R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Panterka
2008-02-22, 09:16
Sepsa w Wieluniu
Autor Wiadomość
zylu 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 80
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-09, 09:05   

"SEPSA w Wieluniu
Rankiem 30. lipca jedenastoletni mieszkaniec osiedla Armii Krajowej w Wieluniu trafił do szpitala w ciężkim stanie z podejrzeniem sepsy. Został natychmiast przewieziony do łodzi, gdzie badania potwierdziły podejrzenia wieluńskich lekarzy. Jego stan sie poprawia."


źródło - Kulisy POWIATU 7 sierpnia

----------------------------------------------
Sprostowanie

Niedziela 29 lipca. W godzinnach porannych rodzice chłopca wzywają pogotowie. Bardzo silne bóle głowy, gorączka 40 stopni, bóle stawów, wybroczyny na ciele. Pogotowie odmawia przyjazdu do dziecka, goraczka nie zgraza zyciu chłopca,

Rodzice pakują chłopca do samochodu i jadą po ratunek do Medyka. Chłopiec ledwo staje na nogach. Ojciec wnosi dziecko na rękach do Medyka. Medyka odmawia pomocy, Dziecko należy do puchatka wiec nie możemu mu pomóc. Pani doktor nie raczy nawet spojrzec na chłopca co sie stało tylko za szklanej szyby krzyczy ze ma jechac na pogotowie.!!! Jest bardzo zajęta bo właśnie pije kawke i zdenerwowana że jej przeszkadzają.

Rodzice jadą do Wieluńskiego szpitala na pogotowie. Po zbadaniu chłopca lekarz dyżurujący stwierdza że to tylko młodzieńcze bóle reumatyczne i przepisuje antybiotyk.

Po podaniu w domu antybiotyku stan sie poprawia, goraczka mija, chłopiec odzyskuje siły, choroba ustepuje aby na wieczór uderzyć z podwojoną siłą.

Niedziela wieczór. Goraczka powraca. Bół głowy niedowytrzymania. Chłopiec krzyczy w niebogłosy. Rodzice dzwonią na pogotowie. Pani odmawia przyjazdu karetki bo nie zagraza zyciu dziecka. Dziecko było zbadane rano przez lekarza wiec każe rodzicom kontaktowac sie z nim telefonicznie.

Po wykonaniu telefonu do lekarza ten wystraszony swoja złą diagnozą poranną po 30 minutach przyjeżdza po chłopca i zabiera go na odział.

Dopiero na odziele starsza starzem Pani doktor rozpoznaje SEPSE po wybroczynach na ciele, które juz miał od rana.

Chłpiec zostaje przewieziony karetką do łódzkiego szpitala.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Funkcjonowanie wieluńskiego pogotowia i zachowanie Pani doktor w MEDYKU pozostawiam wam do przemyślenia. Chłopiec 12 godzin przebywał w domu z objawami sepsy, gdzie przy tej chorobie liczy się każda minuta.

Piszę to sprostowanie ponieważ chłopiec jest moim siostrzeńcem, i nie mogę już słuchać dłużej jak w Wieluniu mówią i piszą , że Wieluński szpital w porę wykrył chorobę.

A Pani doktor dyżurująca w Medyku jeżeli lubi ciszę i nie ma żadnych ludzkich odruchów powinna pomysleć o zmianie pracy.

Całe szczęście że chłopcu udało się pokonać chorobę.

Obecnie jego stan się poprawia. Z dnia na dzień wyniki są obiecujące. Zapalenie opon mózgowych ustępuje. Leczenie potrwa jeszcze okolo 3 tygodni.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-08-09, 09:19   

Zgłosiłabym to do Izby lekarskiej......życzę małemu szybkiego powrotu do zdrowia.....
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2007-08-09, 09:40   

Medyk - skreślić ich, NFZ powinien rozwiązać z nimi umowę. Nie pierwsza taka sytuacja w medyku. Sam miałem wątpliwą przyjemność doświadczyć takiej sytuacji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-08-10, 12:40   

zwyczajnie to mi słów brakuje po przeczytaniu tego,
choć z drugiej strony czego więcej się spodziewać po naszym szpitalu i Medyku, kto tam był w "nagłym przypadku" to wie jak się załatwia sprawy

kilka lat temu z mężem pojechaliśmy na dyżur do Medyka z bolącą ręką i sytuacja była dokładnie ta sama (jakiejś pani przerwaliśmy picie kawy :evil: ) a na pogotowiu dzięki znajomej zrobiono zdjęcie i lekarka stwierdziła ostre zapalenie stawu
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-10, 22:57   

akirus napisał/a:
zwyczajnie to mi słów brakuje po przeczytaniu tego

Mi również.
Ludzie szukają pomocy, a w zamian zostają odrzuceni...
I to tutaj, obok nas.
Na dodatek chodzi o zdrowie 11latka.
Strach się bać!

Nikomu nie życzę takiego traktowania.
Wyobrażam sobie, co czuli rodzice chorego. Straszne.

A jednak taka jest rzeczywistość. I jeśli chodzi o karygodne zachowanie służb zdrowia wobec chorych, w naszej okolicy, to niestety nie wyjątek. :?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
szwagier 
Czytał o Wieluniu
szwagier admina :P


Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 38
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-08-11, 15:15   

całe szczęście że to nie sepsa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
edyta 
Słyszał o Wieluniu
edyta


Dołączyła: 11 Sie 2007
Posty: 4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-11, 19:55   

WIELUŃSKI SZPITAL KŁAMIE!!!!! Wczoraj i dzisiaj wieluńska telewizja wyemitowała wywiad z panem dr.Kaczką odnośnie chorego na sepsę chłopca.To co opowiadał jest wielkim kłamstwem.Stwierdził on że chłopiec ten nie zachorował na tą grożną chorobę.Nie wiem czemu miały służyć te kłamstwa???a wogóle jak może na ten temat wypowiadać się lekarz ORTOPEDA i w dodatku który nie widział na oczy chłopca???Myślę że szpital chce w ten sposób zatuszować sprawę o której mało kto wie że pogotowie 2 razy odmówiło przyjazdu do prawie umierajacego dziecka.Znam wszystko od początku bo tak się składa że jestem MAMĄ TEGO CHŁOPCA!!!.Niedługo cała prawda o tym wyjdzie na jaw.Za kilka dni pojawi się w wieluńskiej prasie obszerny artykuł na ten temat a w następny weekend sprostowanie w TV.Proszę oglądać telewizję WSM a dowiedzą się państwo całej prawdy.Moje dziecko jest chore na SEPSĘPotwieirdziły to wszystkie badania w Łodzi i sanepid.Chciałabym podziękować wszystkim ludziom za współczucie,okazywanie zrozumienia a mojej rodzinie za wsparcie w tych trudnuch dla nas chwilach.Bardzo kocham swoje dziecko nie wyobrażam sobie jak jedna osoba moze decydować czy on ma żyć czy nie!!!!Mowa oczywiście o pani z pogotowia.Ale szczegóły za tydzień.MAMA CHOREGO NA SEPSĘ CHŁOPCA!!!!EDYTA S.
_________________
Edyta S
Ostatnio zmieniony przez Ferbik 2007-08-11, 21:55, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-11, 21:56   

edyta, jeśli możemy jakoś pomóc jako forum, to chętnie to zrobimy. Tymczasem współczuję i życzę szybkiego powrotu małego do zdrowia.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-11, 22:03   

edyta napisał/a:
a wogóle jak może na ten temat wypowiadać się lekarz ORTOPEDA i w dodatku który nie widział na oczy chłopca???


Doktor Kaczka wypowiadał się na ten temat na pewno dlatego gddyz pełni oon funkcję dyrektora do spraw lecznictwa w naszym szpitalu

Bardzo ci Edyto współczuję i mam nadzieję ze twój synek szybko wróci do zdrowia.
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zylu 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 80
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-11, 22:22   

Cytat:
Doktor Kaczka wypowiadał się na ten temat na pewno dlatego gddyz pełni oon funkcję dyrektora do spraw lecznictwa w naszym szpitalu.


Tylko jak można na antenie TV wypowiadać się na temat zdrowia jakiegoś pacjenta nie mając wiedzy na ten temat. Jestem ciekaw jak jest przeprowadzany taki wywiad i czy lekarz zna wcześniej pytania, no bo skoro tak to musiał się do nich jakoś przygotować: czytać wypis ze szpitala, itp...)

No chyba że ktoś po prostu kazał mu tak powiedzieć i już. Szkoda że o stan zdrowia chłopca nie zapytano ginekologa.

Dr Kaczka stwierdza, że nie był to przypadek sepsy. A ja się go pytam skąd on to wie. Czy pytał się rodziców jak się czuje chłopiec w chwili obecnej??
Czy kontaktował się ze szpitalem w Łodzi w celu potwierdzenia bądź wykluczenia choroby??

Panie dr KACZKA skoro to nie był przypadek SEPSY to lekarze w ŁODZI są nienormalni i lecza dziecko najdroższymi lekami od tak sobie. Sanepid wieluński wydzwaniał do rodziny chłopca i szukał osób kontaktujących się z nim w oststanich dniach ( kolonie nad morzem, Praszka itp..) by podać antybiotyk ??


Szkoda słów. Teraz karetka wyjeżdża do dzieci z podwyzszoną gorączką ( 2 przypadki) bo się wystraszyli Sepsy w Wieluniu). Czekamy na odzew TVN ( Uwaga) który został powiadomiony.

Pzdr
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-11, 22:36   

Jeżeli łódzcy lekarze potwierdzają, że to przypadek sepsy, to na miejscu Edyty S podałbym dziadów (lekarzy z wieluńskiego pogotowia i Medyka) do sądu. Przecież to jawne zaniedbanie obowiązków lekarskich i narażenie na utratę życia. Tacy lekarze nie powinni leczyć zwykłego przeziębienia!!! Zabrać im prawa do wykonywania zawodu... Nawet im się zbadać chorego nie chciało... za to brać pieniądze i strajkować to pierwsi. :evil:
Życze żeby synek szybko wrócił do zdrowia.
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-08-12, 00:01   

Hmmm to wcale nie jest pierwszy przypadek zaniedbania.....pamiętam dziewczynkę ośmioletnią która trafiła do szpitala z jakąś pierdołą .Pani ordynator nawet nie zajżała do dokumentacji którą przynieśli rodzice(była alergiczką)Uwazała że jest mądrzejsza i podała antybiotyk który dla dziewczynki okazał sie śmiertelny.Sprawa była nagłośniona w ówczesnym Zoomie(chyba TV4)i nic to nie dało...rodzice przegrali walkę bo wśród naszych lekarzy okazali się płotkami i nie dali rady walczyć(ręka rękę myje)Mam nadzieję ,że faktycznie media zainteresują sie tym przypadkiem i sprawa znajdzie swój finał w sądzie .A Wam Edytko życzę dużo siły tej psychicznej-bardzo ci sie przyda i mam nadzieję że pokażesz naszym konowałom gdzie ich miejsce ,łącznie ze zmęczonymi babsztylami w przychodniach.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zylu 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 80
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-16, 21:00   

:!!!! Prosze wszystkich rodziców dzieci o obejrzenie tego materiału. Może to uratuje was kiedyś od podobnych przeżyć.

tutaj ---------INTERWENCJA - SEPSA

Przeznaczcie te 10 minut i zobaczcie dramat rodziców, identyczny jak w Wieluniu tylko z innym finiszem.

Zrozumiecie po obejrzeniu tego jak działa w Polsce pogotowie i dlaczego nie chcą przysyłać karetki do chorych dzieci. Co muszą przejść rodzice.

Posłuchajcie co specjaliści mówią o tej chorobie i jaki jest procent umierania.

Pozdrowienia dla mojego siostrzeńca :o
:o :o :o
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-08-16, 22:16   

Wyłam jak mops ,niestety mam zbyt mocno pracującą wyobraźnię i postawiłam sie na miejscu tych rodziców.Ciągle się boję że moje dziewczynki może dopaść ta straszna choroba,samej nie chciałoby mi się już żyć....Myślę też że jeszcze długo przyjdzie nam czekać na to by lekarze ,pielęgniarki byli wyczuleni na te pierwsze sygnały...tam w Radomiu już są ,szkoda że jak w wielu podobnych przypadkach musiał ktoś stracić życie.I tu sprawdza sie polskie przysłowie"Mądry Polak po szkodzie..." :(


Jak się czuje twój siostrzeniec?
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2007-08-16, 22:45   

Nie konsultowałem tego z lekarzem, ale przy sepsie, przy rozpoznaniu domowym na miejscu rodzica nie czekałbym tylko podał dziecku jakiś antybiotyk z penicyliną (szerokie spektrum działania) np. duomox (często przepisywany i najczęsciej do końca nie wybrany pewnie jest w domowej apteczce).
Przy następnej wizycie u pediatry spytajcie o to, ja nie mam dzieci i do pediatry nie chodze :)
Ostatnio zmieniony przez waldex 2007-08-17, 06:55, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW