R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Panterka
2008-06-27, 13:02
Kolejna ofiara ósemki
Autor Wiadomość
renia 
Przyjeżdża na zakupy
blondynka ;)



Pomogła: 6 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2006
Posty: 419
Skąd: Wielun
  Wysłany: 2007-08-13, 19:32   Kolejna ofiara ósemki

Skrzyżowanie ulic Traugutta i Sieradzkiej w Wieluniu po raz kolejny okazało się feralne. Pod kołami tira śmierć na miejscu poniosła około 70 - letnia kobieta. Starsza pani najprawdopodobniej przechodziła przez pasy i wtedy uderzył w nią nadjeżdżający samochód ciężarowy. Jak na razie nie wiadomo czy kobieta nagle wtargnęła na jezdnię czy kierowca tira jej nie zauważył.
"Trudno powiedzieć jak doszło do wypadku.- mówi starszy aspirant Jarosław Siudmak z wieluńskiej drogówki. Samochód ciężarowy wykonywał manewr skrętu w prawo. Trudno powiedzieć czy był sygnał zielony dla pieszych czy dla kierujących, to musimy ustalić. Na razie kierowca jest w szoku, trudno z nim nawiązać jakikolwiek kontakt".
"Pisk słyszałam osoby, tylko nie wiem czy tej zabitej czy kogoś innego" - relacjonuje sprzedawczyni z jednego z pobliskich sklepów.
Najprawdopodobniej kierowca tira pochodzi z terenu powiatu pajęczańskiego.

Zrodło; Radio ZW.

wypadek1.jpg
Plik ściągnięto 117 raz(y) 43,63 KB

wypadek2.jpg
Plik ściągnięto 111 raz(y) 25,01 KB

_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-08-13, 19:54   

Droga krajowa nr. 8, "drogą zufania". Ech, szkoda gadać, szkoda.

A przede wszystkim szkoda tej starszej pani, która wyszła z domu i….. , ech życie :sad: .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zylu 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 80
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-13, 20:20   

Szok. Tiry na tory.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-13, 20:43   

W sobotę jakieś jełopy zrobiły sobie ćwiczenia na ósemce z Osjakowem. Pozorowany wypadek, zamknięta kilka godzin droga. TIR-owcy ćwiczyli objazd po wiochach. Wtedy nie wiedzieli, że to pozoracja. Jakby doszło do wypadku to kto byłby odpowiedzialny?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jestsuper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 488
Skąd: okolice wielunia
Wysłany: 2007-08-13, 21:44   

alef napisał/a:
W sobotę jakieś jełopy zrobiły sobie ćwiczenia na ósemce z Osjakowem.

Takie ćwiczenia powinny być częściej. Szkoda tej pani...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-13, 21:48   

Nie chcę tu nikogo absolutnie oskarżać, ale zauważyłem dość częstą przypadłość kierowców skręcających w prawo z Sieradzkiej w Traugutta - piesi mają wtedy zielone światło - niejednokrotnie wymuszanie pierwszeństwa na pieszych.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-13, 21:48   

jestsuper napisał/a:
alef napisał/a:
W sobotę jakieś jełopy zrobiły sobie ćwiczenia na ósemce z Osjakowem.

Takie ćwiczenia powinny być częściej. Szkoda tej pani...


Owszem, ale na parkingu bez zamykania drogi, zwłaszcza takiej ważności.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2007-08-13, 22:08   

alef napisał/a:
Owszem, ale na parkingu bez zamykania drogi, zwłaszcza takiej ważności



i tu się mylisz, gdyby takie akcje były prowadzone na parkingu , nitk by na to uwagi nie zwracał ...

a tak to może do oszołomów dotrze ,że droga służy nie do ścigania się ale do jazdy ..

wg mnie to powinno być więcej taki heppeningów

"AKTUALNOŚCI

11.08.2007 - WYDARZENIE: Happening w Osjakowie



WYDARZENIE: Upozorowany wypadek na trasie krajowej numer 8 w miejscowości Osjaków (powiat Bełchatów) był na tyle autentyczny, że przejeżdżający tamtędy kierowcy zatrzymywali się, by pomóc w ratowaniu ofiar.



Ranni okazali się jednak dobrze ucharakteryzowanymi aktorami. Prawdziwe były natomiast służby ratunkowe: pogotowie, straż pożarna i policja. Ich sprawna akacja na miejscu zdarzenia dodawała sytuacji realizmu. – Kiedy po sylwestrze wracaliśmy do domu, byliśmy światkami podobnie wyglądającego wypadku: auto z impetem wjechało wówczas w drzewo. Kierowca zginął na miejscu, jego żonę udało nam się uratować. Te tragiczne wspomnienia wróciły, kiedy mijaliśmy miejsce symulowanego wypadku – opowiadało z przejęciem młode małżeństwo z Kudowy Zdroju. – Znów uzmysławialiśmy sobie czym może skończyć się drogowa brawura! – dodawali.



Kierowcy o tym, że karambol jest pozorowany dowiadywali się z billboardów, rozmieszczonych przy drodze, kilkaset metrów za miejscem wypadku. Zainteresowani mogli zjechać na pobliski parking, gdzie czekali policjanci, psycholodzy i służby medyczne. Na fantomie można było poćwiczyć masaż serca, a laserowym fotoradarem samodzielnie zmierzyć prędkość przejeżdżających samochodów. Nad miejscem wypadku krążył też policyjny śmigłowiec.



Akcję zorganizowano w ramach programu „Drogi Zaufania. Bezpieczna Ósemka”. Jego celem jest zwiększanie bezpieczeństwa na drodze krajowej numer 8. Na całej jej długości drogowcy prowadzą wzmożone roboty. Między Wieluniem a Rawą Mazowiecką trwa modernizacja 23 km jezdni. W tym miejscu samochody poruszają się ruchem wahadłowym. We wsi Krasowa koło Bełchatowa drogowcy przebudowują zjazdy do zatok autobusowych i układają chodnik. Dla ułatwienia kierowców wytyczono tu specjalny pas do skrętu w lewo. Do 2010 r. dwujezdniowy odcinek między Piotrkowem a Zawadami (84 km) zostanie natomiast przebudowany do standardów drogi ekspresowej. Wszystkie skrzyżowania będą tu bezkolizyjne, wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni.



Ósemka to najdłuższa polska droga krajowa – ciągnie się od polsko-czeskiego przejścia granicznego w Kudowie Zdroju do polsko-litewskiej granicy w Budzisku. Jednocześnie to najniebezpieczniejszy szlak komunikacyjny w naszym kraju. W ubiegłym roku zginęło na nim 760 osób. W całej Polsce w tym czasie śmierć na drogach poniosły 5243 osoby"

źródło : http://www.drogizaufania.iq.pl
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-14, 00:46   

zylu napisał/a:
Tiry na tory.

Chyba sobie do końca nie przemyślałeś tej wypowiedzi zylu.
Kiedy tiry "jeździłyby" torami wszystkie ogromne podatki, które płaci się za przejazd takiego pojazdu drogą i brak zysków z samego paliwa do niego(osobówka pali około
5/100, tir 30/100) obciążyłyby samochody osobowe.
Nie wiem, czy jest to zadowalające posunięcie. :?

Twierdzisz tak, bo akurat tir brał udział w tej tragedii, ale nawet nie jesteś pewien,
czy to była wina jego kierowcy...

I wcale nie jest naturalnym zjawiskiem, że większość dramatycznych wypadków drogowych zostaje spowodowana przez ciężarówki.
Wystarczy zauważyć, jak wiele śmiertelnych przypadków zdarza się w święta,
gdy tiry przecież nie mogą jeździć.
W ogóle dzięki tym "strasznym tirom"zylu masz obok siebie tak dużo towarów
-> jedzenie, ubrania, meble i wiele rożnych produktów, z których korzystasz na codzień.
Więc lepiej zastanów się zanim coś napiszesz na ten temat.

Przykro mi, że coś takiego się tam wydarzyło.
Mam nadzieję, że po tym wypadku zostaną podjęte odpowiednie działania mające na celu zapobieganie podobnym zdarzeniom.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2007-08-14, 08:22   

karcia napisał/a:
zylu napisał/a:
Tiry na tory.

Chyba sobie do końca nie przemyślałeś tej wypowiedzi zylu.


Karcia, Zylu ma absolutną rację. Nasze drogi, są zdemolowane tylko i wyłącznie przez samochody ciężarowe, które nigdy nie powinny w takiej ilości wyruszać na polskie, beznadziejne "drogi".
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Krzysztof 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 146
Piwa: 1/18
Skąd: Skomlin
Wysłany: 2007-08-14, 08:26   

Ferbik napisał/a:
Nie chcę tu nikogo absolutnie oskarżać, ale zauważyłem dość częstą przypadłość kierowców skręcających w prawo z Sieradzkiej w Traugutta - piesi mają wtedy zielone światło - niejednokrotnie wymuszanie pierwszeństwa na pieszych.


Nie tylko na tym skrzyżowaniu. Takie sytuacje można zaobserwować na wszystkich krzyżówkach ze światłami, i to zarówno przy skręcie w prawo, jak i w lewo.
A najgożej już jest na krzyżówkach z pasami kierunkowymi. Wtedy nie tylko są wymuszenia pierwszeństwa na pieszych, ale również na pojazdach wjeżdżających na skrzyżowanie przy zielonym świetle.

[ Dodano: 2007-08-14, 08:29 ]
alef napisał/a:
W sobotę jakieś jełopy zrobiły sobie ćwiczenia na ósemce z Osjakowem. Pozorowany wypadek, zamknięta kilka godzin droga. TIR-owcy ćwiczyli objazd po wiochach. Wtedy nie wiedzieli, że to pozoracja. Jakby doszło do wypadku to kto byłby odpowiedzialny?


Alef, z tego co ja wiem, to droga nie była zamknięta. Wypadek upozorowany był na drodze, a cały hepening zorganizowany na pobliskim parkingu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-14, 10:05   

Wczoraj na ósemce koło 0:00 przy skrzyżowaniu Krakowskiego-Głowackiego-Warszawskiej Espero nie wyrobił zakrętu.
Akcje akcjami, ale niektórym nie wpompuje się rozumu.

espero.jpg
Plik ściągnięto 104 raz(y) 393,59 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
renia 
Przyjeżdża na zakupy
blondynka ;)



Pomogła: 6 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2006
Posty: 419
Skąd: Wielun
Wysłany: 2007-08-14, 10:34   

Jadac przed chwila ulica Slaska miałam okazje widziec jak kierowca jadacy Tirem ulica Kopernika skrecał pierwszy w prawo ( majac zielona strzałke ) na Slaska.A kierowca jadacy Slaska (od centrum) , majacy swiatło zielone musiał ustapic kierowcy majacemu zielona strzałke w prawo. :(
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-14, 10:42   

reniaa_25 napisał/a:
Jadac przed chwila ulica Slaska miałam okazje widziec jak kierowca jadacy Tirem ulica Kopernika skrecał pierwszy w prawo ( majac zielona strzałke ) na Slaska.A kierowca jadacy Slaska (od centrum) , majacy swiatło zielone musiał ustapic kierowcy majacemu zielona strzałke w prawo

Na tym skrzyżowaniu wielokrotnie dochodzi do takich sytuacji. Śmiało powiem, że są one na porządku dziennym. Nic, tylko kupić starego rzęcha i podkładać się na dzwona. Miejsce idealne a i idiotów może by czegoś nauczyć.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-08-14, 11:09   

Ferbik napisał/a:
Nie chcę tu nikogo absolutnie oskarżać, ale zauważyłem dość częstą przypadłość kierowców skręcających w prawo z Sieradzkiej w Traugutta - piesi mają wtedy zielone światło - niejednokrotnie wymuszanie pierwszeństwa na pieszych.


Mało tego, każdy pojazd skręcający czy to w prawo, czy w lewo musi ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na drugą stronę jezdni. Nawet wtedy gdy nie ma tam przejścia dla pieszych, o sygnalizacji świetlnej nawet nie piszę.

Cytat:
Art. 26 & 2. Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.


W tym samym artykule,
Cytat:
& 7. W razie przechodzenia przez jezdnię osoby niepełnosprawnej, używającej specjalnego znaku, lub osoby o widocznej ograniczonej sprawności ruchowej, kierujący jest obowiązany zatrzymać pojazd w celu umożliwienia jej przejścia.


Tu niestety, kierowcy wychodzą z założenia że, „duży wytrzyma więcej”.

karcia, odnośnie tych TIR-ów, na całym świecie wszystkie kraje próbują odciążyć drogi poprzez właśnie tabor kolejowy, tylko oczywiście u nas w Polsce jakoś to nie wychodzi, zresztą słusznie zaznaczyłaś czemu.

Miałem okazję pojeździć trochę po głównych drogach kraju, (dojazd i powrót z wczasów) ilość TIR-ów poruszających się po drogach przyprawia o zawrót głowy. I ta duża ilość, jest niestety głównym utrudnieniem w ruchu drogowym, a torowiska rdzewieją, no ale…… u nas nic się nie opłaca.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW