R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Korona S.A. - fakty i mity...
Autor Wiadomość
Graf von 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 46
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 34
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-18, 08:58   Korona S.A. - fakty i mity...

...ale nie błyśnie (przynajmniej na razie)

Przesunięcie debiutu Korony na Giełdzie i mniejsze środki na planowane inwestycje.


Producent świec, spółka Korona, złożyła do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wniosek o zawieszenie postępowania w sprawie zatwierdzenia prospektu emisyjnego, podała spółka w czwartkowym komunikacie.
"Głównym powodem złożenia wniosku są prowadzone przez zarząd negocjacje dotyczące znaczącego kontraktu z jednym z odbiorców spółki, których efekt może mieć kluczowe znaczenie dla rozwoju spółki" - pisze Korona w komunikacie.
Spółka podaje, że przez ostatnie dwa miesiące prowadzi negocjacje z jednym z kluczowych podmiotów, zainteresowanych nabywaniem produktów Korony w długim okresie.
"Efekt podjętych rozmów może mieć wpływ na funkcjonowanie Korony, w tym na poziom przychodów i zysków oraz prognozy finansowe spółki, przedstawiane w prospekcie emisyjnym" - czytamy w komunikacie.
"Zdecydowaliśmy się na złożenie wniosku o zawieszenie postępowania przed KNF, bowiem wychodzimy z założenia, że inwestorzy powinni móc zapoznać się w prospekcie z najbardziej aktualną sytuacją spółki, zaś negocjowana umowa może ten obraz zasadniczo uzupełnić" - ocenia prezes Krzysztof Jabłoński.
Wcześniej spółka informowała, że uda jej się zadebiutować w lutym 2007 r.
„Rozważane są różne scenariusze rozwoju Korony, zaś publiczna emisja nie jest celem samym w sobie, ale jedną z opcji finansowania rozwoju naszej spółki” - informuje Krzysztof Jabłoński, prezes Korony.

Źródło: Parkiet, Warszawa, 29.03.2007


Od 30 do 40 mln zł zamierza pozyskać z giełdowego debiutu producent świec z Wielunia. W najbliższym czasie ma być gotowy prospekt emisyjny spółki. Korona liczy, że zadebiutuje na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w styczniu lub lutym przyszłego roku. Zdobyte dzięki ofercie pieniądze spółka przeznaczy przede wszystkim na zakończenie rozbudowy fabryk i zakup nowych maszyn.
– Dzięki inwestycjom nasze moce produkcyjne zwiększą się w najbliższych latach o 100 proc. – mówi Krzysztof Jabłoński.
Obecnie firma produkuje 6 mln świec dziennie, z czego 92 proc. trafia na rynki zagraniczne.

Źródło: Rzeczpospolita z dnia 06.12.2006


Korona zamierza podwoić moce produkcyjne. – Nasze obecne możliwości pozwalają na wypracowanie 140 mln zł przychodów rocznie. Po przeprowadzeniu inwestycji potencjał wzrośnie do około 280 mln zł rocznie.
Dzięki pieniądzom z emisji chcemy skompletować nową linię produkcyjną. Hala i magazyny są już gotowe – mówi Krzysztof Jabłoński, prezes Korony.
To nie jest jedyna inwestycja planowana przez Koronę. W nowo powstałej podstrefie Łódzkiej SSE w Wieluniu spółka chce zainwestować kolejne 20 mln zł.
– Zamierzamy postawić zupełnie nowy zakład i rezygnujemy z planów przeniesienia produkcji za granicę. Zaznaczam jednak, że ta inwestycja nie jest celem naszej emisji giełdowej. Nie chcieliśmy opóźniać złożenia prospektu do KNF i nasz dokument nie będzie uwzględniał tych planów – dodaje prezes.

Źródło: Puls Biznesu z dnia 24.11.2006
Ostatnio zmieniony przez glizda 2007-11-05, 20:05, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2007-04-18, 10:28   

no to wciąż czekamy na IPO.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2007-04-18, 15:22   

Niech jeszcze podniosą załodze płace i wszystko będzie super!!!!
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-18, 15:29   

zarabiają na czystym wyzysku pracowników tez mają czym się chwalić
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-18, 18:46   

O widzę że odezwali się ci co najwięcej wiedzą o firmie :lol: :lol: :lol:
Wy też się bajek nasłuchaliście??? Może tak jak ten radny co to powiedział zanim pomyślał i teraz ma sprawe o pomówienie ???

yampress napisał/a:
zarabiają na czystym wyzysku pracowników tez mają czym się chwalić

Masz jakieś dowody czy tylko tak sobie chlapnąłeś???
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2007-04-18, 19:08   

o co chodzi z tym wyzyskiem? Pracowników trzymają tam siłą czy co? Czy praca w Koronie jest przymusowa?

PS Oczywiście pytania retoryczne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-18, 19:47   

Poczekam na odpowiedź dawida i yampresa, może nam wyjaśnią o co chodzi...
Panowie prosimy o konkrety... jakieś fakty a nie tylko plotki.
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2007-04-18, 21:01   

Gregg
Udajesz, czy naprawde nie wiesz ile zarabia w Koronie pracownik fizyczny.
Nie widzę powodu, żebym musiał skanować ci ostatni odcinek wypłaty jednego z moich kolegów( pracownika fizycznego z Korony)
gregg napisał/a:
Może tak jak ten radny co to powiedział zanim pomyślał i teraz ma sprawe o pomówienie ???

Straszysz mnie??
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-18, 21:34   

gregg napisał/a:
Poczekam na odpowiedź dawida i yampresa, może nam wyjaśnią o co chodzi...
Panowie prosimy o konkrety... jakieś fakty a nie tylko plotki.



zapytaj się pracownika fu\izycznego to CI powie ile zarabia. najniższą a tutaj nei cwaniakuj
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-19, 01:32   

dawid napisał/a:
Gregg
Udajesz, czy naprawde nie wiesz ile zarabia w Koronie pracownik fizyczny.
Nie widzę powodu, żebym musiał skanować ci ostatni odcinek wypłaty jednego z moich kolegów( pracownika fizycznego z Korony)
gregg napisał/a:
Może tak jak ten radny co to powiedział zanim pomyślał i teraz ma sprawe o pomówienie ???

Straszysz mnie??


yampress napisał/a:
zapytaj się pracownika fu\izycznego to CI powie ile zarabia. najniższą a tutaj nei cwaniakuj

No właśnie i to sa konkrety... :lol: :lol: :lol:
Ja pracuje w Koronie ponad sześc lat i wiem ile zarabia np. operator linii.
Napiszcie proszę jakie wykształcenie mają wasi koledzy, na jakich stanowiskach pracują i co robią...
Powiedzieli wam, że do najniższej mają różnego rodzaju dodatki (premia motywacyjna, dodatki za godziny nocne itd) ??? Czy powiedzieli wam, że pracują równo osiem godzin dziennie i dokładnie taką ilość godzin w miesiącu jaka jest do przepracowania (przeważnie 164 godziny)??? Czy powiedzieli wam, że maja płacone nadgodziny zgodnie z kodeksem pracy??? Czy powiedzieli wam że zawsze mają całą(a nie jak w niektórych firmach część w kopercie) wypłatę na koncie (bez żadnych opóźnień)???
Jak się dowiecie wszystkiego to napiszcie i porównajcie to np. do spawacza z uprawnieniami pracującego z jednej z wieluńskich firm, który ma 200 godzin w miesiącu, pracuje w soboty i niedziele niejednokrotnie po 12 godzin dziennie i zarabia 1500PLN.
Wtedy będziecie mogli powiedzieć że w Koronie mało się zarabia.
Włąsnie na tym polega porównywanie. Takie osoby mówią "a w Zugilu to się więcej zarabia"... OK... ale trzeba powiedzieć ZA JAKĄ PRACĘ.
Jak sie komuś nie chce pracować to tak bedzie mówił. Takie plotki to rozsiewają przeważnie osoby które zostały zwolnione z Korony za różnego rodzaju przewinienia (alkohol w pracy, nieobecności nieusprawiedliwione itd)
Powiedzcie tym swoim kolegom że nikt ich do pracy w Koronie nie zmusza. Jak gdzieindziej jest tak dobrze to niech zmienią pracę... Powodzenia.
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2007-04-19, 06:37   

Gregg, pasuje Ci praca na najnizszym socjalnym? Welcome to Korona.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-19, 07:44   

gregg napisał/a:
dawid napisał/a:
Gregg
Udajesz, czy naprawde nie wiesz ile zarabia w Koronie pracownik fizyczny.
Nie widzę powodu, żebym musiał skanować ci ostatni odcinek wypłaty jednego z moich kolegów( pracownika fizycznego z Korony)
gregg napisał/a:
Może tak jak ten radny co to powiedział zanim pomyślał i teraz ma sprawe o pomówienie ???

Straszysz mnie??


yampress napisał/a:
zapytaj się pracownika fu\izycznego to CI powie ile zarabia. najniższą a tutaj nei cwaniakuj

No właśnie i to sa konkrety... :lol: :lol: :lol:
Ja pracuje w Koronie ponad sześc lat i wiem ile zarabia np. operator linii.
Napiszcie proszę jakie wykształcenie mają wasi koledzy, na jakich stanowiskach pracują i co robią...
Powiedzieli wam, że do najniższej mają różnego rodzaju dodatki (premia motywacyjna, dodatki za godziny nocne itd) ??? Czy powiedzieli wam, że pracują równo osiem godzin dziennie i dokładnie taką ilość godzin w miesiącu jaka jest do przepracowania (przeważnie 164 godziny)??? Czy powiedzieli wam, że maja płacone nadgodziny zgodnie z kodeksem pracy??? Czy powiedzieli wam że zawsze mają całą(a nie jak w niektórych firmach część w kopercie) wypłatę na koncie (bez żadnych opóźnień)???


Sorry, że się kąśliwie wtrącę, ale mogłeś jeszcze dodac, że w Koronie również nie stosuje się elektrowstrząsów i nie morduje się rodziny pracownika, jeśli coś spier****. To, że zakład pracy postępuje wg kodeksu pracy to jest raczej obowiązek, nie przywilej, ani dobra wola. Zarzuty chyba były odnośnie wysokości podstawowej płacy. To nie odkrycie, że jeśli ktoś popracuje dodatkowo to dostanie więcej.

[ Dodano: 2007-04-19, 07:54 ]
W sumie to najważniejsze byłoby jak firma traktuje pracowników po dłuższym czasie pracy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2007-04-19, 09:10   

Gregg
Podam ci przykład mojego jednego znajomego.
Skończył szkołę zawodową, pracuje u prywaciarza w Wieluniu i jest magazynierem (firma handlująca materiałami budowlanymi)
Pracuje od poniedziałku do piątku w godzianach 9-17 i w soboty 9-13.
Na rękę dostaje 1400zł. Ile "pod stołem" nie wiem.
Jeżeli możesz to mi napisz, ile za podobną pracę dostaje magazynier w Koronie.
gregg napisał/a:
Powiedzcie tym swoim kolegom że nikt ich do pracy w Koronie nie zmusza. Jak gdzieindziej jest tak dobrze to niech zmienią pracę... Powodzenia.

Typowe kapitalistyczne podejście pracodawcy w stosunku do pracownika.
Jestem ciekawy, czy w Koronie mogą powstać związki zawodowe?
Powiedz mi, kiedy w Koronie były ostatnio jakieś podwyżki? ( nie wymuszone ustawami dot. najniższej krajowej)
Sądzac po tym co piszesz, musisz dobrze zarabiać w Koronie. I bardzo dobrze. Tylko pamiętaj jedno.
To osoby pracujące na hali, tak naprawdę pracują na twoją wypłatę i powinny w/g również dobrze zarabiać
pozdrawiam Dawid
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
DOMINATOR 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Sty 2007
Posty: 262
Skąd: WWW
Wysłany: 2007-04-19, 12:59   

Zarobki w naszym kraju niestety nie są satysfakcjonujące - niestety. I to wg mnie na każdym stanowisku , kto ile by nie zarabiał to zawsze będzie mało.
Takie duże firmy typu ZUGIL , KORONA, PAMAPOL zawsze będą zarabiać na pracownikach fizycznych, którzy wg mnie są nieszanowani !!! W firmie ktorej pracuje też pracownicy fizyczni mało zarabiają , sam tak zaczynałem(nie licząc nadgodzin) ale to z czasem powinno się zmienić bo widze jakie są rotacje w firmie !!!
Słyszałem kilka opinii na temat wieluńskich firm dlatego postanowiłem pracować we Wrocławiu czego wogóle nie żałuje !!! Także mam nadzieję że będzie lepiej ;)

Ostatnio słyszałem że w Pamapolu za obranie metra cebuli płacą 20 zl !!! Czyli jak dobrze kojarze za 1kg 20 gr !!!!!!!!!!!!!!!!!!! TO JEST K.U.R.W.A. SKANDAL :twisted: :twisted: :twisted:


dawid napisał/a:
To osoby pracujące na hali, tak naprawdę pracują na twoją wypłatę i powinny w/g również dobrze zarabiać

To jest prawda - niestety !!! A w biurach to jedna wielka ściema :twisted:

[ Dodano: 2007-04-19, 13:01 ]
gregg napisał/a:
Czy powiedzieli wam, że maja płacone nadgodziny zgodnie z kodeksem pracy??? Czy powiedzieli wam że zawsze mają całą(a nie jak w niektórych firmach część w kopercie) wypłatę na koncie (bez żadnych opóźnień)???

A co to firma ŁASKE im robi !!! śmieszne są te twoje zdania :lol: :lol: :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-19, 13:12   

Cytat:
To jest prawda - niestety !!! A w biurach to jedna wielka ściema


Panowie - wyprodukować to jedno - ale sprzedać to trzeba umieć.

Wcześniej, żeby wyprodukować - to trzeba zaprojektować.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW