R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Panterka
2008-02-22, 09:22
Monitoring na targowisku w Wieluniu
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2007-10-04, 22:55   Monitoring na targowisku w Wieluniu

Cytat:
Wielki brat na targowisku w Wieluniu.

Wieluńskie targowisko będzie obserwowane przez kamery. Monitoring wizyjny ma pomóc wyeliminować nasilający się proceder podrzucania śmieci.


(mówi Robert Kaja - wiceburmistrz Wielunia)

Takie rozwiązanie ma w przyszłości chronić infrastrukturę targu oraz zwiększyć bezpieczeństwo osób tam handlujących i klientów. Z tym ostatnim jak do tej pory nie było najlepiej. Brak dostatecznego nadzoru zarzucano Straży Miejskiej. Jednak i w tym zakresie mają nastąpić zmiany.

Czy planowane zmiany wpłyną na poprawę handlu na wieluńskim targowisku czas pokaże. Jedno jest pewne monitoring wizyjny może wystraszyć osoby podrzucające śmieci i zdyscyplinować samych sprzedających do pozostawiania po sobie porządku. Bo tak naprawdę tylko o to chodzi.

Źródło: http://www.radiozw.com.pl




Moim zdaniem pomysł jak i samo założenie godne pochwały :!:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-04, 23:04   

W wielu miejscach podrzucane są śmieci, nie tylko na targowisku. Wszędzie zamontują kamery? A co z dzikimi wysypiskami śmieci? Myślę, że tylko wyrzucenie pieniędzy. We Włoszech np. jeśli nie wrzuci się odpowiednio posegregowanych śmieci, można dostać mandat w wysokości kilkuset euro. A u nas służby odpowiedzialne za sprzątanie i pilnowanie porządku wolą wyręczyć się kamerami, które i tak są mało skuteczne (vide kilka przypadków przemocy w Wieluniu - późny czas reakcji albo jej całkowity brak). Najlepiej niech straż miejska wlepia mandaty za złe parkowanie, zamiast zastanowić się dlaczego nie ma miejsc parkingowych w Wieluniu i coś w tym temacie zrobić, niech monitoruje sobie kosze na śmieci, zamiast zastanowić się, zgłosić gdzie trzeba, dlaczego ludzie w ten sposób postępują. Niedługo zamontują kamery w ubikacjach miejskich, żeby sprawdzić czy każdy obywatel wodę spuszcza...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-04, 23:42   

Ferbik napisał/a:
W wielu miejscach podrzucane są śmieci, nie tylko na targowisku. Wszędzie zamontują kamery? A co z dzikimi wysypiskami śmieci?



Od czegoś trzeba zacząć, nie wytykajmy pomysłów, które nie są z założenia złe.
Dzikie wysypiska to problem nie tylko miasta, to problem wszystkich ludzi, którzy powinni reagować na taki proceder a nie udawać, że nic się złego nie dzieje.
Porównujesz Włochy, powiem tylko jedno, mentalność wielu polaków jeszcze długo się nie zmieni, aby móc ją porównywać choćby do włochów.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-10-05, 10:04   

Cytat:
Czy planowane zmiany wpłyną na poprawę handlu na wieluńskim targowisku czas pokaże. Jedno jest pewne monitoring wizyjny może wystraszyć osoby podrzucające śmieci i zdyscyplinować samych sprzedających do pozostawiania po sobie porządku. Bo tak naprawdę tylko o to chodzi.


Jeśli to są słowa, wypowiedziane naprawdę przez pana Roberta Kaję, wiceburmistrza Wielunia, to ja już teraz proponuję, przy fontannie miejskiej na Placu Legionów wybudować pręgierz, i chłostać wszystkich rajców wieluńskich, za takie właśnie podejście do sprawy. I za głupie pomysły, które pustoszą kasę miejską, też :twisted: .
Jak można inwestować masę pieniędzy w coś; co być może, a zobaczymy czas pokaże, a może się wystraszą a może nie :oops: :oops: :oops: .
Tak, to mogą debatować panowie przy kuflu piwa, ludzie odpowiedzialni za miasto i jego rozwój, swych decyzji powinni być pewni tak, jak tego że oddychają. Tym bardziej, że te inwestycje kosztują, pół biedy jeśli pustoszą kieszenie samych pomysłodawców, ale jeśli Wszystkich mieszkańców Wielunia, to tu, już nie można „gdybać”, tu trzeba być pewnym tego co się robi.

Na wieść o monitoringu targowiska, pomyślałem że pewnie to dobry pomysł, choćby z racji bezpieczeństwa, ale teraz jak widzę że nawet wiceburmistrz „ zbaraniał”, co do sensowności tej inwestycji, to co ja, mały "szaraczek" mam na ten temat sądzić? Ktoś podpowie ;) .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-05, 10:34   

miko 005 napisał/a:
Jeśli to są słowa, wypowiedziane naprawdę przez pana Roberta Kaję, wiceburmistrza Wielunia



miko 005, a co Ty byś zrobił, aby poprawić bezpieczeństwo na targowisku w tym ukrócić proceder podrzucania śmieci :?:

Chyba w coś trzeba najpierw zainwestować, aby móc z czystym sumieniem powiedzieć, że przyniosło to odpowiednią korzyść, tak mi się wydaje.


Tu jest link do strony radia, gdzie można dokładnie odsłuchać słów wypowiedzianych przez Pana Roberta - http://www.radiozw.com.pl/nius_inf.php?id=2295
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-10-05, 11:46   

;) Jaro, odsłuchałem tego co powiedział pan Kaja, i skoro Urząd wie i ma dowody na to że są podrzucane śmieci, a także chcą aby patrole częściej patrolowały „końcówkę” targu, celem sprawdzenia czy sprzedawcy zostawiają po sobie porządek, to….. zasadność monitoringu tym bardziej jest wątpiąca. Jaro, przynajmniej ja tak zrozumiałem :P :wink: .

A co do tych porządków zostawianych przez samych kupców, mnie to ani ziębi, ani parzy ;) , ale podobno płacą Oni komuś jakieś pieniądze za sprzątanie targowiska po dniu pracy, czyż nie tak :?:

Ja tam niczego nie neguje, ale czytając artykuł, a teraz jeszcze słuchając pana Roberta, mam prawo do takich refleksji. Zresztą na wieluńskim targowisku jestem od przypadku, do przypadku ale za każdym razem jeśli już tam zawitam, to zawsze widzę tam patrol Straży Miejskiej przechadzający się alejkami targowiska, no chyba że…. panowie w mundurkach, prywatnie sobie tam zaglądają, umilając sobie czas pracy ;) .

A sama sprawa podrzucania śmieci, widzisz, na osiedlowe śmietniki też najeżdżają „zewnętrzni” intruzi, którzy aby nie napełniać własnych koszy, za których wywóz muszą zapłacić, trochę po chamsku napełniają te pierwsze. To jest na pewno proceder wymagający napiętnowania, ale z dwojga złego, czy nie lepiej jak wywalają owe śmieci do innych kontenerów, które i tak będą wywożone na legalne wysypiska, a niżeli mieliby jechać na łono natury i tam robić mnóstwo innych „dzikich” wysypisk?

Przede wszystkim, kultura osobista, o której piszecie razem z Ferbikiem, to jest lekarstwo na czystsze środowisko wokół nas samych ;) .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tumasz 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 236
Piwa: 8/5
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-10-05, 12:02   

Ciekaw jestem jak planuja ten monitoring wykonac? Kamerą za 17 tys?
Jedną - jak na dworcu PKS? obrotowa? zakres widzenia i zblizenia...bzdura :grin:
Stale punkty monitorowania? za 2 tys kazdy? By objac taki teren to trzeba troche takich punktow wystawic.
A koszt dodatkowego doswietlenia? Dodatkowe oswietlenie uliczne lub IR ?
A zasieg i pole widzenia takiej kamery?
A koszt okablowania? A masztow?
A gdzie koszt zapisu materialu nagranego?
To wszystko jest bezcelowe i bardzo , bardzo kosztowne.
A jak ktos chce wywalic w to odludzie hasie to przewiezie je dalej, ciut dalej , tam gdzie kamera juz nie widzi, albo wlasnie patrzy w inna strone ....
Nie lepiej "wstawic" czestsze patrole SM, obowiazkowa kontrole po targu?
Nakladac i egzekwowac kary.
Wedlug mnie koszt kamer i calej infrastruktury to niepotrzeby wydatek, ale jest koniec roku i zawsze leza przeciez jakies "zbedne" pieniazki...
t
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2007-10-05, 12:11   

Nie bywam często na targowisku ale z tego co pamiętam jest tam jeden podstawowy problem.
Brak kontenerów na śmieci !! myślę że tańszym pomysłem było by postawienie
dużych kontenerów w kilku miejscach i egzekwowanie przez straż miejską
"korzystania" z tych kontenerów przez handlujących.
Jeden czy drugi duży mandat skutecznie nauczyłby ich sprzątać po sobie.
Jest to o wiele tańsze i prostsze do wykonania niż wydawanie dziesiątków tysięcy
złotych na monitoringi.
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-05, 13:29   

tumasz napisał/a:

To wszystko jest bezcelowe i bardzo , bardzo kosztowne.

A sprzątanie śmieci po kimś nie jest kosztowne?
Cytat:

A jak ktos chce wywalic w to odludzie hasie to przewiezie je dalej, ciut dalej , tam gdzie kamera juz nie widzi, albo wlasnie patrzy w inna strone ....

Co za problem obserwować patrol SM i wysypać śmieci jak sobie pójdą?
Cytat:

Nie lepiej "wstawic" czestsze patrole SM, obowiazkowa kontrole po targu?

To też kosztuje, mimo wszystko wydaje mi się, że koszt takiej instalacji mógłby się zwrócić, dodatkowe patrole do dodatkowy miesięczny koszt a skuteczność chyba gorsza. Takie patrole możnaby przydzielić do patrolowania jakiś obszarów trudnych do monitorowania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-05, 21:57   

A gdyby sprywatyzować targowisko? Chyba problemem śmieci musiałby się zając prywatny właściciel - czyż nie? Jakoś na wszelkiego rodzaju "targowiskach" we Wrocławiu problem nie istnieje - ciekawe dlaczego? Czy dlatego że porządku pilnuje prywatna ochrona? a właścicielami i zarządcami zwykle jest stowarzyszenie kupców - którzy sami patrzą sobie na ręce bo gra idzie o ICH pieniądze?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-10-06, 15:20   

tak jeszcze wracajac:

Cytat:
We Włoszech np. jeśli nie wrzuci się odpowiednio posegregowanych śmieci, można dostać mandat


tak chcąc wyrzucicć ostatnio śmieci do odpowiedniego pojemnika i zrobic dobry uczynek stwierdziłam ze zdziwieniem, że nie mogę tego zrobić, a dlaczego..... bo kontener na plastikowe odpady ma za mały otwór :shock:
no to niech by mi kto kazał mandat zapłacić ... :evil:
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW