R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Ochrona Przeciwpożarowa, usługi ppoż
Autor Wiadomość
strazak 
Słyszał o Wieluniu



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 15
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2008-12-25, 13:43   Ochrona Przeciwpożarowa, usługi ppoż

Witam wszystkich
Firma Inżynieria Pożarowa świadczy kompleksowe usługi z zakresu ochrony przeciwpożarowej budynków, obiektów budowlanych i terenów. Do tego czasu świadczyliśmy usługi tylko na terenie Warszawy. Jako jedna z nielicznych firm w POLSCE, korzystamy z oprogramowania do modelowania pożarów (głównie CFAST model strefowy, w niedalekiej przyszłości FDS model polowy). Prowadziłem szkolenia min. dla Ministerstwa Skarbu, Izby Celnej, NFZ, Państwowej Szkoły Muzycznej nr 1, Instytut techniki budowlanej ITB, i wiele innych. Od nowego roku, naszą działalnością chcemy objąć Wieluń oraz okolice. Dlaczego Wieluń? Ponieważ to jest moje rodzinne miasteczko :)
Jesteśmy bardzo konkurencyjni np. u nas zalegalizowanie gaśnicy samochodowej to koszt.... 3 zł. brutto

Zawsze robimy niezbędną dokumentację dla straży pożarnej, oraz firm ubezpieczeniowych.

Sporządzamy:
-Instrukcje bezpieczeństwa pożarowego
-Plany ewakuacyjne
-Audyty z zakresu ochrony przeciwpożarowej
-Opinie, notatki, informacje

Badamy:
-Hydranty wewnętrzne
-Natężenie światła ewakuacyjnego

Przeprowadzamy:
-Atrakcyjne szkolenia z zakresu ochrony przeciwpożarowej
-Praktyczne szkolenia z zakresu obsługi sprzętu gaśniczego
-Próbne ewakuacje

Rozmieszczamy:
-Gaśnice
-Oznakowanie ewakuacyjne

Outsourcing


Cennik na stronie jest warszawskim cennikiem. Dla Wieluniaków może się zmienić.. na lepsze :)



Strona WWW: www.inzynieria-pozarowa.pl
www.ochrona-przeciwpozarowa.pl

emial: biuro@inzynieria-pozarowa.pl
tel: 723339800
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
vvivvo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-25, 13:53   

strazak, witam,
bardzo to ciekawe o co piszesz, ale czy mogłbym prosić o NIP, REGON? Nie ma tego na stronie Waszej.
 
   
strazak 
Słyszał o Wieluniu



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 15
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-26, 14:13   

oczywiście. wysłałem do Ciebie prywatną wiadomość.
pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
strazak 
Słyszał o Wieluniu



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 15
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-07, 19:50   

Witam,

Dnia 18 stycznia 2009r. wchodzą w życie nowe przepisy w kodeksie pracy dotyczące wymogu zatrudnienia inspektora ds. ochrony ppoż. Uprzejmie informuję, że istnieje możliwość, zatrudnienia na część etatu naszego inspektora.
Za równoważne spełnienie danego wymogu uważa się również tzw. outsourcing, czyli wynajmowanie zewnętrznej firmy, która będzie zajmować się ochroną przeciwpożarową w danej firmie.
Jeżeli ktoś będzie mieć pytania dotyczące tego zagadnienia, proszę pisać na:
biuro@inzynieria-pozarowa.pl
tel: 723339800

Artykuł dotyczący tego zagadnienia można również znaleźć na naszej stronie:
www.inzynieria-pozarowa.pl w dziale PRZEPISY



Zapewniamy najniższe ceny i wieloletnie doświadczenie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Albert 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 92
Skąd: Z LASU
Wysłany: 2009-01-17, 15:52   

Cytat:
Dnia 18 stycznia 2009r. wchodzą w życie nowe przepisy w kodeksie pracy dotyczące wymogu zatrudnienia inspektora ds. ochrony ppoż.


Są to jedne z najbardziej absurdalnych przepisów jakie musiałem poznać w ostatnich miesiącach. I co bardzo typowe dla polskiej legislacji - niemożliwe do realizacji. Kolejne martwe prawo.
Wygląda jednak na to, że w ostatnich dniach komuś w Ministerstwie Pracy podniósł się poziom oleju w głowie.
Zainteresowanych tematem pracodawców, którzy nie chcą się sfrajerować, płacąc za jakieś szkolenia, uspokoić może ten artykuł:
http://gospodarka.gazeta...._w_firmach.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
strazak 
Słyszał o Wieluniu



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 15
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-22, 22:11   

Witam,

Zgadza się Albert, przepisy które weszły były (są) jednymi z najbardziej głupkowatych jakie widziałem. Ale przepis to przepis i z literą prawa się nie dyskutuje. Na szczęście absurd i niemożność spełnienia tego obowiązku doprowadziło do tego, że drogą sejmową próbują wyprostować ten błąd . Jestem bardzo ciekawy uzgodnień aktualnej zmiany z KGPSP, ponieważ zapis nie jest doskonały. Dużo kontrowersji w środowisku "strażackim" budzi zapis "do zwalczania pożarów" oraz, że szkolenia ppoż dotyczące ewakuacji i owego zwalczania pożarów będą zawarte w szkoleniu BHP. A przecież już od pewnego czasu, dąży się do rozdzielenia BHP i PPOŻ. Z tego co pamiętam od roku 2010 będzie obowiązywał zakaz łączenia tytułu bhp ppoż. Będzie albo inspektor bhp albo ppoż,a nie bhp ppoż jak to ma dzisiaj miejsce (zresztą PIP już na dzień dzisiejszy zakazał łączenia etatu pracownika BHP z żadnym innym) . Mało tego, w 2010 roku utracą uprawnienia wszyscy specjaliści, którzy zdobyli swój tytuł PPOŻ na kursie specjalistów. Specjalistą będzie mogła być tylko osoba która ukończy Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie.
Nie trudno więc wywnioskować, że aktualne wyjaśnienie do nowelizacji przepisów cytuję "pracownicy wyznaczeni do wykonywania działań w zakresie zwalczania pożarów i ewakuacji pracowników, będą posiadali ukończone szkolenie w dziedzinie BHP ... itd" jest po prostu złe, bo przeczy idei wprowadzania zaplanowanych zmian.

Jestem bardzo bardzo ciekawy co z tego wyniknie. Cóż pożyjemy zobaczymy, będę informował o nowościach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2009-01-23, 07:59   

w tekście z linku Alberta, jest bardzo ciekawy fragment:
Z zamieszczonego w ostatnim numerze "Polityki" zestawienia wynika, że przeszkolenia wymagałoby ok. 1,1-1,2 mln osób. Ponieważ zaś mające szkolić ekspertów od pożarnictwa szkoły i ośrodki są w stanie maksymalnie "przerobić" 2,5 tys. chętnych rocznie, oznacza to, że potrzebnych inspektorów szkolono by ok. 400 lat.

strazak napisał/a:
Specjalistą będzie mogła być tylko osoba która ukończy Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie.


To ja już zapisuję się do tej szkoły !! można ?? może za jakieś 135 lat nadejdzie moja kolej :D

Ja rozumiem, że każdy chce zarobić, strażacy też, ale są pewne granice absurdu...
oby ustawodawca w porę je spostrzegł i naprawił.
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
strazak 
Słyszał o Wieluniu



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 15
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-23, 11:36   

jasne że można. Jak byś chciał parę informacji na temat sgsp, jak się dostać, jak tam jest itd. skontaktuj się ze mną emailowo.

A dane tej gazety są troszkę przesadzone. Przeszkolić należałoby 1,2 mln osób, ale nikt nie wziął pod uwagę strażaków w spoczynku (nie wiecznym) , osob które zostały do tej pory przeszkolone inspektorów (a szkolenia te trwają od co najmniej 8 lat), wszystkich techników pożarnictwa po aspirantkach itd. Uważam, że bezpieczeniej byłoby oscylować w granicach 10 lat. Co i tak daje zawrotną ilość czasu.

Raczej ostrożnie podchodziłbym do stwierdzeń, że strażacy też chcą zarobić. W środowisku strażackim, ustawa budziła raczej złość niż radość, przy najmniej dla tych, którzy myślą przyszłościowo, dlaczego?
Podam pierwszy przykład jaki mi przyszedł do głowy.
Bum, wprowadzają taką nowelizację, jaka to weszła 18 stycznia w KP. Załóżmy, że nikt tego nie wycofuje. Pracodawcy początkowo będą stawiać opór, ale PIP zmusi ich (a ma argumenty - mandaty do 30 tyś zł) żeby jednak mieli na stanowisku inspektora. Więc, zaczyna się produkcja na ilość inspektorów ppoż (tak to można tylko nazwać) . Inspektor po takim kursie, wie mniej więcej tyle co przed (proszę mi wierzyć, kilka lat temu sam go kończyłem). Rynek zaczynają zapychać inspektorzy kiepskiej jakości, którzy raczej z przymuszonej woli zostali skierowani na szkolenie, ale jak już się ma papier, warto z niego korzystać i zarobić. I teraz postawcie się w mojej sytuacji. Kończę SGSP, i nie mogę znaleźć pracy, ponieważ - specjaliście trzeba będzie więcej zapłacić, a po co?, skoro mam inspektora, i nikt się nie czepia. Dlatego młodym "pepożowcom" ustawa nie na rękę, emerytowanym- pewnie, że tak.

A tak nawiacem mówiąc, ministrem gospodarki jest Walduś, prezes zarządu Ochotniczych Straży Pożarnych w Polsce :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-23, 12:46   

strazak napisał/a:

A tak nawiacem mówiąc, ministrem gospodarki jest Walduś, prezes zarządu Ochotniczych Straży Pożarnych w Polsce :)



I właśnie z tego powodu jakoś trudno mi uwierzyć w przypadkowość tych przepisów...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-23, 21:10   

ourson napisał/a:
strazak napisał/a:

A tak nawiacem mówiąc, ministrem gospodarki jest Walduś, prezes zarządu Ochotniczych Straży Pożarnych w Polsce :)



I właśnie z tego powodu jakoś trudno mi uwierzyć w przypadkowość tych przepisów...


Błąd :p To była dyrektywa prosto z Brukseli, której rząd oczywiście nie musiał przyjmować.
Znajomy z PO powiedział mi że rząd obecny będzie "patrzył na ta ustawę z przymrużeniem oka", oby i tak było.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maniekl 
Przyjeżdża na zakupy
Dopiero zaczynam



Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 467
Skąd: Osjaków|KD
Wysłany: 2009-01-23, 22:52   

strazak napisał/a:
Witam,

Dnia 18 stycznia 2009r. wchodzą w życie nowe przepisy w kodeksie pracy dotyczące wymogu zatrudnienia inspektora ds. ochrony ppoż. .
może ktoś podać konkretne oznaczenie dziennika urzędowego dyrektywy i tych przepisów.
Pzdr.
_________________
Żeby tak zarobić i się nie narobić;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-23, 23:45   

strazak napisał/a:
Witam,

Dnia 18 stycznia 2009r. wchodzą w życie nowe przepisy w kodeksie pracy dotyczące wymogu zatrudnienia inspektora ds. ochrony ppoż. .


Najwyraźniej strażak nie ma pojęcia o czym pisze. Przepisy nakazują pracodawcy wyznaczenie osób odpowiedzialnych za wykonywanie czynności w zakresie ochrony przeciwpożarowej i ewakuacji pracowników a nie ich zatrudnienie. Oczywiście wyznaczona osoba musi przejść szkolenie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-24, 09:22   

Administrator napisał/a:
Najwyraźniej strażak nie ma pojęcia o czym pisze. Przepisy nakazują pracodawcy wyznaczenie osób odpowiedzialnych za wykonywanie czynności w zakresie ochrony przeciwpożarowej i ewakuacji pracowników a nie ich zatrudnienie. Oczywiście wyznaczona osoba musi przejść szkolenie.

Dokładnie. Jeśli mamy firmę jednoosobową, musimy sami przejść szkolenie - wyobraźcie sobie paradoks, że stać nas tylko prowadzić firmę samemu, a tu zmuszają nas do zatrudnienia jeszcze dodatkowej osoby.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-24, 11:21   

Ferbik napisał/a:
Dokładnie. Jeśli mamy firmę jednoosobową, musimy sami przejść szkolenie - wyobraźcie sobie paradoks, że stać nas tylko prowadzić firmę samemu, a tu zmuszają nas do zatrudnienia jeszcze dodatkowej osoby.

W firmach jednoosobowych czyli takich, gdzie jest tylko właściciel, nie ma potrzeby zatrudniania czy przeszkalania kogokolwiek bo takie firmy po prostu nie zatrudniają pracowników, nie zgłaszają działalności do PIPu itp.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-01-24, 11:27   

maniekl napisał/a:
może ktoś podać konkretne oznaczenie dziennika urzędowego dyrektywy i tych przepisów.

Proszę bardzo, oto co znalazłem na ten temat:
Cytat:
1 stycznia 2009 roku wchodzi w życie nowelizacja kodeksu, która wymusza na firmie, aby zatrudniła osobę odpowiedzialną za ochronę przeciwpożarową (art. 209 1. § 1, art. 237 11a w § 1 pkt 3).


Jest to nakaz dla wszystkich firm bez wyjątku czyli 1,9 miliona przedsiębiorstw, w tym 1,7 miliona małych firm.

Pracownikiem ds. ochrony przeciwpożarowej nie może być dowolnie wskazana osoba przez firmę. Jakie są ustawowe wymagania w tej kwestii?
- minimum średnie wykształcenie,
- ukończony kurs inspektorów ochrony przeciwpożarowej lub tytuł zawodowy technika pożarnictwa.

Firmy będą więc musiały zatrudnić inspektora ochrony przeciwpożarowej albo skierować swojego pracownika na odpowiednie szkolenie.

Szkolenia przeprowadzają tylko szkoły Państwowej Straży Pożarnej oraz ośrodki szkolenia w komendach wojewódzkich PSP.

Tak na przykład, według informacji portalu money.pl, szkolenie inspektorów ochrony przeciwpożarowej w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie kosztuje 1300 zł od osoby, a szkolenie wraz z zakwaterowaniem i wyżywieniem kosztuje 2300 zł. Według ustawy, w kosztach tych nie mogą uczestniczyć pracownicy. Cały koszt ponosi pracodawca, tak więc firmy wydadzą na ten cel 2,47 - 4,37 mld zł.

Co grozi firmie, która nie zatrudni osoby odpowiedzialnej za ochronę przeciwpożarową?
podstawowy mandat Państwowej Inspekcji Pracy to 1-2 tys. zł.
tzw. recydywa- drugie ukaranie za to samo, kara wyniesie 5 tys. zł.

Jeżeli mandaty nie przyniosą skutku, wtedy Państwowa Inspekcja Pracy może skierować sprawę do sądu i wówczas grzywna wyniesie nawet 30 tys. zł.

Źródło: Dla Firmy
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW