R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Mieszkanie czy dom ? - ceny działek, mieszkań w wieluniu
Autor Wiadomość
Rina 
Słyszał o Wieluniu



Dołączyła: 13 Lis 2012
Posty: 3
Skąd: Stąd ;)
Wysłany: 2012-11-13, 10:02   

Ja zauważyłam taką zależność - osoby, które mieszkają w blokach marzą o budowie domu, a te które w domach, twierdzą, że wolą mieszkać w bloku. Mało kto docenia to co ma ;) Inna sprawa, że obecnie budowa domu naprawdę może się bardziej opłacić.
_________________
"Nie urodziliśmy się dla siebie, lecz dla naszej ojczyzny" - Platon
Projekty domów
Pozdrawiam!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
daughter 
Ma stragan na targu



Pomogła: 12 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 18 Maj 2010
Posty: 699
Piwa: 16/34
Skąd: Osjaków/Wydrzyn
Wysłany: 2012-11-13, 11:18   

Rina napisał/a:
Ja zauważyłam taką zależność - osoby, które mieszkają w blokach marzą o budowie domu, a te które w domach, twierdzą, że wolą mieszkać w bloku. Mało kto docenia to co ma ;) Inna sprawa, że obecnie budowa domu naprawdę może się bardziej opłacić.


oczywiście , jeśli masz gotówke i budujesz bez pomocy banku :mrgreen:
_________________
"Kobiety rodzą się aniołami, ale kiedy życie połamie im skrzydła - pozostaje już tylko latanie na miotle"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-16, 00:05   

Rina napisał/a:
Inna sprawa, że obecnie budowa domu naprawdę może się bardziej opłacić.
Cytując klasyka: "nie wydaje mnie się" :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-16, 23:11   

Rina napisał/a:
Ja zauważyłam taką zależność - osoby, które mieszkają w blokach marzą o budowie domu, a te które w domach, twierdzą, że wolą mieszkać w bloku. .


Dom domowi nie równy. Mieszkałem ostatnie kilka lat w bloku, teraz w domu i nie widzę jakiejkolwiek przewagi bloku, no może poza kosztami :mrgreen:

Najczęstszym argumentem za blokami jest ogrzewanie, a właściwie brak konieczności palenia w piecu. Ale tak naprawdę dzisiaj, przy możliwościach jakie daje np ogrzewanie gazem dom jest bardziej komfortowy w tej kwestii. Ustawiam sobie temperaturę w każdym pomieszczeniu oddzielnie, mogę nawet ją obniżyć w konkretnych godzinach - np w nocy, lub ustawić ją dużym wyprzedzeniem (wyjeżdżam na tydzień i chce w dniu przyjazdu mieć ciepło). Różnica w temperaturze ustawionej a realnej w danym pomieszczeniu to max 0,3-0,4 stopnia, więc nigdy nie jest za zimno ani za ciepło. Nie muszę o niczym pamiętać, piec sam się wyłączy kiedy nie ma zapotrzebowania na ciepło i włączy kiedy trzeba. Mogę skorzystać z ogrzewania 365 dni w roku. Zastosowanie ogrzewania podłogowego daje komfort termiczny, chodzenie po ciepłej podłodze to naprawdę fajna sprawa.

Jedyny problem to kasa, bo koszt wybudowania dzisiaj domu jest naprawdę duży. A historie wybudowania domu i wykończenie w środku za np 300,000 to urban legend :mrgreen:

Zapewne można tanio kupić dom za miastem, ale to są budynki z innych czasów, często słabo ocieplone, ze starym piecem i instalacją. Docieplenie ścian to nie wszystko. Takie samo znaczenie, jak nie większe mają ocieplenie stropu czy podłogi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
rakon 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 23
Skąd: PL
Wysłany: 2013-01-08, 15:25   

Jak oceniacie sytuację na rynku gruntów?
Wydaje mi się, że ceny rok do roku już się obniżyły, ale czy przy kryzysie faktycznie są szanse na to, że będzie taniej? Czy po prostu trzeba czekać na jednostkowe okazje?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-08, 19:52   

Teoretycznie powinny być tańsze. praktycznie to czasami słyszę i widzę takie stawki, że włos się jeży na głowie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
rakon 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 23
Skąd: PL
Wysłany: 2013-01-09, 16:04   

Ale czy widziałeś jakąś ofertę, która na kupca czeka długo i właściciel obniżył cenę o 10 czy 20%? Mówię o działkach/gruntach z sensowną wyceną, bez żadnego przesadzania, tak logicznie, a nie działkach z cenami z kosmosu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2013-01-09, 18:38   

Przy 3-maja , w sumie na zjeździe w Potockiego jest działka na sprzedaż , ogłoszenie jest strasznie długo może już właściciel "zmiękł"
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
torrent2 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 257
Piwa: 38/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-09, 19:18   

Tutaj masz korektę ceny aż o 50%
http://wielun.biz/viewtop...light=dzia%B3ka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
torrent2 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 257
Piwa: 38/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-09, 19:22   

Przpraszam, wkadł się błąd, powinno być: 50 tys.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-09, 22:30   

Działka o szerokości 15m jest praktycznie niesprzedawana. Praktycznie niczego tam nie postawisz uwzględniając fakt że budynek nie może stać bliżej niż 4 metry od granicy (bez okien 3m). Zostaje Ci 7-8 metrów na budynek. Taka działka to się nadaje na szeregowce gdzie budynki przylegają do siebie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nazhir 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 79
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 68
Piwa: 4/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-10, 11:44   

Administrator napisał/a:
Działka o szerokości 15m jest praktycznie niesprzedawana. Praktycznie niczego tam nie postawisz uwzględniając fakt że budynek nie może stać bliżej niż 4 metry od granicy (bez okien 3m). Zostaje Ci 7-8 metrów na budynek. Taka działka to się nadaje na szeregowce gdzie budynki przylegają do siebie.
jeśli postawisz ścianę w granicy, to zostaje 11 metrów na dom. Oczywiście nie może być okien w ścianie wspólnej i spadu dachu na sąsiada.

Administrator napisał/a:
Najczęstszym argumentem za blokami jest ogrzewanie, a właściwie brak konieczności palenia w piecu. Ale tak naprawdę dzisiaj, przy możliwościach jakie daje np ogrzewanie gazem dom jest bardziej komfortowy w tej kwestii. Ustawiam sobie temperaturę w każdym pomieszczeniu oddzielnie, mogę nawet ją obniżyć w konkretnych godzinach - np w nocy, lub ustawić ją dużym wyprzedzeniem (wyjeżdżam na tydzień i chce w dniu przyjazdu mieć ciepło). Różnica w temperaturze ustawionej a realnej w danym pomieszczeniu to max 0,3-0,4 stopnia, więc nigdy nie jest za zimno ani za ciepło. Nie muszę o niczym pamiętać, piec sam się wyłączy kiedy nie ma zapotrzebowania na ciepło i włączy kiedy trzeba. Mogę skorzystać z ogrzewania 365 dni w roku. Zastosowanie ogrzewania podłogowego daje komfort termiczny, chodzenie po ciepłej podłodze to naprawdę fajna sprawa.
w bloku też możesz sobie takie rzeczy zainstalować - w miejsce standardowych termostatów instalujesz taki z czujnikiem temperatury, w dodatku wszystko możesz zaprogramować tak, jak napisałeś. Płacisz w granicach 300 pln/termostat. W domu wyjdzie znacznie drożej, bo musisz mieć odpowidni piec/węzeł cieplny ze sterowaniem - ale i tak nie są to porażające koszty. Zwłaszcza w kontekście późniejszych oszczędności na ogrzewaniu.

powiem tak - ciężko stwierdzić definitywnie co jest lepsze, bo to zależy od osobistych preferencji. Bardzo dużo zależy od sąsiadów :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-10, 12:29   

Nazhir napisał/a:
jeśli postawisz ścianę w granicy, to zostaje 11 metrów na dom. Oczywiście nie może być okien w ścianie wspólnej i spadu dachu na sąsiada.


Odległości obiektów budowlanych od granic działki opisane są Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych ( 12 kwietnia 2002r z późniejszymi zmianami). Budynek mieszkalny powinien być oddalony od granicy działki co najmniej 4 metry jeśli posiada ściany z otworami(okna, drzwi,) lub 3 metry jeśli to goła ściana.

Nie wiem w jaki sposób chciałbyś postawić ścianę w granicy. JA wiem że są domy które mają ściany w granicy, tyle tylko że to są domy stawiane dawno temu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nazhir 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 79
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 68
Piwa: 4/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-10, 12:59   

Administrator napisał/a:
Nazhir napisał/a:
jeśli postawisz ścianę w granicy, to zostaje 11 metrów na dom. Oczywiście nie może być okien w ścianie wspólnej i spadu dachu na sąsiada.


Odległości obiektów budowlanych od granic działki opisane są Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych ( 12 kwietnia 2002r z późniejszymi zmianami). Budynek mieszkalny powinien być oddalony od granicy działki co najmniej 4 metry jeśli posiada ściany z otworami(okna, drzwi,) lub 3 metry jeśli to goła ściana.

Nie wiem w jaki sposób chciałbyś postawić ścianę w granicy. JA wiem że są domy które mają ściany w granicy, tyle tylko że to są domy stawiane dawno temu.
w tym rozporządzeniu, na które się powołujesz, jest napisane, że jeśli szerokość działki jest mniejsza niż 16 metrów, to możesz budować w granicy.
http://www.nndom.pl/porad...cy-dzialki.html

Dom musi posiadać ogniomurek i nie może być spadu dachu na sąsiada.

nie wszyscy o tym wiedzą, więc można to wykorzystać w negocjacjach z właścicielem wąskiej działki :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-10, 13:11   

Ale są jeszcze inne zaostrzenia jeśli obok jest już dom:
"Należy jednak pamiętać, że w pasie 3m od granicy nasz budynek nie może być wyższy ani dłuższy od części budynku sąsiedniego przylegającej do granicy działki."

Więc wybudowanie na takiej działce domu który spełnia nasze oczekiwania może być trudne.

Poza tym budowa domu to nie tylko ściany. Projekt uwzględnia też wszystkie media (woda, prąd, gaz, kanalizacja) i tam też jest bardzo dużo zależności/odległości. Przy wąskiej działce naprawdę nie będzie łatwo, a o sensownym ulokowaniu budynku względem kierunków geograficznych można zapomnieć.

Myślę, że mało kto zdecyduje budować na tego typu działce, bo różnica w cenie w stosunku do pełnowartościowej działki nie jest wcale taka duża, uwzględniając całość kosztów budowy i wykończenia domu. Budując na takiej działce stajesz się zakładnikiem przepisów/rozporządzeń.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW