R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: glizda
2008-10-16, 19:59
Korona SA ucieka do USA
Autor Wiadomość
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2008-06-02, 12:12   Korona SA ucieka do USA

Polski producent ucieka do USA bo jest tam taniej


Korona SA, wieluński producent świec przenosi część swojej produkcji do Stanów Zjednoczonych - czytamy w najnowszym wydaniu "Newsweeka". Powód jest prozaiczny - według producenta jest tam po prostu taniej.
- No to mamy drugą Japonię - powiedział w rozmowie z Newsweekiem prezes Korony SA Krzysztof Jabłoński. - Budowa hali fabrycznej wraz z zakupem gruntu kosztuje w Polsce ok. 700 dolarów za metr kwadratowy. W USA to samo mogę mieć już za 100-200 dolarów - dodaje.

Jaki jest powód przeniesienia produkcji za ocean? Słabnący w oczach dolar spowodował, że produkcja świeczek w Polsce na rynek amerykański stała się po prostu nieopłacalna. - Koszty działalności pokryjemy w tej samej walucie, w której będziemy zarabiać a odpadną nam cła i wydatki na transport - wylicza Jabłoński.

A koszty płac? - Robotnik w USA zarabia około 8 dolarów za godzinę. To jedynie 3 dolary więcej niż w Wieluniu. A władze stanów dotkniętych bezrobociem dofinansują do 30 proc. płacy - dodaj prezes.

Korona SA jest największym producentem świeczek zapachowych w Europie. Znaczną swą część sprzedaje w USA.

Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu "Newsweeka"
źródło onet.pl


to się dzieje :shock:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
WujA 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 325
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-06-02, 12:23   Re: Korona SA ucieka do USA

onet.pl napisał/a:

Robotnik w USA zarabia około 8 dolarów za godzinę. To jedynie 3 dolary więcej niż w Wieluniu.


Nie znam pracownika Korony, który zarabiałby tam równowartość 5$.. :neutral: A co do ich przeprowacki... Z tego co wiem to Korona ma kilka zakładów w Polsce i Wieluń nie wiem czy jest największy, ale jeśli zabiorą po kilka linii z każdego zakładu to chyba aż tak wiele osób nie straci pracy.. No nie wiem - nie znam się, ale tak mi się wydaję.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2008-06-02, 12:29   Re: Korona SA ucieka do USA

dawid napisał/a:
Korona SA, wieluński producent świec przenosi część swojej produkcji do Stanów Zjednoczonych(...)


Czy w zwiazku z tym Korona planuje zwolnienia pracownikow w ich Wielunskim zakladzie?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2008-06-02, 12:57   

Hehe watpie i tak nie ma kto tam robic ;-)
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2008-06-02, 13:11   

Dziwie się, że zamiast przenieść fabrykę na Ukrainę to mówią o USA.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
siwy_ 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 743
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-06-02, 14:36   

Cytat:
Nie znam pracownika Korony, który zarabiałby tam równowartość 5$
No dokładnie. Mateusz ostatnio pisał, że dostaje 6,50 PLN. Druga sprawa - ciekawe gdzie znajdą pracowników w Stanach za 8$/h, chyba nielegalnych imigrantów z Kuby. Trzecia sprawa - co z terenem, który miasto sprzedało parę lat temu Koronie na atrakcyjnych warunkach, dostając w zamian zapewnienie rozbudowy zakładu i zatrudnienia chyba ok. 150 kolejnych pracowników (nie pamiętam dokładnie)?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-06-02, 14:59   

Oglądałem wywiad w TVN24 z prezesem Korony na ten temat ok 3 tygodnie temu. Tu nie chodzi wcale o przenosiny całej produkcji tylko o to, że firma chce wejść na rynek amerykański i świeczki na tamtejszy rynek chce produkować w USA. Kolejny artykuł nastawiony na sensację a prawdy trzeba się doszukiwać między wierszami.

Przy eksporcie DO USA dochodzi cło, trzeba by było też Vat w Polsce zapłacić tam pewnie też jakieś podatki (bo to nie UE) itd....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-06-02, 15:14   

Administrator napisał/a:
Przy eksporcie DO USA dochodzi cło, trzeba by było też Vat w Polsce zapłacić tam pewnie też jakieś podatki (bo to nie UE) itd....


Cło pewnie jest, podatki na miejscu może też. Koszt transportu na pewno - ale z jakiej racji VAT?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-06-02, 16:02   

Ourson masz racje - stawka będzie 0% ale trzeba spełnić sporo warunków i na czas udokumentować wywóz towaru z UE.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-06-02, 16:23   

Administrator, bez przesady, dla firmy która eksportuje cały czas naprawdę nie ma to żadnego znaczenia.
A wracając do tematu - produkcja na miejscu w USA naprawdę może im się opłacać. Tym bardziej że koszty pracy w Polsce są naprawdę wysokie, a koszty budowy będą dalej rosły w związku z EURO 2012
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-06-02, 16:27   

Dochodzą koszty transportu za ocean, które z pewnością są nie są małe, oraz problemy z logistyką - transport morski jest niestety dość czasochłonny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2008-06-02, 17:02   

8$ to ja w USA zarabiałem 20 lat temu.

[ Dodano: 2008-06-02, 17:04 ]
I to na czarno bez ubezpieczenia i taxu-czyli na rękę.Nie na azbeście.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hodakx1x 
Słyszał o Wieluniu



Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 11
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-06-04, 14:23   

Z tego co ja wiem to podobno Korona na terenie Wielunia ma pozostać na miejscu tylko dodatkowo ma powstać jeszcze jedna siedziba w USA, podobno to ma być tańsze niżeli transportowanie świeczek z Europy do USA drogą morską. a co chodzi o te zarobki to lekka przesada w USA 8$ na dzień dzisiejszy to mały zarobek. w Holandii można zarobić od 7 do 25Euro za godzinę. Osoby Łatwiące prace W NL na własną rękę mogą zarobić nawet do 35/50 Euro na godzinę tylko to juzy odpowiedniej specjalizacji (spawacz, widlak, tapicer), wiem z doświadczenia znajomych. Polacy z USA Uciekają do Europy zarabiać bo im się bardziej opłaca.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
WujA 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 325
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-06-07, 13:21   

hodakx1x napisał/a:
Z tego co ja wiem to podobno Korona na terenie Wielunia ma pozostać na miejscu tylko dodatkowo ma powstać jeszcze jedna siedziba w USA, podobno to ma być tańsze niżeli transportowanie świeczek z Europy do USA drogą morską. a co chodzi o te zarobki to lekka przesada w USA 8$ na dzień dzisiejszy to mały zarobek. w Holandii można zarobić od 7 do 25Euro za godzinę. Osoby Łatwiące prace W NL na własną rękę mogą zarobić nawet do 35/50 Euro na godzinę tylko to juzy odpowiedniej specjalizacji (spawacz, widlak, tapicer), wiem z doświadczenia znajomych. Polacy z USA Uciekają do Europy zarabiać bo im się bardziej opłaca.


Teraz to się zdenerwowałem. :evil:

Nie rozumiem jak można się wypowiadać w jakiejś sprawie i być pewnym siebie, jeśli się nie zna tematu...
Chłopie! Kto ci takich bajek naopowiadał o tej Holandii? Widzę, że masz samych niedoinformowanych znajomych (najpierw burmistrz wielunia, który przesyła ci listem błędny informator obchodów 725 lecia Wielunia, teraz Polacy na zachodzie którzy chyba sami nie wiedzą ile zarabiają). Jeżdżę do Holandii od dwóch lat na wakacje. Oczywiście do pracy. Nie będę się z tobą kłócił, bo to nie miejsce i nie pora i w ogóle nie mamy o czym rozmawiać, ale proszę - zastanów się najpierw zanim coś napiszesz, bo po prostu, zwyczajnie wkurza mnie jak ktoś pisze takie bujdy.
Osoby nie załatwiają w Holandii pracy na własną rękę, tylko najpierw pracują dzięki agencjom pracy.
Rzeczywiście - można zarobić duże pieniądze. Ale jeśli jesteś holendrem to po pierwsze, masz bardzo dobre wykształcenie itd. Pracownicy fizyczni nie zarabiają 50 Euro na godzinę. Ani 40, Ani 35. Ale można zarobić za to 30 Euro! Musiałbyś jednak pracować na dwa etaty np. jako operator tokarki, frezarki, operator cnc, spawacz aluminium, i jako tylko kto chcesz!

Tak mnie zdenerwowałeś, że przeliczyłem ile się zarabia rocznie jeżeli ma się stawkę godzinową 50 Euro. Wynik jest przerażający. 104.000 Euro. Pofatygowałem się i znalazłem tabelkę zarobków holendrów w ich własnym kraju.
Mój drogi. Takie zarobki to może mieć, np. Dyrektor finansowy, który zarabia minimum 99.500 E, a maksimum 162.000 E, może to być również Profesor wykładowca uniwersytetu który na rękę dostaje od 69.000 do 109.000 Euro.
Za przeproszeniem kur**! Nawet Członek Parlamentu Europejskiego zarabia mniej niż twoi znajomi!
Wrócę jeszcze do kwoty prawie najniższej jaką podałeś czyli 25 Euro, bo 7 rzeczywiście można zarobić. Prosta matematyka. 25 Euro * 8 godzin dziennie * 5 dni w tygodniu = 1000 Euro tygodniowo. Mnożąc przez ilość tygodni wychodzi nam, że kolejni twoi znajomi są cholernie bogaci. 52.000 Euro rocznie - dobry wynik. Tylko szkoda, że tak naprawdę na takie pieniądze może liczyć tylko holender i tylko w następujących zawodach: Menadżer regionu, który może zarobić od 50.000 do 83.500 Euro rocznie, Szef doskonalenia kadr dostający minimum 49.000 a maksimum 84.500 Euro, i tak dalej i tak dalej.
Ale żeby jeszcze dobrze zakończyć. 7 Euro na godzinę, które zarabiają twoi znajomi to oczywiście kwota brutto. Na rękę dostają ok 5,75 euro/godz.

Z wyrazami szacunku,
Ja.


Przepraszam wszystkich za off topic. Btw jeżeli ktoś zechce zagłębić się w tabeli (przedstawiającej roczne zarobki holendrów w 125 zawodach) z której dane pozwoliłem sobie tutaj zamieścić - bardzo proszę pisać, chętnie podam link.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hodakx1x 
Słyszał o Wieluniu



Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 11
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-06-07, 15:06   

Nie ma się co denerwować... mój ojciec pracuje w Holandii od 2 lat (poprzez biuro)i zarabia 8.5 Euro na godzinę, (na czysto na reke) tylko ze firma w której pracuje przelewa kwotę ok. 20/25 Euro do biura, biuro wypłaca pracownikowi 8.5 Euro, a resztę zabiera dla siebie, czyli gdyby pracownik nie byłby zatrudniony przez biuro mógłby zarabiać ok. 20Euro, ale jednak z początku na czarno tez zarabiałby w granicach 8 euro, czyli proste jak duże sumy biura pośrednictwa pracy zarabiają na pracownikach.

Ja wyjeżdżam w tym roku do pracy do Holandii i dostaje 5.5 na godzinę, na czysto za 8 tygodni pracy, a znajomy który ma ukończone 21 lat dostaje 6.5 za to, że jest starszy. W Holandii w Pracach sezonowych biorą pod uwagę wiek i jak często wyjeżdża się do pracy poprzez ich biuro.

Nasz Znajomy który jest tapicerem na statkach pracuje legalnie ale nie poprzez biuro zarabia ok. 25/30 Euro na godzinę. inny zarabia 13Euro na Godzine Na czysto, przy wózkach widłowych. Wiec nie wiem dlaczego mówisz ze jest to nie możliwe.
Oddaje respekt ze chciało ci się tak wdrążać w temat, lecz nie ma się powodów do nie potrzebnych spiec.

A Co chodzi o Dni Wielunia Wielkie HALO bo napisałem odwrotnie dwa zespoły disco polo, (tak miałem na zaproszeniu od burmistrza), skoro macie takie dokładne informacje dlaczego wcześniej przede mną nikt nie pofatygował się napisać dokładniejszego planu na obchody 725 lecia Wielunia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW