R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Korona S.A. - fakty i mity...
Autor Wiadomość
Graf von 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 46
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 34
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-20, 10:52   

Oczywiście że firmę stać na podwyżki dla pracowników fizycznych, ale dla firmy ważniejsze są planowane inwestycje, zwiększenie zatrudnienia itp. Nie wiem czy mam dobre informacje ale w koronie pracuje około 800 osób, produkcja jest sezonowa więc raz jest to więcej osób raz mniej. Podejrzewam że spora część przychodów jest wydawana na wypłaty.

Nie zrozumcie mnie źle jestem jak najbardziej za wzrostem płac dla pracowników fizycznych ale trzeba określić priorytety. Jeśli będą problemy z pracownikami to firma poniesie płace, a jeśli pracownicy pracują za stawki które Korona oferuje to pieniądze są przeznaczane na inwestycje za czym idzie zwiększenie zatrudnienia.
To rynek lokalny reguluje wysokość płac a nie Korona.
Poza tym w kwietniu 2005 Korona przekształciła się w spółkę akcyjną. Akcjonariuszami spółki są TVV Treuhand und Vermoegensverwaltung GmbH, Korona Verwaltung GmbH (Niemcy).
To też ma wpływ na decyzje firmy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-20, 20:05   

wiesz gregg pracowałem kiedyś w tam gdzie pracujesz wiec nie badź taki pewny co wiem a czego nie wiem :]
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-21, 20:21   

yampress napisał/a:
wiesz gregg pracowałem kiedyś w tam gdzie pracujesz wiec nie badź taki pewny co wiem a czego nie wiem :]

No to już wiem dlaczego tak piszesz o Koronie...
Napisz w jakich warunkach się zwolniłeś (za mało płacili) a może zostałes zwolniony? Na której hali pracowałeś?
 
   
COMBIT 
Dojeżdża PKSem
combit


Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 108
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-22, 16:43   

Hmmm dyskutujecie na temat plac a obok buduje sie gigant LCD i bedzie zatrudnial pracownikow za 800 - pewnie dlatego tu zainwestowal - tania sila robocza
_________________
http://www.kulig.eu ; http://www.it.wielun.pl.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-22, 19:13   

COMBIT napisał/a:
dyskutujecie na temat plac a obok buduje sie gigant LCD i bedzie zatrudnial pracownikow za 800

Jak na razie to podobno ma problemy z ich znalezieniem...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-28, 17:36   

ktos mi ostatnio powiedzial odnosnie formy zatrudniania studentow w koronie... umowa -zlecenie heh.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-28, 18:25   

yampress napisał/a:
ktos mi ostatnio powiedzial odnosnie formy zatrudniania studentow w koronie... umowa -zlecenie heh.

Widzisz, to że firma zatrudnia ich w ten sposób to jest tylko dla nich ułatwienie.
Są to studenci studiów zaocznych i nie mogą (patrz nie chcą) pracować w systemie ciągłym. Dlatego pracują na umowę zlecenie. Nie koliduje to z ich rozkładem zajęć. Forma zatrudnienia jest dowolna... Jeżeli słuchasz czasem RZW to wiesz że są ogłoszenia odnośnie pracy w Koronie. I nie widzę powodu, żeby ktoś był zatrudniony i nie miał umowy o pracę. Wystarczy sie zgłosić i chcieć taką umowę. Ale trzeba się liczyć z pracą w soboty i niedziele (oczywiście zgodnie z kodeksem pracy mając wolne dwa dni w tygodniu).
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-28, 20:45   

gregg napisał/a:
yampress napisał/a:
ktos mi ostatnio powiedzial odnosnie formy zatrudniania studentow w koronie... umowa -zlecenie heh.

Widzisz, to że firma zatrudnia ich w ten sposób to jest tylko dla nich ułatwienie.
Są to studenci studiów zaocznych i nie mogą (patrz nie chcą) pracować w systemie ciągłym. Dlatego pracują na umowę zlecenie. Nie koliduje to z ich rozkładem zajęć. Forma zatrudnienia jest dowolna... Jeżeli słuchasz czasem RZW to wiesz że są ogłoszenia odnośnie pracy w Koronie. I nie widzę powodu, żeby ktoś był zatrudniony i nie miał umowy o pracę. Wystarczy sie zgłosić i chcieć taką umowę. Ale trzeba się liczyć z pracą w soboty i niedziele (oczywiście zgodnie z kodeksem pracy mając wolne dwa dni w tygodniu).


każdy się godzi na co chce. jak komus tak odpowiada to ok. bo skąd taki biedny student ma brać te dni wolne na zjazdy. tylko takie rozwiązanie ma te swoje plusy i minusy. :570:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Izabela 
Przyjeżdża na zakupy
Izabela



Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 08 Gru 2005
Posty: 403
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-05, 01:49   

Maru napisał/a:
Fabryka " Korona " poszukuje pracowników
Nie polecam pracowalam tam 14 miesięcy ale to było ponad dwa lata temu , nie sadze zeby sie za wiele zmienilo z tego co słysze od znajomych...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-05, 08:07   

Izabela napisał/a:
Maru napisał/a:
Fabryka " Korona " poszukuje pracowników
Nie polecam pracowalam tam 14 miesięcy ale to było ponad dwa lata temu , nie sadze zeby sie za wiele zmienilo z tego co słysze od znajomych...

No to źle słyszysz. Dużo się zmieniło na lepsze. Jak nie znasz faktów to nie rób ludziom wody z mózgu.


A ja polecam. Pracuję już w Koronie 7 lat. Dała mi mozliwośc rozwoju (kurs na wózki widłowe, studia zaoczne, kursy językowe, szkolenia z zarządzania zasobami ludzkimi).
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2007-11-05, 08:54   

a czy przypadkiem w Koronie ostatnio nie było zwolnień???
jesli tak to coś się kłóci z treścią tego artykułu....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Izabela 
Przyjeżdża na zakupy
Izabela



Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 08 Gru 2005
Posty: 403
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-05, 12:56   

gregg napisał/a:
No to źle słyszysz. Dużo się zmieniło na lepsze. Jak nie znasz faktów to nie rób ludziom wody z mózgu.
Nie musisz sie zaraz irytować,może faktycznie zle słyszałam a wyrażenie swojego zdania to nie jest robienie ludziom wody z mózgu,każdy ma swój rozum i jak widzisz po postach zdania są podzielone..
_________________
"Być gwiazdą,gwiazdą ludzi fantazją.."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-05, 13:55   

Izabela napisał/a:
gregg napisał/a:
No to źle słyszysz. Dużo się zmieniło na lepsze. Jak nie znasz faktów to nie rób ludziom wody z mózgu.
Nie musisz sie zaraz irytować,może faktycznie zle słyszałam a wyrażenie swojego zdania to nie jest robienie ludziom wody z mózgu,każdy ma swój rozum i jak widzisz po postach zdania są podzielone..

Ja się wcale nie irytuję... śmieszą mnie takie teksty.
"A ja słyszałem, że u was biją Murzynów" :P tak też można wyrazić swoja opinię i zrobić tym komuś krzywdę. Takie wypowiadanie opinii to nic innego jak plotkarstwo... każdy doda coś od siebie i fama idzie w świat.
Jak widzisz każdy ma swój rozum i około 1000 osób pracuje w Koronie. Skoro jest tak źle jak piszesz to dlaczego się nie zwalniają? W przytoczonym artykule jest wyraźnie napisane że brakuje pracowników na rozwój a nie na bieżącą działalność. To że są przypadki zwolnień to fakt jak w każdym zakładzie. Raz pod wozem raz na wozie.
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2007-11-05, 15:27   

W Koronie jest slabo i to bardzo slabo. Moze miales przyjemnosc znac mojego tate, jako kierownika produkcji czy cos tam. Sam sie zwolnil, bo nie wytrzymal ciaglych telefonow nieporadnych ludzi, ktorzy nie wiedza co maja robic, zarobki smieszne. Gdyby nie pomysl mojego taty, to dalej Korona mialaby duze straty (wazenie tirow przywozacych parafine).
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Izabela 
Przyjeżdża na zakupy
Izabela



Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 08 Gru 2005
Posty: 403
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-05, 16:06   

gregg napisał/a:
Jak widzisz każdy ma swój rozum i około 1000 osób pracuje w Koronie.
Zgadzam się,ale są osoby,które pracują tam bo muszą ponieważ nie mają perspektyw na lepszą pracę i same o tym głośno mówią. Ja tam pracowałam i dobrego zdania o tym zakładzie nie mam a 14 miesięcy to nie jest może 7 lat,ale już mogę coś na ten temat powiedzieć a fakt,że tam są złe warunki zdrowotne to nawet najlepsze płace i szkolenia nie zmienią. Zwolniłam sie z tamtąd bo miałam kłopoty ze zdrowiem i jak poszłam do lekarza to mi powiedział,że to na co choruje to przypadłość osób pracujących w Koronie.
_________________
"Być gwiazdą,gwiazdą ludzi fantazją.."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW