R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Panterka
2008-02-22, 09:20
Tak ją leczyli,że straciła stopę
Autor Wiadomość
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2007-09-26, 21:40   

Znajomy lekarz kiedyś mi powiedział, że w jego szpitalu jest szafa z dokumentacją medyczną która nigdy nie ujrzy światła dziennego - po prostu błędy medyczne które lekarze ukrywają jak mogą . Jak widać czasami są one tak oczywiste i kardynalne że nie sposób ich ukryć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2007-10-18, 15:02   

W dzisiejszym programie Elżbiety Jaworowicz "Sprawa dla reportera" ma być na ten temat. TVP 1 godzina 22.10
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-10-18, 19:58   

z najnowszych wieści:
Marlena zmieniła szkołę, chce się uczyć, zdać maturę, ma zorganizowany indywidualny tok nauczania

Powodzenia Marleno !

[ Dodano: 2007-10-18, 20:13 ]
co do wieluńskich "znachorów" :
po wypadku samochodowym leżałam 3 miesiące w szpitalu z nogą w szynie, bo poza tym nic mi nie dolegało,w ciągu tygodnia byłam przebadana i obserwowana, i już na tej obserwacji się skończyło, leżałam sobie na sali i nic, po 3 miesiącach lekarze stwierdzili, że może czas by mnie ruszyć więc wzięli na salę zabiegową zdjęli szynę i próbowali zgiąć na siłę nogę (wyobrażacie sobie ten ból - po takim czasie ruszać zastanymi mięsniami) prawie zemdlałam, i po tej akcji lekarz z uśmiehem że jest ok no to w gips, już nie chce mi sie opisywac techniki zakładania, masakra, w każdym razie wypisano mnie do domu z gipsem na 6 tygodni, już po 1 tygodniu coś było nie tak wiec rodzice zawieżli mnie do Piekar Śląskich, i do tej pory bardzo dziękuję tamtym Lekarzom, zdjęli gips i padli z wrażenia... moja noga wyglądała jak kość z naciągniętą skórą, powiedzieli, że po tych 6 tygodniach to co najwyżej możnaby ją było amputować, zlecili rechabilitację i masarze, 2 tygodnie byłam w Piekarach i udało mi się, dzięki swojemu uporowi i wspaniałemu rechabilitantowi wyjść o własnych siłach ze szpitala (tzn o kulach, których uzywałam przez następne pół roku)

gdyby nie interwencja rodziny to pewnie byłabym teraz w sytuacji Marleny
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-18, 21:45   

Ja po zwichnięciu rzepki kolana też nie wspominam miło podejścia lekarzy, a konkretnie jednego (nie będę wymieniał nazwiska, bo to i tak nic nie zmieni). Rzepkę wstawiłem sobie sam, ale pęknięta torebka stawowa i ściąganie płynu z kolana... ale do rzeczy. Wchodzę na zabiegowy, mówię do lekarki: skręciłem nogę w kolanie. Obejrzała i na mnie z gębą: to nie skręcenie! to zwichnięcie rzepki! niech się pan nie mądruje jak się pan nie zna! Ja mówię: wie pani co, ja się nie znam na terminologii fachowo, ale poprzedni ortopeda przy identycznej kontuzji u mnie parę ładnych lat temu (notabene pracujący nadal w szpitalu) napisał mi w karcie pacjenta, że właśnie było to skręcenie kolana. Powtórzyłem tylko jego słowa jako osoby znającej się na tym fachowo jakby się mogło wydawać. Pani doktor ściągnęła mi płyn z kolana, wysłała (sic! na nogach z opuchniętym i bolącym jak cholera kolanem) na drugi koniec szpitala na prześwietlenie RTG. Po zrobieniu zdjęcia ledwo zaszedłem z powrotem na oględziny. Noga w szynę. Oczywiście płyn w międzyczasie zebrał mi się ponownie, ale pani doktor chyba nie zauważyła, że potrzeba go ściągnąć ponownie przed założeniem szyny. Ot takie przeoczenie. Była to niedziela, za 4 dni miałem się zgłosić na kontrolę, ale wcześniej miałem zadzwonić i się zarejestrować. Zadzwoniłem i co usłyszałem? Że najbliższy wolny termin jest za 4 tygodnie!!!!!!!!!! Nie wiedziałem, czy się śmiać czy płakać, tłumaczę babie przez telefon, że ja jestem po kontuzji i muszę mieć sprawdzone, co się dzieje z kolanem. Nie było w ogóle dyskusji. Więc poszedłem prywatnie dwa dni po kontuzji, lekarz się złapał za głowę, zapytał dlaczego nie miałem ponownie ściąganego płynu z kolana przed założeniem szyny? Kolano postawił mi do życia w 3 tygodnie, rehabilitacja z intensywnymi masażami trwała miesiąc, po całkowitym zdjęciu szyny po tych trzech tygodniach mięsień czworogłowy uda i łydka prawie mi zniknęły. Aż się boję pomyśleć, co byłoby gdybym dopiero poszedł wtedy na kontrolę do szpitala. W międzyczasie miałem ściągane co tydzień z kolana krew z tłuszczem i z surowicą. Do tego dostawałem zastrzyki w kolano. Przy poprzedniej mojej kontuzji na leczeniu szpitalnym nie wyglądało to tak kolorowo. Dodatkowo przy pierwszej kontuzji jakiś konował na komisji w PZU stwierdził tylko 1% uszczerbku na zdrowiu, przy porównaniu złamania ręki - 4% uszczerbku na zdrowiu. O ręce od momentu komisji zapomniałem, a problemy z nogą, jakie mi się czasem pojawiały trudno opisać. Ale zapewne w oczach masakry to tylko moje wymysły, które nie mogą mieć miejsca.
Żeby mi nikt nie zarzucił stronniczości i jechania po wieluńskiej służbie zdrowia z czystym sumieniem mogę wymienić lekarzy, z którymi miałem do czynienia i którzy wg mnie wzorowo wykonują swój zawód: doktor Jadwiga Magiera, doktor Tadeusz Moździerz, doktor Zbigniew Kaczka.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-18, 22:42   

Ferbik zamiast się cieszyć że masz nogę to Ty na lekarzach się wyżywasz :D

Dodam jeszcze 2 historię jakie mi przytrafiły się w naszym szpitalu.

1. Wylądowałem na kilka dni na laryngologii - ropień gardła - po 4 dniach (w piątek) wypisują mnie ze szpitala i słyszę pytanie. "Możemy wpisać w dokumentację że Pan wyszedł ze szpitala w poniedziałek?" :mrgreen:

2. Miałem operację kręgosłupa na WAM w Łodzi (usunięcie dysków- operował prof. dr hab.n.med. Andrzej Radek)

Po powrocie do Wielunia musiałem po coś iść do szpitala - nie pamiętam dokładnie więc nie będę wymyślał (jakieś 8 lat temu). No i rozmawiam z lekarzem i słyszę pytanie :
- To kiedy Pan miał tą operacje?
- Jakiś miesiąc temu.
- I Pan już chodzi?
- Nie od dziś , pierwszy raz wstałem z łóżka wieczorem w dniu operacji..

W tym momencie popatrzył się na mnie jak na kosmitę albo psychicznie chorego, tymczasem ja mówiłem prawdę :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-18, 22:43   

Administrator napisał/a:
Ferbik zamiast się cieszyć że masz nogę to Ty na lekarzach się wyżywasz

Nie obrażaj lekarzy :P
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2007-10-18, 23:22   

czy wie ktos może dlaczego dziś nie było "sprawy.." w ogóle? zamiast lecial program strzyczkowskiego, który normalnie lata w środy. w programie był między innymi 10-minutowy filmik o zycie gilowskiej od kuchni, z pieskiem, przytulnym domkiem, babunią, dzieciakiem i o tym, że lubi kisić ogórki, co na tle świeżutkich regałów i nań słoików z ogórkami firmy "Rolnik" zabrzmiało tak wiarygodnie, jak wiarygodne są zapewnienia pana Kamińskiego o tym, żę się nie włączył wczoraj w kampanie wyborczą. tak taniej propagandy to już dawno nie widziałem. o, i patrzcie, sam sobie chyba na pytanie o program jaworowicz odpowiedziałem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2007-10-19, 07:45   

heh moja koleżanka miała w niedzielę rano wypadek samochodowy, oczywiście przyjechała karetka i zabrała ją do szpitala... Jak się okazało ma złamanie z przemieszczeniem kości udowej (chyba tak się to zwie, jesli nie to mnie poprawcie)... Operacja miała być na drugi dzień tj. poniedziałek... W poniedziałek powiedziano jej że w okolicach środy... W środę, że jeszcze w tym tygodniu... szczęśliwie mamy piątek, a ona ze zdiagnozowanymi w okolicach środy złamanymi żebrami, złamaną nogą z przewiertanym śrubą kolanem i obiciążnikiem 6 kg leży bez ruchu na tej sali... powiem tylko tyle N/C :(
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-10-19, 08:58   

Z moich wielu kontuzji i "przyjemności" noszenia gipsu, pamiętam sytuajcę, gdy wybiłam kciuka. Ręka spuchnięta, na pogotowiu założono mi gips (robiła to jakas pani, nie wiem jaką miała rangę),po czym dr Kaczka sprawdza jakość założenia gipsu, zrobił jeszcze raz prześwietlenie, sam zdjął gips i sam po raz kolejny go zalożył. Można chcieć? - MOŻNA :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-10-19, 16:21   

tu mogę się zgodzić, bo dr Kaczka ma opinie dobrego ortopedy Dominiko, ale dlaczego lekarz dużurny na oddziale w czasie dużuru jest w domu i nawet na wezwanie nie przyjezdża, tylko przez telefon diagnozuje?? i zleca punkcję nie badając pacjenta (a to dr Magiera)
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2007-10-19, 19:34   

bob_mistrz napisał/a:
heh moja koleżanka miała w niedzielę rano wypadek samochodowy, oczywiście przyjechała karetka i zabrała ją do szpitala... Jak się okazało ma złamanie z przemieszczeniem kości udowej (chyba tak się to zwie, jesli nie to mnie poprawcie)... Operacja miała być na drugi dzień tj. poniedziałek... W poniedziałek powiedziano jej że w okolicach środy... W środę, że jeszcze w tym tygodniu... szczęśliwie mamy piątek, a ona ze zdiagnozowanymi w okolicach środy złamanymi żebrami, złamaną nogą z przewiertanym śrubą kolanem i obiciążnikiem 6 kg leży bez ruchu na tej sali... powiem tylko tyle N/C :(

Hmm, z moich informacji ma zbyt niską zawartość hemoglobiny w krwi i to chyba jest powodem przesunięcia operacji.

Oby była cała po niej!
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-19, 20:45   

I dlatego lepiej nie opowiadać o koleżankach, kolegach czy usłyszanych historiach, bo nigdy nie wiemy ile w tym prawdy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-25, 22:46   

Właśnie oglądałam "sprawę dla reportera".
Powiem tylko jedno: doktor pojechał się oczyścić z zarzutów a on powiedział zaledwie 2 zdania, które nie miały najmniejszego sensu! W telewizji schował głowę w piasek bo nie wiedział co powiedzieć, nawet nie potrafił wykrztusić z siebie przepraszam a po szpitalu się panoszy!

Jedyną rozsądną osobą, która brała udział w tej dyskusji była pani mecenas/adwokat. Miała ona 100% racji. I ojciec dobrze stwierdził: kupcie tą protezę a będzie po sprawie.
Łukomski się wielce sadził, że założą protezę, ale ciekawe skąd ją wezmą..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-10-25, 23:01   

Cytat:
Jedyną rozsądną osobą, która brała udział w tej dyskusji była pani mecenas/adwokat


zgadzam się, babeczka mówiła konretnie,
a tak patrząc na miny tych lekarzy to trochę się jej bali, tego co może powiedzieć na antenie o lekarzach i ich błędach
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
agusiaczek_83 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 41
Dołączyła: 25 Paź 2007
Posty: 1
Skąd: Osjaków
Wysłany: 2007-10-25, 23:17   

Szczerze mówiąc nie wiedziałam, że takie forum istnieje w Wieluniu. Świetna sprawa. wróciłam wściekła sprzed telewizora i jakoś na was natrafiłam. Obejrzałam Sprawę dla reportera. Ci lekarze to....... Brak mi słów. Ale kruk krukowi oka nie wykole.... Kasa, kasa, kasa, ustawy standardy, a gdzie poczucie obowiązku, o człowieczeństwie nie wspomne? Podwyżki, ale za co? Za przespane dyżury, za fochy, że pacjent ma czelność im za przeproszeniem dupe zawracać, za chamstwo????
Pani Jaworowicz też nie wzbudziła mej sypatii. pyta Marlene, czy chce sie zwrócić o pomoc do telewidzów. Czego sie spodziewała, że dziewczyna wygłosi piękną formułkę, czy chciała pokazać jaka ona szlachetna i wyręczy biedna dziewczyne. jeszcze głupie oni żyją w złych warunkach, a w jakich mają zyc? kiedy to wydarzenie kosztowalo ich tak duzo pieniedzy, lez i cierpienia......
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW