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy - kosztować średnio 50 złotych.


źródło: www.radiozw.com.pl

Wiekszość rolników nie będzie zadowolonych z tych zmian :?
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2007-03-13, 15:10   

wnioski coraz bardziej skomplikowane - "doradcy" trzepią kasę a biedni rolnicy płacą bo nie mają wyjścia. Ktoś wymyślił niezły biznes.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2007-03-13, 20:05   Re: Czy będą kolejki w biurach ARiMR??

glizda napisał/a:
Cytat:
Czy w tym roku podczas składnia wniosków o dopłaty bezpośrednie uda się uniknąć kolejek w powiatowych biurach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa? "Szanse na to są niewielkie" - mówi Jan Jesionek - kierownik biura powiatowego Agencji w Wieluniu.

"Większość rolników jeszcze dokumentów nie otrzymało, bo ich druk dopiero niedawno się rozpoczął i Agencja na pewno spóźni się z ich dostarczeniem. Zawsze jednak było tak, że na początku marca tylko niewielki odsetek (około 10%) rolników składał wnioski. Te ostatnie - jak zaznacza kierownik Jesionek - dotrą do rolników wraz załącznikami graficznymi. Wszystkie te załączniki muszą zostać wpisane. Brak jednego z nich może spowodować, że trzeba będzie dokonać ich korekty i przyjechać specjalnie w tym celu do Agencji Restrukturyzacji."


Tegoroczne wnioski będą o wiele bardziej skomplikowane. Wprowadzono do nich tzw. grupy upraw. Agencji nie będzie interesowało czy jest to żyto czy pszenica. Producent zadeklaruje, że jest to grupa upraw zbożowych i o taką płatność będzie występował.

Kolejną niemiłą niespodzianką dla rolników będzie fakt, iż za pomoc w wypełnieniu wniosku w ośrodku doradztwa rolniczego będą musieli zapłacić i nie otrzymają z tego tytułu zwrotu kosztów związanych z indywidualnym doradztwem. Taki zapis pojawił się w ustawie o doradztwie. A taka usługa może - jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy - kosztować średnio 50 złotych.


źródło: www.radiozw.com.pl

Wiekszość rolników nie będzie zadowolonych z tych zmian :?


Brak mi slow do biurokracji jaka jest w tym kraju. Zaloze sie ze jeszcze nie wszystko jest jasne z tymi wnioskami. Ludzie beda musieli kilka razy jezdzic do szanownych panow urzednikow i poprawiac swoje dane na formularzach. Z doswiadczenia ubieglorocznego wiem ze w Wieluniu nie bedzie to ciekawie wygladalo poniewaz ludzie z ARiMR to kompletne tuki ktorym najlepiej wlozyc lopate w dlonie a nie dawac biurko oraz komputer. Nie dosc ze nie licza sie z czasem oraz nerwami rolnikow to jeszcze raza nieznajomoscia najprostszych przepisow i regulaminow. Nic tylko zabetonowac..
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-13, 21:13   

Niedość ze wnioski skomplikowane będą jeszcze bardziej to pewnie znów z opóźnieniem zostaną wysłane do rolników. W zeszłym roku, załącznik graficzny dostałam dwa dni przed upływem terminu składania wniosków.
Nie miałam problemów z wypełnieniem wniosku i mam nadzieję,że tym razem też sobie poradze.
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kami1227 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 99
Skąd: lututów
Wysłany: 2007-03-26, 10:26   

hiszpan napisał/a:
Tegoroczne wnioski będą o wiele bardziej skomplikowane. Wprowadzono do nich tzw. grupy upraw. Agencji nie będzie interesowało czy jest to żyto czy pszenica. Producent zadeklaruje, że jest to grupa upraw zbożowych i o taką płatność będzie występował.

Co może być skomplikowanego w tych wnioskach? Przecież wszystko pisze czarno na białym (jak w PIT-ach :twisted: )
Ja o dziwo już dostałam DRUCZEK. Napisałam co wiedziałam i heja do Wieruszowa! Pan wyszedł zza okienka, popatrzył okiem znawcy, podał długopis, powiedział: " jeszcze w tej rubryce niech wpisze 0" i podstęplowano. Współczuję wam tych wieluńskich urzędów... Tam też musiałam jechać z wnioskiem mojej babci.... ufff! Może lepiej nie skomentuję działalności ARiMR oddział Wieluń.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2007-03-27, 12:18   

kami1227 napisał/a:
hiszpan napisał/a:
Tegoroczne wnioski będą o wiele bardziej skomplikowane. Wprowadzono do nich tzw. grupy upraw. Agencji nie będzie interesowało czy jest to żyto czy pszenica. Producent zadeklaruje, że jest to grupa upraw zbożowych i o taką płatność będzie występował.

Co może być skomplikowanego w tych wnioskach? Przecież wszystko pisze czarno na białym (jak w PIT-ach :twisted: )
Ja o dziwo już dostałam DRUCZEK. Napisałam co wiedziałam i heja do Wieruszowa! Pan wyszedł zza okienka, popatrzył okiem znawcy, podał długopis, powiedział: " jeszcze w tej rubryce niech wpisze 0" i podstęplowano. Współczuję wam tych wieluńskich urzędów... Tam też musiałam jechać z wnioskiem mojej babci.... ufff! Może lepiej nie skomentuję działalności ARiMR oddział Wieluń.


Kami1227 nie cytujesz mnie, tylko to co ja cytowałem :!: :!: :!: ERROR :!: Nie musisz przepraszać :D

Pozdrawiam
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW