R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Panterka
2008-01-04, 14:24
Drogi Zaufania
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-18, 11:42   Drogi Zaufania

Cytat:
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uruchomiła długofalowy program poprawy bezpieczeństwa ruchu na drogach „Drogi Zaufania”. Program ten ma doprowadzić do radykalnego zmniejszenia liczby wypadków, ofiar śmiertelnych i rannych.


Konkretne działania rozpoczęły się już na drodze krajowej numer 8, jako program operacyjny „Bezpieczna Ósemka”. Wspomniana akcję promują m.in. spoty telewizyjne i radiowe, komunikaty podawane są kierowcom przez CB radio. Przy drogach, ale nie tylko będzie można również spotkać stojące billboardy czy też plakaty informujące o tym, jak ważna jest bezpieczna jazda. W tym roku na ósemce zginęło już 2328 osób. To mniej niż w roku poprzednim, ale wciąż za dużo.

Tymczasem na drugiej stronie miasta trwają prace modernizacyjne kolejnej krajowej drogi- tym razem nr 43. Ekipy położyły już pierwszą, nową warstwę asfaltu, a w tej chwili kończą budowę nowych chodników z kolorowej kostki, znajdujących się po obu stronach jezdni. Pracy do wykonania jest jednak jeszcze sporo.

Drogowcy i wykonawca inwestycji planują jeszcze wybudowanie zatoki autobusowej na wysokości głównego wejścia do hali sportowej, czyli przy Nadodrzańskiej. Zanim jednak ona powstanie, trzeba będzie wyciąć kilka starych drzew.

Bogusław Orzeł przewiduje, że wszystkie prace remontowe prowadzone na tym odcinku powinny zakończyć się do połowy sierpnia. Warunkiem jest jednak sprzyjająca pogoda, a do tej pory jak wiemy było przecież bardzo deszczowo.

Źródło: http://www.tvk.wsm.wielun.pl


14.07czest2d.jpg
Plik ściągnięto 14584 raz(y) 75,71 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-07-18, 12:53   

Dobrze by było, gdyby po tych „drogach zaufania”, jeździli jeszcze kierowcy budzący tylko i wyłącznie najwyższe zaufanie.
Co prawda, mamy już na naszych drogach akcję pt. „ Czarny punkt”, jak dla mnie osobiście, to skuteczna sprawa. Dlatego uważam że „droga zaufania”, to nic innego jak odświeżone danie, które jak zwykle poniesie olbrzymie koszty, a czy pożądane efekty? Tu już głowy bym nie dał.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Krzysztof 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 146
Piwa: 1/18
Skąd: Skomlin
Wysłany: 2007-07-18, 13:46   Re: Drogi Zaufania

Jaro napisał/a:
(...) W tym roku na ósemce zginęło już 2328 osób. To mniej niż w roku poprzednim, ale wciąż za dużo. (...)


Jaro, w informacji podanej przez Ciebie jest błąd. Liczba zabitych została podana ogólnie dla całej Polski.


Cytat:
Co roku na polskich drogach ginie ponad pięć tysięcy ludzi. W roku 2006 w 46 876 wypadkach zginęły 5243 osoby. 59123 zostało rannych. Straty materialne szacuje się na 30 miliardów złotych. Oznacza to, że codziennie, co niespełna dwie godziny gdzieś na drodze ginie człowiek. Żeby zwolnić bieg zegara śmierci potrzebne są radykalne działania. Wdrożenie skutecznego programu bezpieczeństwa zlecił Minister Transportu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad postanowiła zaadaptować w Polsce rozwiązania sprawdzone w innych krajach Unii Europejskiej.
Działania rozpoczną się na najdłuższej drodze krajowej w Polsce – nr 8. To trasa z Kudowy do Budziska, przez Wrocław, Warszawę i Białystok. W latach 2001-05 zginęło na niej ponad 760. W ubiegłym roku – 167. Jako główne przyczyny wypadków nie tylko na tej trasie eksperci GDDKiA wymieniają: nadmierne prędkości, brak rozdzielenia ruchu pieszego i samochodowego oraz wymieszanie się ruchu lokalnego i tranzytowego.

Źródło: http://www.drogizaufania.pl/


Miko 005, a mnie się wydaje, że jak wcielą w życie wszystkie plany, to powinien być skutek rewelacyjny. Tylko szkoda, że to będą tylko drogi krajowe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
borsuk 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 4 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 176
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-18, 15:30   

ja bym Miko dorzucił jeszcze,oprócz godnych zaufania kierowców, pieszych i rowerzystów - niestety zdarza się,że oni nie mają w ogóle pojęcia o zasadach ruchu drogowego! -
14.07.2007r w Niniewie doszło do potrącenia pieszego. Kierowca Chewroleta 24 letni mieszkaniec Wrocławia jadąc drogą relacji Kalisz Września w Niniewie gm. Chocz potrącił pieszego wychodzącego nagle zza zaparkowanego przy drodze samochodu. Pieszy doznał poważnych obrażeń kończyn dolnych i ogólnych potłuczeń całego ciała. Kierowca Chewroleta był trzeźwy. Stan trzeźwości pieszego zostanie określony na podstawie badań krwi.
To fragment ze strony internetowej Policji w Pleszewie! miałem to nieszczęście być kierowcą Chewroleta i jestem cały w skowronkach,że ten facet,który wbiegł mi pod koła żyje!
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
siwy_ 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 743
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-18, 17:53   

borsuk2003 napisał/a:
14.07.2007r w Niniewie doszło do potrącenia pieszego. Kierowca Chewroleta 24 letni mieszkaniec Wrocławia jadąc drogą relacji Kalisz Września w Niniewie gm. Chocz potrącił pieszego wychodzącego nagle zza zaparkowanego przy drodze samochodu. Pieszy doznał poważnych obrażeń kończyn dolnych i ogólnych potłuczeń całego ciała. Kierowca Chewroleta był trzeźwy. Stan trzeźwości pieszego zostanie określony na podstawie badań krwi.
To fragment ze strony internetowej Policji w Pleszewie! miałem to nieszczęście być kierowcą Chewroleta i jestem cały w skowronkach,że ten facet,który wbiegł mi pod koła żyje!

kurde, co akcję miałeś niedawno; faktycznie dobrze, że facet żyje...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-18, 22:02   

borsuk2003 współczuję, masz całkowitą rację: do tej bandy wariatów drogowych należy jeszcze dodać bezmyślnych pieszych i rowerzystów co nie mają pojęcia o przepisach ruchu drogowego ani też wyobraźni.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Krzysztof 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 146
Piwa: 1/18
Skąd: Skomlin
Wysłany: 2007-07-22, 10:28   

borsuk2003, ja również Ci współczuję.

Dlatego jestem zdania, iż przepisy ruchu drogowego powinny znaleźć się na liście szkolnych przedmiotów, i być nauczane już od pierwszej klasy szkoły podstawowej.
Może wtedy następne pokolenia miały by większą świadomość skutków bezmózgowia występującego na polskich drogach.
Dzieciaki z podstawówki uczyły by się za młodu zasad panujących w ruchu drogowym, a jakby na to nie patrząc, w tym wieku są już samodzielnymi uczestnikami tegoż ruchu, i podstawowa wiedza w tym zakresie jest niezbędna.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW