R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: glizda
2007-11-04, 14:04
Walka z ciążą wśród nastolatek
Autor Wiadomość
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-22, 20:20   

A nie myślicie,że o seksie z tymi nastolatkami powinni rozmawiać rodzice.Wiem,może idealizuje,bo to właśnie czas buntu itp.,ale rozmawiać nie w stylu: nie rób tego(bo wtedy przyniesie odwrotny skutek)ale jak,gdzie,kiedy i jak sie zabezpieczyć :) Dlaczego zwalamy wszystko na szkołe i obcych ludzi,przecież to są intymne,osobiste tematy. Wydaje mi sie jednak,że aby zmniejszyć liczbe nastolatek w ciąży,należałoby obniżyć ceny środków antykoncepcyjnych i zwiększyć ich dostępność, bo seks wśród młodzieży był,jest i będzie :) A najlepiej opracujmy wszystkie nasze pomysły w jeden projekt i wyślijmy do ministerstwa,dopiero by sie ucieszyli :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2007-02-22, 21:55   

Masz rację, że powinni. Problemem jest jednak fakt, że mało którzy potrafią o tym rozmawiać i nie boją się podejmować tematu ani nie zaczynają go w sposób dziecinny. Inaczej nastolatek podejdzie do rozmowy, jeżeli od razu któryś z rodziców rzuci hasłem antykoncepcja a inaczej, jeżeli zacznie od wstawki z bocianem (choć oczywiście drugi przykład to tylko jeden z wielu innych 'złych' dla mnie podejść do tematu) :wink:
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
DOMINATOR 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Sty 2007
Posty: 262
Skąd: WWW
Wysłany: 2007-02-23, 10:00   

glizda napisał/a:
Ale niestety uprawiają Sad
Rodzą coraz młodsze dziewczyny.

Wg mnie jest to wina rodziców !!! Oni ponoszą największa odpowiedzialność - takie moje zdanie !!!
Ja tam czekam aż do ślubu ;) ;) ;) ;) ;)

[ Dodano: 2007-02-23, 10:03 ]
Ecomarta napisał/a:
A nie myślicie,że o seksie z tymi nastolatkami powinni rozmawiać rodzice.Wiem,może idealizuje,bo to właśnie czas buntu itp.,ale rozmawiać nie w stylu: nie rób tego(bo wtedy przyniesie odwrotny skutek)ale jak,gdzie,kiedy i jak sie zabezpieczyć

Zgadzam się jak najbardziej !!!


Archdevil napisał/a:
Masz rację, że powinni. Problemem jest jednak fakt, że mało którzy potrafią o tym rozmawiać i nie boją się podejmować tematu ani nie zaczynają go w sposób dziecinny.

Może bardziej chodzi o odwagę podjęcia takiej rozmowy z rodzicami , nastolatkowie wolą jednak z rówieśnikami rozmawiać na ten temat !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
renia 
Przyjeżdża na zakupy
blondynka ;)



Pomogła: 6 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2006
Posty: 419
Skąd: Wielun
  Wysłany: 2007-02-23, 14:00   Noworodek w koszu na śmieci

Noworodka podrzuconego w koszu na śmieci znaleźli w piątek rano pracownicy ochrony szpitala przy ul. Kraśnickiej w Lublinie. Mimo około 10-stopniowego mrozu dziecko przeżyło i jest w dobrym stanie.

- Według oceny lekarzy, dziecko było w koszu na śmieci najwyżej pół godziny. Ustalamy, kto je podrzucił; będzie za to odpowiadał karnie. To cud, że dziecko zostało tak szybko znalezione, a przecież można było bez konsekwencji zostawić je w szpitalu tuż obok - powiedział Witold Laskowski z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Noworodek, dziewczynka, został podrzucony kilka godzin po porodzie do kosza na śmieci obok szpitala. Zawinięte w koc dziecko znalezione zostało około godz. 6.30. Miało pępowinę przewiązaną sznurowadłem. Ochroniarze natychmiast zanieśli dziewczynkę do szpitala. Była wyziębiona, ale lekarze określają jej stan jako dobry. Zrodło Interia .
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2007-02-23, 15:54   

DOMINATOR napisał/a:
Może bardziej chodzi o odwagę podjęcia takiej rozmowy z rodzicami , nastolatkowie wolą jednak z rówieśnikami rozmawiać na ten temat !!!!

Bardzo możliwe. Choć we własnym przypadku nigdy nie widziałem różnicy :wink:
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-02-23, 21:35   

to właśnie tak jest, obie strony sie wstydzą (rodzic i dziecko) i w rezultacie spada to zadanie na szkołę ale z drugiej strony co może pedagog, jeśli nastolatki najlepiej rozmawiają we własnym gronie.

wątpię, że jakaś nastolatka w ciąży wspaniałomyślnie zgodzi się na pogadankę przed całą szkołą (a przynajmniej klasą) o tym jak poszła z kolesiem do łóżka i teraz jest samotną matką-dzieckiem z dzieckiem
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-23, 22:00   

akirus napisał/a:
to właśnie tak jest, obie strony sie wstydzą (rodzic i dziecko) i w rezultacie spada to zadanie na szkołę ale z drugiej strony co może pedagog, jeśli nastolatki najlepiej rozmawiają we własnym gronie.

Myśle,że obecnie ani rodzice nie rozmawiają z dziećmi ani dzieci z rodzicami(nie tylko o seksie,ale wogóle). Właśnie,nastolatki rozmawiają we własnym gronie i mam nadzieje,że w tym gronie znajdzie sie chociaż jedna powabna blondynka,uświadomiona przez rodziców,która wytłumaczy wreszcie do czego służy prezerwatywa i że ginekolog nie przyjmuje tylko dziewczyn od lat 18-stu(tak próbowała mi wmówić moja 16-sto letnia kuzynka o zgrozo :D )





ort. w ogóle
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-02-23, 22:12   

a skąd twoja kuzynka może to wiedzieć skoro ma 16 lat i nie była??

ale zgadza się, że czasem potrzeba kogos z rówieśników, kto oświei innych

niektóre dziewczyny uważają, że siadając chłopakowi na kolana zajdą w ciążę :shock:

a inne daja na prawo i lewo i ciążą się wcale nie martwią
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-23, 22:39   

akirus napisał/a:
a skąd twoja kuzynka może to wiedzieć skoro ma 16 lat i nie była??

Jak to skąd? Od koleżanek. :D Może z wiekiem sie pomyliłam (2-ga klasa gimnazjum).
Bardziej martwi mnie to,że dziewczyna w tym wieku wogóle u ginekologa nie była :sad: Jak ci rodzice sie nie boją :D .




ort. w ogóle
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-02-23, 22:43   

no przynajmniej pwinni zasugerować że to czas na pierszą rutynową wizytę,
może nie od razu po tabletki albo co gorsza z ciążą ;)
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dj arq 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 45
Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 210
Skąd: Gana
Wysłany: 2007-02-25, 03:07   

Sprzedam wam drogie dziewczyny dobry tekst:
Basia napisał/a:
Faceci to świnie


raulmanka napisał/a:
ha:) zgadzam sie


Facet to świnia. Baby to ch......e. Tylko że swinie mają przynajmniej serce :P
A na serio:
A do czasu wprowadzenia porządnego wychowania seksualnego i życia w rodzinie, do czasu wprowadzenia normalnych podręczników nie polecanych aktualnie przez księży, radiomaryjkę, stare dewoty i naszego kochanego romka możemy na tym forum i na każdym innym włosy z głowy rwać i wołać o wiedzę seksualną dla dzieci która da im możliwość świadomego wyboru momentu i sposobu pokonania kolejnej, tej jakże ważnej przeszkody pomiędzy życiem dziecka i dorosłego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
raulmanka 
Ma stragan na targu



Pomogła: 8 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 08 Gru 2006
Posty: 727
Skąd: z 1038:D
Wysłany: 2007-02-25, 10:10   

dj arq napisał/a:
Basia napisał/a:
Faceci to świnie


raulmanka napisał/a:
ha:) zgadzam sie


Facet to świnia. Baby to ch......e. Tylko że swinie mają przynajmniej serce n

no nie powiedzialabym;] chyba ze to bardzo rzadko spotykany wyjatek :D
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-02-25, 12:26   

Jakies 20 lat temu byłam z przyjaciółką w parku,poszła w krzaczki w wiadomym celu,nagle zaczęła tak przeraźliwie krzyczeć ,że połowa spacerowiczów przybiegła .Ja pytam wystraszona co się stało a ona na to, bardziej przerażona że -umiera :D .Biedaczka poprostu dostała pierwszą miesiączkę.Teraz dzieciaki są mądrzejsze,chociaż od rodziców raczej sie nie dowiadują.Myślę ze dorośli nie tyle nie chcą rozmawiać z dziećmi o tych sprawach ,co poprostu jest im głupio i wstydzą sie.Moja córka ma 11 lat i wie prawie wszystko.Wyznaje zasadę "na mądre pytanie mądrze odpowiedz".Ona pyta ja odpowiadam i nie cisnę jej kitów o bocianach,kapustach itd.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
raulmanka 
Ma stragan na targu



Pomogła: 8 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 08 Gru 2006
Posty: 727
Skąd: z 1038:D
Wysłany: 2007-02-25, 12:32   

edzia i odziu napisał/a:
Wyznaje zasadę "na mądre pytanie mądrze odpowiedz".Ona pyta ja odpowiadam i nie cisnę jej kitów o bocianach,kapustach itd.

madra mamusia;]
ma mialam w podstawowce jeszcze kolezanke w klasie ktora byla niereformowalna...ciagle mowila ze mama ja znalazla w kapuscie, co z tego ze wszyscy sie z niej smiali-mamusia mowi przeciez prawde... 8)
ale ona zawsze byla dziwna:D
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-03-01, 18:01   

raulmanka a może to prawda hihihi :D
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW