R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Panterka
2008-02-22, 09:20
Tak ją leczyli,że straciła stopę
Autor Wiadomość
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2007-08-17, 12:48   Tak ją leczyli,że straciła stopę

Dziś w Super Expressie przeczytałam taki oto artykuł:
Cytat:

Tak ją leczyli, że straciła stopę
Przez zbyt ciasny gips przeżywa horror

Marlena była zdrową, uśmiechniętą nastolatką. Dziś jest okaleczona.



Lekarze z Wielunia (Łódzkie) tak założyli gips 16-letniej Marlenie, że potem ich koledzy z Łodzi musieli amputować jej część nogi. - Prosty zabieg zamienił się w dramat - rozpaczają rodzice dziewczyny okaleczonej do końca życia.

A wszystko zaczęło się prozaicznie - od halluksa, inaczej koślawego palucha. Z tym schorzeniem zmaga się wiele kobiet, które chodzą w butach na wysokim obcasie. Z boku stopy tworzy się garb, a największy palec nogi zaczyna nachodzić na pozostałe.
Prosty zabieg

Kilka lat temu halluks pojawił się na stopie lewej nogi Marleny Osadnik (16 l.) z Dzietrzkowic pod Wieluniem, dziś uczennicy pierwszej klasy technikum informatycznego. - Córka przychodziła zapłakana ze szkoły - mówi mama dziewczyny Krystyna Osadnik ( 44 l.). - Noga ją przeraźliwie bolała.

W końcu Marlena zdecydowała się pójść do lekarza. Ten stwierdził, że konieczny jest zabieg. Nieskomplikowany, polegający na wycięciu części kości, która wyrasta z boku stopy. Lekarze z Wielunia 23 maja tego roku zoperowali jej stopę, a następnie włożyli w gips.

- Założyli go bardzo ciasno. Noga zaczęła mnie okropnie boleć - wspomina dziewczyna. - Mówiłam o tym lekarzom, ale ci odpowiadali, że tak musi być.

Tymczasem dziewczyna dosłownie wyła z bólu. Dopiero trzeciego dnia po operacji lekarze zdecydowali się na zdjęcie gipsu. Za późno! Część tkanek stopy już była martwa.
Wyrok: amputacja

Dziewczyna wraz z rodzicami trafiła na konsultacje do Łodzi. Po kilku wizytach Marlena usłyszała wyrok: stopy nie da się już uratować. Po fatalnie przeprowadzonej operacji trzeba było ją amputować.

- Córka się załamała. Musiała korzystać z opieki psychologa - Piotr Osadnik ma łzy w oczach. - Chciała zostać fryzjerką. Ale bez stopy nie będzie w stanie stać przy fotelu.

Rodzice chcieliby jej kupić protezę, ale nie stać ich na to. Z dorosłych pracuje tylko mama dziewczyny. Zarabia 700 złotych. A proteza kosztuje 5 tys. dolarów. Do 35 roku życia trzeba ją zmieniać co 5 lat.
Lekarze straszą sądem

Rodzice zapowiadają skierowanie sprawy do prokuratury.

Wieluńscy lekarze nie chcą rozmawiać o sprawie. - Jeżeli coś napiszecie podam was do sądu - straszy ordynator oddziału chirurgii urazowej Maciej Łukomski.
Możesz pomóc Marlenie

Czytelnicy "Super Expressu" mogą pomóc Marlenie i jej rodzicom. Rodzina Osadników czeka na wsparcie. Telefon: 667 220 572. Dzietrzkowice (pow. wieruszowski), ul. Tysiąclecia 67.
autor: Wieluń, Dariusz Kucharski



:evil: :evil: :evil:
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-17, 13:06   

Siostra mojej koleżanki....nie bede nic pisać bo mi wstyd za tych lekarzy. A to taka kochająca sie, dobra rodzina a nic tylko same problemy mają....ufff....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-17, 14:26   

No chyba żarty!!


Co za nieodpowiedzialni ludzie!! Zamiast ratować i leczyć to okaleczają i nie mają nawet wyrzutów sumienia! Brak słów..

Niech się rodzina nie poddaje, niech walczy o swoje w sądzie! DZIADY!! :evil: :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
czarny 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 265
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-17, 14:56   

Tylko żeby ci rodzice wytoczyli im sprawe ale nie w Wieluniu i nie przed komisja lekarska. Moze to nic nie dać. Wiem cos o tym.
Dziewczynki szkoda. Lekarze jej zmarnowali całe życie i chociaż jako zadośc uczynienie powinien lekarz prowadzący zakupić jej tą proteze.
Tak to jest jak ktos niedowświadczony "bierze się za robote". Same złe rzeczy mówi sie o naszych lekarzach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
siwy_ 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 743
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-17, 15:18   

Po tylu tragicznych doniesieniach ze szpitala w Wieluniu nasuwa mi się jedna myśl - nie będzie mi go żal, jak zamkną tę placówkę za długi, a tak będzie zobaczycie (tym bardziej jeśli po wyborach szpitale będą prywatyzowane).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-09-24, 16:50   

Dzisiaj na POLSACIE w interwencji ukazał się reportaż właśnie o Marlenie.




http://interwencja.interia.pl/news?inf=980903
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-09-24, 18:24   

Cytat:
Felczer (z niem. Feldscher - chirurg polowy) - zawód pomocniczy uprawniający do świadczenia pomocy medycznej chorym. Kwalifikacje felczera są niższe, niż kwalifikacje lekarza. Nie wymaga się od niego ukończenia wyższych studiów medycznych, a jedynie szkoły średniej (np. liceum felczerskiego) i zdobycia odpowiednich kwalifikacji na poziomie średnim.

Zgodnie z ustawą z roku 1950 o zawodzie felczera, znowelizowanej ostatnio 11 marca 2005 roku, uprawnienia felczera obejmują świadczenia zdrowotne wobec pacjentów nie wymagających specjalistycznej opieki lekarskiej oraz w nagłych przypadkach:
-ocenę stanu pacjenta w celu ustalenia postępowania,
-ustalanie rozpoznania choroby, wdrażanie leczenia oraz przepisywanie na recepcie produktów leczniczych i wyrobów medycznych zgodnie z odrębnymi przepisami,
-prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej (tzn. przywrócenia krążenia i oddechu),
-wykonywanie defibrylacji ręcznej pod kontrolą EKG (przerwanie migotania komór serca przez działanie impulsem elektrycznym dużej mocy),
-wykonywanie defibrylacji automatycznej,
-wykonywanie EKG,
-wykonanie kaniulacji (wkłucia i wprowadzenia cienkiego cewnika) żył obwodowych kończyn górnych i dolnych,
-podawanie leków drogą dożylną, domięśniową, podskórną i wziewną,
-cewnikowanie pęcherza moczowego,
-zakładanie sondy żołądkowej, płukanie żołądka,
-wykonanie wlewu doodbytniczego (tzw. lewatywy),
-pobieranie krwi żylnej i włośniczkowej do badań laboratoryjnych,
-pobieraniu wymazów z gardła i nosa, odbytu,
-opatrywanie ran, unieruchamianie złamań, zwichnięć i skręceń,
-tamowanie krwotoków,
-przygotowanie pacjenta do transportu i opieki medycznej podczas transportu.

Ponadto felczer ma prawo wydawania orzeczeń o stanie zdrowia w przypadkach opisanych wyżej oraz orzekania o czasowej niezdolności do pracy. Felczer ma też uprawnienia do działań zakresie oświaty zdrowotnej i profilaktyki, w tym wykonywania szczepień ochronnych.

Pod nadzorem lekarza felczer jest również uprawniony do:
asystowania przy zabiegach chirurgicznych;
wykonywania znieczulenia miejscowego;
wykonywania drobnych zabiegów chirurgicznych: zaopatrzenia chirurgicznego rany, sączkowania, nacięcia, wyłuszczenia i nakłucia;
zmiany opatrunków, usuwania szwów i drenów.

Zgodnie z przepisami ustawy o zawodzie felczera, ma on również prawo zapisać na recepcie produkty lecznicze zawierające środki odurzające z grupy III N, substancje psychotropowe z grupy IV P oraz środki silnie działające z grupy B.


Może by tak dyrekcja wieluńskiego szpitala, przestała oszczędzać na naszym zdrowiu, i zatrudniła w końcu prawdziwych lekarzy z prawidłową wiedzą medyczną. A felczerzy, no cóż dalej niech robią to co umieją najlepiej, czyli….. lewatywy?
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Kasiulek 
Czytał o Wieluniu
Kasiulka


Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 03 Wrz 2007
Posty: 44
Skąd: chorzów/wieluń
Wysłany: 2007-09-24, 18:48   

To straszne jak tak można okaleczyć młodą dziewczyne i zmarnować jej całe zycie i marzenia. Widocznie trzeba się liczyc w dzisiejszych czasach, ze nawet najprostszy zabieg może doprowadzić do takiej katastrofy.
_________________
"Carpe Diem"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-09-24, 18:53   

z ostatnich rozmów wiem, że do rodziców dziewczynki zatelefonowała jakaś kobieta z Wielunia z ofertą pomocy,

Pani była poruszona reportażem z gazety i zaofiarowała kontakt z najlepszymi lekarzami z Warszawy oraz wsparcie finansowe.

Co ciekawsze ta pani dzwoniła najpierw do wieluńskiego szpitala, żeby udzielono jej informacji, jak skontaktować się z Marleną, ale nawet tego nie chcieli dla niej zrobić.

ta pani odszukała numer w książce telefonicznej i zadzwoniła do szkoły w Dzietrzkowicach

Brak mi słów, okazuje się, że są jeszcze ludzie dobrej woli i pięknym wnętrzu. :)

co do szpitala to też mi nie będzie żal jak go zamkną
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
siwy_ 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 743
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-09-25, 14:00   

jeśli można wiedzieć (chyba nie jest to tajemnica, poza tym na forum wymieniamy się różnymi informacjami), który lekarz spieprzył założenie tego gipsu i doprowadził do martwicy stopy tej dziewczynki? prokuratura podobno postawiła komuś zarzuty (coś mi się o uszy obiło)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-09-25, 15:37   

jak znam życie i wieluńskie realia to się rozejdzie i ucichnie, nie pierwszy raz ktoś ucierpiał, a sama mam w rodzinie osobę, która przez opieszałość wieluńskich lekarzy zmarła, dziś jest rocznica jej śmierci i zostaje nam tylko msza i wizyta na grobie, a żaden lekarz za to nie odpowiedział,

z całego serca życzę Marlenie i jej rodzicom wytrwałości i siły,bo wygrać w sądzie będzie im trudno
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Izabela 
Przyjeżdża na zakupy
Izabela



Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 08 Gru 2005
Posty: 403
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-09-25, 15:49   

Szkoda gadać.okaleczyli dziewczyne na całe życie i jeszcze straszą...Ja to bym takiemu lekarzowi za kare to smo zrobila....WSTYD
_________________
"Być gwiazdą,gwiazdą ludzi fantazją.."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2007-09-25, 22:21   

siwy_ napisał/a:
prokuratura podobno postawiła komuś zarzuty (coś mi się o uszy obiło)

prokuratura przyjęła zgłoszenie o przestępstwie, trwa postępowanie przygotowawcze, zarzutów chyba jeszcze nikomu nie postawili.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-09-25, 23:14   

Przypadek w mojej rodzinie - lekarze z Wielunia wsadzili w gips nogi, których nie dało się już uratować. Amputacja uratowałaby życie... :neutral:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
czarny 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 265
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-09-26, 07:41   

waldex i na tym sie skończy. Wiem cos o tym i dlatego nie wierze, że ukarają naszych lekarzy. Jeżeli nawet to nie odczują oni tej kary.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW