R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Niepełnosprawni w Wieluniu.
Autor Wiadomość
mareczek50 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 11
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-28, 10:52   Niepełnosprawni w Wieluniu.

Karę 500 zł zapłacą kierowcy, którzy będą parkować na miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Obecnie w taryfikatorze przewidziany jest mandat w wysokości 100 zł za parkowanie na tzw. kopercie. Jednak projekt nowego taryfikatora uwzględnia nie tylko karę za zajęcie miejsca z wymalowaną kopertą, ale i za niestosowanie się do oznaczeń mówiących, że dane miejsce jest dla osób niepełnosprawnych. Za zajęcie miejsca inwalidzie będzie mandat w wysokości 500 zł.

Straż Miejska, która często karze kierowców za złe parkowanie, już czeka na zmianę przepisów i liczy, że kara zmieni obecny stan rzeczy.



Zaostrzenie kar ma z pewnością odstraszać niesfornych kierowców. Jednak samochód z mandatem za wycieraczką dalej blokuje miejsce tym, którzy najbardziej potrzebują z niego z korzystać. Dlatego policja nie ukrywa, że w przyszłości kara może być jeszcze bardziej dotkliwa, brana jest pod uwagę możliwość odholowania nieprawidłowo zaparkowanego auta.

Wiadomośc z gp.
Do tego projektu warto by dopisać możliwość publikacji fotek aut parkujących na kopertach, aut - które nie powinny tam parkować.

A jakie trudności w parkowaniu mają niepełnosprawni w naszym mieście?
Ostatnio zmieniony przez mareczek50 2008-08-31, 14:38, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-08-28, 17:10   

mareczek50 napisał/a:
A jakie trudności w parkowaniu mają niepełnosprawni w naszym mieście?


Myślę, że takie same. Inni kierowcy nie zawsze stosują się do oznakowania i już sama kilka razy widziałam auta zaparkowane przy Placu Legionów na miejscu dla niepełnosprawnych. I w takim przypadku sądzę, że pomyysł odholowania auta jest całkiem dobry.

Co cwańsi kierowcy wciskają się i stają pół na pół na parkingu zwykłym i dla niepełnosprawnych, bo i tak jest dużo miejsca. Nie wiem czy zdają sobie sprawę, że osoba niepełnosprawna potrzebuje właśnie tej większej przestrzeni....
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mareczek50 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 11
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-28, 23:12   

KAMPANIA PARKINGOWA

Z inicjatywy INTEGRACJI zostanie zorganizowana Kampania parkingowa pod hasłem ''Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?'' Do akcji włączyło się ponad 160 miast z całej Polski, a w nich: 43 urzędy miast, 15 organizacji pozarządowych, 10 ośrodków pomocy społecznej, 46 jednostek straży miejskiej, 20 centrów handlowo-rozrywkowych, trzy sieci handlowe.

Kampania rusza we wrześniu 2008.

Ciekawe, czy Wieluń załapał się do propagowania hasła, w wykazie miast uczestniczących w Kampanii niestety tego miasta nie ma, a może przeoczyłem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-29, 08:11   

mareczek50 napisał/a:
Z inicjatywy INTEGRACJI zostanie zorganizowana Kampania parkingowa pod hasłem ''Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?''

Taka akcja a raczej znaki z takimi napisami stoją już od kilku lat na wielu parkingach przy hipermarketach w dużych miastach.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-08-29, 10:15   

Ferbik napisał/a:
akcja a raczej znaki z takimi napisami stoją już od kilku lat


Racja i szczerze mówiąc chyba niewiele dały. Jak ktoś nie ma kultury osobistej, albo czytac nie umie to mu nic nie pomoże.

Będąc w dużych misatach nie zauważyłam aut zajmujących miejsca niepełnosprawnym, a w Wieluniu owszem i to zarówno przez miejscowych jak i przyjezdnych.

Hmmm kiepska kampania czy ludzie tacy .......
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-29, 10:36   

Myślę ze to zależy od nas samych. Żadne kampanie nie pomogą jak ktoś jest chamski i niewychowany :/

Musze się przyznać, że raz niechcący na takim miejscu zaparkowałam, nie zauważyłam znaku, bo jakieś wandale go przekręcili ale jak wysiadłam z samochodu spostrzegłam go, od razu przestawiłam samochód.

akirus napisał/a:
Inni kierowcy nie zawsze stosują się do oznakowania i już sama kilka razy widziałam auta zaparkowane przy Placu Legionów na miejscu dla niepełnosprawnych. I w takim przypadku sądzę, że pomysł odholowania auta jest całkiem dobry.


Zgadzam się z akirus, właśnie przy Placu Legionów najczęściej można zauważyć zaparkowane samochody na miejscu dla niepełnosprawnych.
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-29, 17:17   

Najbardziej żenująca jest postawa właścicieli parkingu przy Zugilu, którzy niepełnosprawnych mają w d... . Lekceważą wszelkie starania tych, którzy starają się zadbać, aby niepełnosprawni przychodzący do poradni znajdujących się w tym budynku mieli chociaż jedno miejsce do zaparkowania. Taka postawa właścicieli tego parkingu cofa nas cywilizacyjnie o kilkanaście lat do tyłu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mareczek50 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 11
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-29, 18:44   

16 września rozpoczyna się V edycja Kampanii Parkingowej
autor(ka): oprac. red. ngo.pl
2008-08-26
16 września br. rusza V edycja Kampanii Parkingowej „Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?”. Jeśli masz dość bezprawnego zajmowania „kopert” przez sprawnych kierowców, przyłącz się do akcji. Bądź uczestnikiem jednego z największych społecznych ruchów w Polsce!


Jak można włączyć się do kampanii?
Podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy zadeklarować chęć współpracy, skontaktować się z koordynatorem kampanii i podpisać umowę o współpracy. Umowa jest podstawą do przekazania bezpłatnych materiałów promocyjnych:

ulotek,
plakatów,
praw do użytkowania w 2008 r. spotu telewizyjnego,
praw do użytkowania w 2008 r. spotów radiowych,
gadżetów promocyjnych.
Włączając się w działania Kampanii zyskują Państwo profesjonalnie przygotowane narzędzia promocyjne i wsparcie organizacyjne Stowarzyszenia. Co więcej, ze względu na ogólnopolski zasięg kampanii zyskują Państwo możliwość promocji lokalnych działań wśród szerokiej grupy odbiorców a także możliwość współpracy z nowymi Partnerami z całej Polski.

Na zgłoszenia czekamy do 1 września pod numerem telefonu: 22 536 0 122, 536 0 117 oraz pod adresem mailowym: magdalena.sulek-domanska@integracja.org.

Tak to wygląda od strony organizacyjnej.
Ostatnio zmieniony przez mareczek50 2008-08-31, 14:40, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mareczek50 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 11
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-29, 18:47   C.D.

Wpłata na konto:
Stowarzyszenie Aktywne Życie
ul. Bronisławy 30/1
40-739 Katowice
nr 14116022020000000093257613
naklejki zostaną wysłane następnego dnia po zaksięgowaniu wpłaty.
Format A-4, cena jednostkowa 1,5
Koszt przesyłki bierze na siebie Stowarzyszenie.
Ostatnio zmieniony przez mareczek50 2008-08-31, 14:42, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-08-29, 20:01   

Zygmunt Stary napisał/a:
Najbardziej żenująca jest postawa właścicieli parkingu przy Zugilu, którzy niepełnosprawnych mają w d... . Lekceważą wszelkie starania tych, którzy starają się zadbać, aby niepełnosprawni przychodzący do poradni znajdujących się w tym budynku mieli chociaż jedno miejsce do zaparkowania. Taka postawa właścicieli tego parkingu cofa nas cywilizacyjnie o kilkanaście lat do tyłu.


Zugil to sobie w ogóle nie wiem co wyobraża. Zrobił płatny parking przed przychodnią, a czy ktoś się przygladał w jakim jest stanie. Dziura dziurą pogania i jeszcze 1 zł za godzinę wołają :shock:
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-30, 05:38   

akirus napisał/a:
Zugil to sobie w ogóle nie wiem co wyobraża. Zrobił płatny parking przed przychodnią, a czy ktoś się przygladał w jakim jest stanie. Dziura dziurą pogania i jeszcze 1 zł za godzinę wołają


Gwoli ścisłości - to nie jest parking ZUGiL-u tylko współwłasność firm posiadających udział w nieruchomosci jaka jest były niski biurowiec ZUGiL-u, czyli przychodni itp. ZUGiL przy tym całym parkingu ma juz niewiele do gadania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2008-08-30, 16:53   

Znane jest powiedzenie, że nauka kosztuje.
Najlepszą akcją nie zmieni się mentalności Polaków.
Zamiast akcji wystarczy konsekwentnie karać za zajmowamie miejsc parkingowych oznakowanych i przeznaczonych dla ON.
W ten sposób można ludzi nauczyć nie tylko przestrzegania przepisów, ale zwrócić uwagę, że dla ON wyznaczone miejsce parkingowe nie jest jakimś wyróżnieniem, ale zrównaniem szans na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2008-08-30, 20:30   

Odnośnie miejsc parkingowych na pochwałę i wyróżnienie zaśługuje BRICOMARCHE, jes to jeden z niewielu sklepów w którym pomyślano, ze osobom niepełnosprawnym wyznaczyć miejsce na auto BLISKO wejścia. TO naprawdę rzadkość, na ogół miejsca dla niepełnosprawnych są na końcu parkingu jakby były złem koniecznym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mareczek50 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 11
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-30, 23:28   

Odnośnie miejsc parkingowych na pochwałę i wyróżnienie zaśługuje BRICOMARCHE

To normalność w cywilizowanych krajach.
W dużych miastach koperty są zawsze usytułowane blisko wejścia - to też normalne.[/i]
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2008-08-31, 00:17   

mareczek50 napisał/a:
Odnośnie miejsc parkingowych na pochwałę i wyróżnienie zaśługuje BRICOMARCHE

To normalność w cywilizowanych krajach.
W dużych miastach koperty są zawsze usytułowane blisko wejścia - to też normalne.[/i]


Ja porównywałem an platformie głównie wieluńskiej, w dużych polskich miastach z tym też bardzo różnie bywa. Widać mamy mały tył cywilizacyjny, ale nowe obiekty już są lepiej planowane, także idzie ku lepszemu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW