R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Panterka
2008-02-22, 09:16
Sepsa w Wieluniu
Autor Wiadomość
uzytkownik 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-02, 10:04   Sepsa w Wieluniu

Cytat:
Kolejny przypadek sepsy w Wieluniu. Tym razem chorobę stwierdzono u 11 - latka, który z objawami posocznicy najpierw trafił do wieluńskiego szpitala, a następnie został przewieziony do Łodzi, gdzie stwierdzono zakażenie meningokokami.

"30 lipca o godzinie 8.15 został zgłoszony przypadek podejrzenia na chorobę meningokokową u dziecka, które zostało hospitalizowane w godzinach nocnych w naszym szpitalu - mówi Małgorzata Komar z wieluńskiej stacji Sanepidu. Chłopiec po konsultacji został przewieziony do szpitala w Łodzi. Na dzień dzisiejszy mamy potwierdzenie, że jest to choroba meningokokowa. Stan dziecka się poprawia."

Jak się okazało 9 dni wcześniej chłopiec wrócił z wakacji w Darłówku nad morzem. W kolonii uczestniczyło 67 dzieci, w tym 55 z naszego regionu, do których docierają pracownicy Sanepidu.

"Z naszej strony podjęte zostały wszelkie działania profilaktyczne w stosunku do osób będących w kontakcie z chorym dzieckiem w najbliższym czasie i dalszym czasie - podkreśla Małgorzata Komar. Działania te mają na celu wyeliminowanie bezobjawowego nosicielstwa, które występuje w populacji do kilkunastu procent, jednak meningokoki żyją krótko poza organizmem człowieka i ryzyko zakażenia innych osób jest niewielkie. Jednak ze względu daleko idącej ostrożności działania takie zostały przez nas podjęte".

Poinformowane osoby powinny zgłosić się do lekarzy pierwszego kontaktu: internistów bądź pediatrów w celu zaaplikowania antybiotyku.

Jednak jak twierdzi Robert Grabowski - kierownik kolonii w Darłówku "chłopczyk, który był zakażony nie zakaził się na koloniach w Darłówku. Wszystkie dzieci, które przyjechały z nim do Wielunia musiały po prostu tylko zapobiegawczo dostać pewną dawkę antybiotyku. Ja jako kierownik i dwoje dzieci, które pozostały na drugi turnus zapobiegawczo też otrzymaliśmy antybiotyk podany przez lekarza z Darłowa przy konsultacji lekarskiej i sanepidu. Natomiast jeżeli chodzi o kolonie drugiego turnusu w Darłówku jest wszystko pod kontrolą i nie ma żadnych niebezpieczeństw" - uspokaja.

Wszelkich odpowiedzi na nurtujące w tej kwestii pytania udziela Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Wieluniu pod nr tel. 843 39 21.


Edyta Adamus


(źródło: radiozw.com.pl)
Słyszeliście coś o tym? Z której części miasta jest to dziecko?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-08-02, 10:42   

o rany, moja kuzynka jest właśnie na koloniach w Darłówku :shock:
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-08-02, 10:49   

No proszę,a moze ktos wie jak jest u nas ze szczepieniami dzieci na sepse ,czy są i czy są płatne?
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
uzytkownik 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-02, 11:04   

Szczepionki są, i to dość skuteczne. Tylko słyszałem że trochę się na nie trzeba wykosztować...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-02, 11:13   

Szczepionka nosi nazwę NeisVac-C i kosztuje około 160-170zł, są też szczepionki po 300zł. Byłyby obowiązkowe darmowe szczepienia, ale wtedy Sanepid musiałby ogłosić epidemię. Ale nikt nie chce wywoływać paniki. Tylko skąd wziąć na to kasę? Dla mnie cena za taką szczepionkę to istne ździerstwo.

Dzieci z tego co mi wiadomo można zapisywać na szczepienia w przychodniach dziecięcych, gdzie cena jest trochę niższa.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-08-02, 11:21   

Ferbik napisał/a:
kosztuje około 160-170zł, są też szczepionki po 300zł.
hmmm czyli tokiem myslenia wyższych ,dzieci z mniej dochodowych rodzin nie mają szans ,a mysle że właśnie w takich rodzinach dzieci najbardziej są narazone na tą chorobe ,wiadomo że wpływa na to niedożywienie,brud itp...idiotyzm , ogłoszą epidemie pewnie dopiero po śmierci kilkorga dzieci :x :roll:

[ Dodano: 2007-08-02, 12:22 ]
a najsmieszniejsze jest to że są szczepienia obowiazkowe na choroby na które od dziesiątek lat nikt nie chorował ,a prawdopodobieństwo jest znikome.....
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2007-08-02, 22:05   

Słyszałem, że moja koleżanka która też tam była jest prawdopodobnie zarażona sepsą :(
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2007-08-02, 22:35   

szczepionka kosztuje 140 zł ... chyba się zdecyduje ...
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2007-08-02, 23:15   

Marek92 napisał/a:
Słyszałem, że moja koleżanka która też tam była jest prawdopodobnie zarażona sepsą :(


Sepsą NIE DA SIE ZARAZIĆ!!!
Możesz zarazić sie meningokokami a nie spepsa!!! Sepsa to reakcja nadwrażliwości na antygeny bakteryjne i wzmożona odpowiedź immunologiczna prowadząca do wstrząsu, a w porę nie wykryta w konsekwencji do zgonu. To ze Twoja koleżanka zaraziła się meningokokami to nie wyrok!Sam możesz mieć meningokoki w gardle (u 10-15% osób jako flora fizjologiczna).
Nie powielajcie bzdur, które promuje Fuckt - gazeta codzienna - zero kompetencji i jakiejkolwiek konsultacji!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-03, 07:26   

uzytkownik napisał/a:
szczepionka kosztuje 140 zł ... chyba się zdecyduje ...


niestety szczepionka jest najbardziej skuteczna dla osób w wieku do 15 lat, i takie osoby są też najbardziej narażone, moja siostra nauczycielka w opolu, w czasie "epidemii" na tamtych rejonach skonsultowała sie z zaprzyjaźnioną Panią Doktor, która stwierdziła że lepiej się zaszczepić na raka(szyjki macicy) :roll:
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-03, 08:22   

Po pierwsze sepsa to jest ogólnoustrojowe zakażenie organizmu które najczęściej wywolują właśnie meningokoki typu A lub C lub Pneumokoki ale moą ją też wywołać np. grzyby. Nie ma szczepionki na sepse są szczepionki na poszczególne bakterie. Ja szczepiąc dzieci w wieku 3 i 5 lat zapłaciłam za szczepionke neisVac C -120 zł i za szczepionke przeciw pneumokoką pneumox(mogłam sie pomylić) - 79 zł. ale to są ceny sprzed całej afery jaka wybuchła z sepsą-później nie było szczepionek, a jeszcze później jak widać są poprostu dużo droższe. Pozatym nosicielami tych bakterii jest duża część społeczeństwa dlatego, że pneumokoki mogą wywołać także np. zwykły katar i nie każdy nosiciel musi zachorować.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-03, 08:25   

Najlepiej siedzieć w domu i nigdzie sie nie ruszać, to nas nic nie złapie.(żart)

Co do cen szczepionek, z pewnością mogłybybyć tańsze i kosztować z kilkadziesiąt, kilkanaście złotych. Ale cóż pewnie na polskim rynku tylko 2 firmy sprzedawają te szczepionki... A reszta firm nie może dostać koncesji aby wejść na polski rynek i narobić konkurencji.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
AnnBlue 
Mieszka pod Wieluniem



Pomogła: 10 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 18 Wrz 2006
Posty: 918
Skąd: W-n/prawie Wieluń
Wysłany: 2007-08-03, 10:55   

Pytałam w Osrodku Zdrowia w Czarnożyłach i taka szczepionka kosztuje 140 zł. Zamówiłam dla moich maluchów i mają ją sprowadzić. Faktycznie to duzy wydatek ale myslę, że warto zaszczepić dzieciaki.
edzia i odziu napisał/a:
a najsmieszniejsze jest to że są szczepienia obowiazkowe na choroby na które od dziesiątek lat nikt nie chorował ,a prawdopodobieństwo jest znikome
a może dlatego nikt nie chorował bo dzieci są zaszczepione... :wink:
_________________
Nic nie jest tak silne jak delikatność; nic tak delikatne jak prawdziwa siła...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Bzyku 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 269
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-03, 21:07   

uzytkownik napisał/a:
Z której części miasta jest to dziecko?


Armii Krajowej
_________________
>>>...całe życie to jedna wielka gra...<<<
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-08-04, 21:38   

moja kuzyneczka już jest w domu i nic jej na razie nie dolega :) ale opowiadała jak się bała, bo zrobili duzą panikę, był sanepid i lekarze, a nawet rodzice, którzy niektóre dzieci zabierali do domów
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW