R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Lesiu
2008-10-18, 10:29
Sklepy jubilerskie
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-23, 22:08   Sklepy jubilerskie

Czy ktoś może mi wytłumaczyć, dlaczego w Wieluniu za gram złota (mowa o białym złocie) płaci się od 120zł w górę a w takiej Częstochowie ceny zaczynają się już na poziomie 90zł? Czyżby Częstochowa miała bliżej do kopalni złota? Bo czegoś tu nie rozumiem. Czynsze zapewne w mieście świętej wieży są dużo większe niż w Wieluniu, więc może ktoś byłby mi w stanie wyjaśnić dlaczego taka rozbieżność cenowa? Podam przykład: obrączki w Wieluniu - koszt: 700-1200zł. Obrączki w Częstochowie - koszt 600-900zł.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-23, 22:21   

Zapewne Jaro Ci odpowie :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-23, 23:42   

Dziwi mnie jeszcze jedna rzecz. Kilka sklepów jubilerskich sprzedaje obrączki wiodących producentów w Polsce. Może ktoś mógłby mi udzielić odpowiedzi, dlaczego tacy producenci liczą sobie obrączki na sztuki a nie na gramy ? Mam tu na myśli Apart i inną firmę, której nazwy nie pamiętam. Potrafią kosztować za komplet 1200zł, tylko dlaczego np. ja mam przepłacać kupując małe rozmiary, a ktoś kto ma palec powiedzmy 25 i 14 płaci tyle samo niż ja, gdzie biorę 11 i 14? Zawsze myślałem, że cena kruszcu zależy od jego wagi...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-24, 01:27   

Ferbik - złoto jako kruszec wcale nie jest takie drogie. 14 karatowe złoto (próba 0,585 - biżuteria praktycznie zawsze jest robiona z takiego ) kosztuje jakieś 35zł za gram. Para obrączek waży zazwyczaj 7-10g można więc powiedzieć że koszt samego złota na 2 obrączki to około 300zł.

Jak widać głównym składnikiem ceny obrączek wcale nie jest koszt kruszcu tylko robocizna, koszt projektów, reklama, utrzymanie sieci sprzedaży, marża itd.

Trudno porównać ceny bo jak sam zauważyłeś nie sprzedaje się biżuterii na gramy tylko na sztukę. Obrączki różnią się wzorem, próbą złota, jakością wykonania, możliwością wykonania graweru itd.

Różnica wagi przykładowej obrączki w zależności od rozmiaru to od 3,9g do 4,5g, więc nie jest to taka duża różnica. Cena kurtki skórzanej czy futra tez nie jest zależna od rozmiaru. Apart to znana marka więc ceny zawsze będą tam wyższe niż produkty "noname", wejdź do Kruk'a - stwierdzisz że Apart jest tani ;)

Co do białego złota to nie wiem czy wiesz ale określenie "białe złoto" jest nazwą handlową. W rzeczywistości "białe złoto" jest szare z lekkim zabarwieniem żółci i tak naprawdę uzyskuje się je przez dodanie do złota oprócz miedzi i srebra dodatkowo palladu lub niklu. Aby miało barwę czysto metaliczną nakłada się na wyrób warstwę rodu. Rod jednak sie ściera i po pewnym czasie zewnętrzna warstwa obrączki może stać sie szara. Najlepszym rozwiązaniem byłaby obrączka platynowa :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Panterka 
Moderator
żona admina :)



Pomogła: 25 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 30 Maj 2007
Posty: 559
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-02-24, 10:34   

Administrator napisał/a:
Najlepszym rozwiązaniem byłaby obrączka platynowa


Która kosztuje jedyne kilka tysięcy złotych.....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-24, 20:38   

Myślę że nie ma co przesadzać, są ważniejsze rzeczy niż obrączki. Ferbik musisz uzbroić się w cierpliwość bo jeszcze wiele przed Tobą i uwierz mi, w ostatnich dniach przed ślubem każdy człowiek ma już serdecznie dość tych całych przygotowań.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Monika 
Dojeżdża PKSem


Pomogła: 9 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 239
Piwa: 1/5
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-24, 20:57   

najciekawsze jest to, że w firmowym sklepie jubilerskim Apart ceny złota są o 50% niższe niż w sklepach partnerskich. Przykład: W Wieluniu obrączki z białego złota Apart kosztowały 900 zł za parę a w Galerii Dominikańskiej w Aparcie zapłaciliśmy 419zł za dwie sztuki oczywiście :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-24, 21:04   

Takie sieci ustalają ceny detaliczne i żaden partner czy sklep firmowy nie ma prawa się wychylić. Możliwe że obrączki o których mówisz były przecenione (np. stara kolekcja) i stąd różnica.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Monika 
Dojeżdża PKSem


Pomogła: 9 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 239
Piwa: 1/5
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-25, 17:59   

nie sądzę żeby to była przecena, raczej była promocja 20% na całą biżuterię ślubną (nie było zróżnicowania między jakąś nową kolekcją a starą), no ale skąd pozostała różnica w cenie? Jeśli taki poinformowany jesteś to może mi to wyjaśnisz??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-26, 14:41   

Oczywiście że wyjaśnię. Apart sprzedają swoje produkty jedynie przez sieć autoryzowanych salonów. Taki salon zobowiązany jest do sprzedaż produktów po cenach ustalonych przez producenta i nie mogą być one ani wyższe ani niższe. Właśnie dzięki temu nie musisz szukać tańszego sprzedawcy. Ceny wszystkich produktów Apart są takie same w całej Polsce i możesz sobie je sprawdzić na stronie http://www.apart.pl lub w katalogu dostępnym w każdym salonie Apart.

W Wieluniu nie ma salonu tej firmy (sieć salonów jest na www.apart.pl ) Podejrzewam że właściciel sklepu z Wielunia po prostu jezdzi do Częstochowy, kupuje w sklepach Apartu ich produkty i sprzedaje u siebie, okłamując dodatkowo klientów że to sklep partnerski. Gdyby nim był to udostępniałby katalogi Apartu wraz z cenami detalicznymi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW