R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Kredyt w jenach.
Autor Wiadomość
KasiaM 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 5 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 27 Sty 2008
Posty: 124
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-07-22, 16:20   Kredyt w jenach.

Może ktoś się bardziej orientuje, które banki wprowadziły już kredyty w jenach, bo w większości jest to nadal w planie...
I czy takie kredyty będą w ogóle opłacalne? Wiem, że np. na 500 tys rata jest niższa niż we frankach, nie mówiąc już o złotówkach :) Wiem też, że w jenach nie chcą udziela mniejszych kredytów bo wiąze się to z jakimś Tokijskim bankiem.
Tylko co z ryzykiem walutowym, bo frank, jak dotąd najpopularniejsza waluta obca, w której zaciągane są kredyty, jest bardzo stabilny, a nie mam zielonego pojęcia jak to jest z jenami, także jak jest ktoś mądrzejszy i bardziej oświecony ode mnie to zapraszam do dyskusji :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-07-22, 16:34   

Metrobank oferuje kredyty hipoteczne w jenach w oddziałach Open Finance. Minimalna kwota kredytu to 500 tys. zł. Oprocentowanie kredytu wynosi 2,99 proc.

Co do ryzyka... nikt rozsądzany raczej nie odpowie na to pytanie. Zbyt egzotyczna waluta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2008-07-22, 18:01   

BZ WBK również oferuje taki kredyt. Doradcy banku informują, iż prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych w Japonii jest minimalne ale pamiętaj, że dla nich najważniejsze są plany sprzedażowe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
KasiaM 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 5 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 27 Sty 2008
Posty: 124
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-07-22, 18:19   

Byłam już w Wieluńskiem BZ WBK. Przedstawiciel gdy usłyszał, że chcę porozmawiac o kredycie aż ręce zacierał hehe :) Jak mu powiedziałam o jenach to tylko wielkie oczy zrobił :D
_________________
"Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, sam fakt, ze żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić."
Reinhold Schneide
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-07-22, 18:29   

KasiaM napisał/a:
Byłam już w Wieluńskiem BZ WBK.

BZ WBK w Wieluniu? Najbliższy oddział BZ WBK jest w Wieruszowie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
KasiaM 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 5 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 27 Sty 2008
Posty: 124
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-07-22, 18:48   

Sorki, chodziło mi o Bełchatów hehe :P :):
Myślałam o Wileuniu, bo wydawało mi się, że chyba gdzieś widziałam lokal z logiem tego banku. Baknomaty są, ale czy oddział to nie wiem :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Panterka 
Moderator
żona admina :)



Pomogła: 25 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 30 Maj 2007
Posty: 559
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-07-22, 22:41   

KasiaM napisał/a:
Baknomaty są, ale czy oddział to nie wiem


To ja bym się chętnie dowiedziała gdzie są te bankomaty BZ WBK w Wieluniu....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-07-23, 00:34   

Panterka napisał/a:
To ja bym się chętnie dowiedziała gdzie są te bankomaty BZ WBK w Wieluniu....

Nie ma.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-07-23, 01:46   

Należałoby jeszcze dopowiedzieć że oferowane w Polsce "kredyty w obcej walucie" to tak są tak naprawdę tylko w nich indeksowane. Oznacza to że przyznają nam kredyt do ręki dostajemy z PLN i w tej samej walucie musimy je spłacać. Udzielony nam kredyt zostaje obliczony po aktualnej cenie skupu danej waluty, a spłacamy go wg kursu sprzedaży. Jak wiadomo różnica tych kursów jest duża.

I teraz przykład polegający na tym że bierzemy 500,000 zł kredytu "w jenach" i spłacamy go następnego dnia.

Kurs kupna - 1.8540 Kurs sprzedaży - 1.9491 (dane z pko)

Bank wypłaca nam 500 000 zł po kurskie 1,854 za jena - na koncie mamy kredyt w wysokości 269 687 jenów.

Następnego dnia przychodzimy spłacić kredyt. Teoretycznie powinniśmy zapłacić 500000zł + oprocentowanie za 1 dzień (2,99% / 365 dni = 0,008% dziennie) czyli 500000zł + 21 jenów czyli razem 500 040 zł. Naprawdę musimy jednak kupić jeny po cenie sprzedaży. Czyli musimy przynieść 525 646 zł + 21 jenów odsetek.

Czyli 1 dzień kredytu kosztował nas około 25 700 zł :) a teoretycznie wg broszurek (oprocentowanie 2,99%) powinno to kosztować 21 jenów czyli ok. 40zł
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-07-23, 08:53   

Administrator, nie w każdym banku są kredyty tylko indeksowane. Są banki (np PKO BP, i jeśli dobrze pamiętam FORTIS) które udzielają kredytu w walucie i umożliwiają spłatę w walucie.

Co do kredytu w jenach - nie wierzę w to, że banki zdecydują się na upowszechnienie tej waluty w kredytach. Owszem - jako specjalna oferta w Private banking - tak, trochę egzotyki nigdy nie zaszkodzi :-) Ale jako powszechny produkt - raczej nie.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-07-23, 10:50   

ourson napisał/a:
Administrator, nie w każdym banku są kredyty tylko indeksowane. Są banki (np PKO BP, i jeśli dobrze pamiętam FORTIS) które udzielają kredytu w walucie i umożliwiają spłatę w walucie.


Pewnie że tak, tylko jaki % stanowią takie kredyty?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-07-23, 10:58   

Nie jestem pewein, ale nie przypominam sobie, żebym taką opcję uruchamiał na specjalne moje życzenie - ot po prostu kredyt w PKO BP jest udzielany w walucie. To że nie każdy myśli o tym, że może negocjować kurs waluty z bankiem. I że może kupować walutę w kantorze i spłacać kredyt z konta walutowego (co w przypadku CHF w Wieluniu jest trudne bo dostać CHF a do tego dobry kurs jest trudno :-) ). A biorąc pod uwagę fakt, że PKO BP jest największym kredytodawcą hipotecznym (chyba że coś się zmieniło w tej kwestii w ostatnim czasie) to tych kredytów nie jest wcale tak mało.

Fakt, że inne banki (np ING, mBank, Multibank) tylko indeksują kredyty w CHF i nie dają możliwości spłaty w walucie ani negocjacji kursu przy wypłacie kredytu.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-07-23, 16:18   

Obawiam się że miałbyś duży problem z zakupem jenów w wieluńskim kantorze na ratę kredytu. :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-07-23, 19:48   

Administrator, ja mam problem z frankami w Wieluniu :twisted: o jenach nawet nie zdążyłem pomyśleć ;-) .
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW